Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Ismaili pret kthesėn e madhe ndaj Teutės

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Ismaili pret kthesėn e madhe ndaj Teutės

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Mar 31 2009, 13:04

  Presidenti peqinas kėrkon tri pikėt
  Dita e djeshme ka qenė pushim
  pėr skuadrėn peqinase. Pas njė
  jave stėrvitjeje intensive, e cila u
  mbyll me seancėn e paradites tė
  shtunėn, sot tė gjithė lojtarėt pritet
  tė jenė nėn urdhrat e trajnerit Magani.
  Nė mėnyrė qė tė kishin
  mundėsi pėr tė ndjekur impenjimin
  e skuadrės sonė kombėtare, drejtuesit
  peqinas kanė menduar qė
  tė shtunėn stėrvitja tė kryhej paradite.
  Tė bėn pėrshtypje fakti qė
  bardhekaltrit, ndryshe nga ekipet
  e tjera, nuk kanė zhvilluar ndonjė
  takim miqėsor, duke u mjaftuar me
  ndeshjet e kontrollit brenda grupit
  nė dispozicion. Nė pėrballjen e
  fundit para njė jave, ku shkumbinasit
  u mundėn nė shtėpi nga Partizani,
  tė gjithė tė pranishmit kanė
  mbetur tė befasuar nga fitorja e
  tė kuqve, pėr vetė mėnyrėn e zhvillimit
  tė takimit, ku shihej qartė
  dominimi i peqinasve. Vetė njėshi
  i klubit tė Shkumbinit, presidenti
  Xhavit Ismaili, pas takimit ėshtė
  parė i mėrzitur, sepse skuadra pėr
  tė cilėn ai ka investuar humbi njė
  mundėsi tė mirė pėr tė qėndruar
  sa mė pranė me ekipet e kreut,
  duke humbur nė kėtė rast
  shpresėn pėr t’u ngjitur nė atė
  pozicion qė mund tė merrte pjesė
  nė Kupat e Evropės. Edhe pse pas
  kėtij takimi presidenti i Shkumbinit
  nuk u shpreh nė lidhje me kėtė
  humbje ndaj Partizanit, nė ditėt nė
  vijim ai mbeti i zhgėnjyer dhe i indinjuar
  nga deklaratat e stafit tė
  kuq, pėr favorizime arbitrash apo
  pėr presione tė ndryshme. “Nuk
  arrij ta kuptoj nga i nxjerrin kėto
  gjėra lojtarėt e Partizanit, pasi ata
  erdhėn atje, luajtėn njė takim, tė
  cilin, duke u mbrojtur mjaft mirė,
  arritėn ta fitojnė dhe pastaj
  hodhėn njė lumė akuzash tė kota
  ndaj nesh. Unė si president i Shkumbinit
  jam munduar qė nė ēdo
  takim tė krijoj njė atmosferė sportive
  e mbi tė gjitha festive dhe kemi
  respektuar ēdo ekip kundėrshtar
  nė fushėn tonė”, u shpreh presidenti
  peqinas Ismaili. Megjithatė,
  ai e konsideron tė mbyllur kapitullin
  me Partizanin, duke e hedhur
  vėshtrimin e skuadrės sė tij nė
  takimet e mbetura tė kampionatit.
  “U kam kėrkuar djemve qė tė harrojnė
  humbjen e fundit dhe tė
  pėrqendrohen te takimet e mbetura,
  prandaj qė me takimin pėrballė
  Teutės sė Durrėsit pres njė reagim
  tė fuqishėm tė tyre. Siē u vu
  re edhe nė takimin e fundit, tashmė
  nuk ka mė skuadra tė forta
  apo tė dobėta, pra duhet tė
  shėnosh qė tė arrish fitoren ndaj
  ēdo ekipi. Nė Durrės na pret njė
  takim i fortė, por unė pres nga
  djemtė njė fitore tė madhe, pėr tė
  harruar zhgėnjimin e fundit nė shtėpi.
  Nėse ia arrijmė tė marrim tri
  pikėt, atėherė mendoj se futemi
  pėrsėri nė garė pėr vendin e tretė
  nė kampionat”, pėrfundoi prononcimin
  e tij presidenti i skuadrės sė
  Shkumbinit, Xhavit Ismaili.
  Fatmir Ahmeti
  30/3/2009
  Panoramasport

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:02