Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  “Shkumbini ėshtė Kombėtarja ime”

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 29
  Registration date : 15/10/2007

  “Shkumbini ėshtė Kombėtarja ime”

  Mesazh nga kliti prej Sat Mar 28 2009, 13:38

  Mustafai i zhgėnjyer nga mosthirrja nė Shpresa: E fitoj kėtu nė Peqin


  Faza e tretė ashtu skurse edhe pjesa mė e madhe e kampionatit,
  e ka gjetur sulmuesin Mustafai vazhdimisht nė formacionin bardhekaltėr.
  Padyshim kjo ka ardhur si rrjedhojė e formės shumė tė mirė tė lojtarit.
  Padyshim qė tek Shkumbini, ai e sheh veten si nė Kombėtare, por nuk e
  fsheh dėshirėn, se dėshiron tė jetė pjesė e ekipit Shpresa.



  - Ē’mendoni pėr ecurinė e ekipit nė kėtė periudhė?


  - Mendoj se skuadra ka bėrė njė paraqitje shumė tė mirė. Kjo
  duket si nė kampionat, ku jemi nė vendin e katėrt dhe nė veēanti nė
  kupėn e Shqipėrisė, ku jemi nė gjysėmfinalen e saj. Padyshim qė ajo
  ē’ka kemi ndryshuar, ėshtė se kemi arritur tė bėjmė njė figurė tė mirė
  edhe jashtė fushės sonė dhe kemi marrė edhe rezultate pozitive nė
  transfertė, pasi kemi pasur shumė probleme nė tė shkuarėn.


  - Ēfarė mendoni se mund tė arrini kėtė vit?


  - Padyshim qė tė kalojmė edhe njė tur nė kupėn e Shqipėrisė
  ėshtė njė arritje e madhe pėr ne. Ndoshta ky do tė jetė edhe njė hap i
  madh, pėr tė qenė vitin e ardhshėm nė kompeticionin e kupės UEFA. Kjo
  do tė jetė e bukur por edhe historike pėr ne, ndaj do tė pėrpiqemi ta
  arrijmė.

  - A prisje njė thirrje edhe nga Bushati?


  Padyshim qė dėshiroj tė falenderoj profesor Shehun, i cili mė
  ka thirrur nė ekipin U-19. Padyshim, qė tė bėsh pjesė nė ekipin e
  vendit tėnd ėshtė njė kėnaqėsi e madhe. Mund tė them se unė e kam
  fituar njė Kombėtare, pasi tė jesh pjesė e njė ekipi qė ka njė numėr tė
  madh lojtarėsh tė mirė nuk ėshtė e lehtė. Ky ėshtė njė hap i madh, por
  padyshim qė nuk do t’i thoja jo asnjėherė edhe ftesės pėr nė ekipin
  Shpresa. Ndoshta njė ditė mund tė jetė edhe emri im nė listėn e
  trajnerit Bushati.

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 15:58