Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Kėtu Shkumbini “Partizani ankohet kot, na mohuan dy penallti”

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 29
  Registration date : 15/10/2007

  Kėtu Shkumbini “Partizani ankohet kot, na mohuan dy penallti”

  Mesazh nga kliti prej Wed Mar 25 2009, 14:20

  Ekipi
  bardhekaltėr ka marrė humbjen e dytė nė fundjavė nė shtėpi pėr kėtė
  kamionat dhe ėshtė munduar qė kėtė ta harrojė dhe tė fillojė
  pėrgatitjet pėr takimin e ardhshėm. Por miqve nga Tirana si tė mos u
  mjaftonte fitorja nuk kanė lėnė aspak pas dore polemika nė distancė.
  Pėr kėtė dhe pėr ēėshtjen e kėrcėnimeve, sekretari Isai ka deklaruar nė
  emėr tė klubit peqinas: “Mė vjen vėrtet keq se nė ēdo ditė e mė shumė
  jam duke u skandalizuar nga thashetheme dhe lajme tė zeza pa fund. Nuk
  duhet harruar se Partizani luajti dhe mori atė qė deshi nė Peqin ndėrsa
  tashmė me pakuptim duan tė nxjerrin se albitri Lulaj ishte nė favorin e
  peqinasve. Dua t’ju njoftoj se dhe ne nga na jonė nuk kemi mbetur tė
  kėnaqur nga ky gjyqtar, teksa nė pjesėn e parė nė rastin e Norės dhe nė
  pjesėn e dytė nė rastin e Turdiut ne kemi pretenduar pėr dy rasts
  flagrante pėr 11 m. dhe nuk i kemi marrė ato. Si mund tė thuhet se ky
  gjyqtar tė ketė qenė nė anėn tonė. Pėr sa i pėrket armėve mund t’ju
  them se ne nuk mund tė “ēarmatosim” policėt, pasi nė hollin e brendshėm
  tė stadiumit tė Peqinit ka patur vetėm policė drejtues dhe lojtarė.
  Ndaj dua t’ju lutem qė pėr asnjė motiv tė mos hidhet baltė mbi peqinin
  dhe ekipin e tij. Njė numėr i madh tifozėsh tė kuq kanė festuar golin
  nė tribunėn e stadiumit tonė. A ndodhi qė kujt prej tyre t’u jetė thėnė
  qoftė edhe njė fjalė ofenduese? E pra kėto jan fakte tė vėrteta se ne
  mikpritėm dhe njėkohėsisht pranuam rezultatin e lojės nė fundin e saj,
  ndaj nuk ka arsye qė tė pėrgojohemi mė kot pėr ngjarje qė nuk kanė vend
  mė nė Peqin”, ka pėrfunduar ai

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:55