Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Sula: Nuk ndodhi asgjė e tmershme

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Sula: Nuk ndodhi asgjė e tmershme

  Mesazh nga stilltoni prej Mon Mar 23 2009, 11:36

  23 Mars Njė prej financuesve tė Shkumbinit dhe njėkohėsisht deputet i Peqinit, Dashnor Sula, jep versionin e tij nė lidhje me konfrontimin mes lojtarėve tė Partizanit dhe drejtuesve vendas. Sula mohon se ka pasur njė gjė tė tillė, por shprehet se lojtarėt e Shkumbinit janė zėnė mes tyre. “Media ka njė javė qė shkruan se nė Peqin do tė bėhet nami. Asgjė nuk ka pasur. Partizani fitoi nė minutėn e 95’ dhe hallall ja bėftė zoti. Tani nerva loje ka aty. Lojtarėt e mi u zunė me njėri-tjetrin, ēfarė ti bėjmė ne tani? Absolutisht nuk ka ndodhur asgjė pasi ishin tė gjithė, me vėzhgues dhe me polic”, shprehet nė prononcimin e tij, deputeti i Peqinit. E mohoni konfliktin me lojtarėt e Partizanit? “Absolutisht asgjė. Policia ka qenė aty. Pse, lojtarėt e Partizani na i kanė fajin ne? Ata bėnė njė gol nė fund dhe fituan. Pėr 90’ minuta ėshtė luajtur me njė portė. Kemi bėrė shtylla. Pse ata na e kanė fajin ne? Ishte fati i Partizanit dhe hallall i’a bėftė zoti”. Nė fund, Sula shprehet se ēdo gjė ka shkuar normalisht dhe pėr kėtė ėshtė falėnderuar nga drejtuesit e kuq. “Mua mė morri Albert Xhani duke mė falėnderuar dhe Genc Tomorri gjithashtu”, pėrfundon prononcimin e tij, njė prej financuesve tė skuadrės peqinase, Dashnor Sula.
  Sportekspres
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Re: Sula: Nuk ndodhi asgjė e tmershme

  Mesazh nga stilltoni prej Mon Mar 23 2009, 11:43

  “E merituan fitoren,
  s’kam kėrcėnuar askėnd”
  Donatori i Shkumbinit, Dashnor Sula, i kontaktuar nga “Panorama
  Sport” nuk i ka pranuar akuzat e bėra nga lojtarėt e Partizanit. Ai
  ka mohuar tė ketė kėrcėnuar lojtarėt e Partizanit, teksa ėshtė
  shprehur se pas ndeshjes ka qenė i inatosur me lojtarėt e Shkumbinit
  dhe jo me miqtė. “Nuk bėhet fjalė tė kem kėrcėnuar
  lojtarėt e Partizanit. Ata e
  merituan plotėsisht fitoren
  dhe pas takimit, ne mė tepėr
  ishim tė mėrzitur me lojtarėt
  tanė e jo me kundėrshtarėt.
  Natyrisht mund tė thuhen
  shumė gjėra tani pėr interesa
  tė ndryshme, por unė nuk
  kam ofenduar askėnd nga
  lojtarėt e Partizanit. U luajt pėr
  94 minuta nė portėn e tyre,
  bėmė tre shtylla, ndėrsa ata
  shkuan dy herė nė portė dhe
  shėnuan njė gol. Futbolli
  kėshtu e ka, nuk ke ē’i bėn.
  Pas ndeshjes e kisha inatin
  me lojtarėt e Shkumbinit,
  aspak me ato tė Partizanit.
  Nuk i kam kėrcėnuar, madje pas ndeshjes kam uruar dhe presidentin
  e Partizanit, Albert Xhani nėpėrmjet telefonit. Pėr fatin e
  mirė, nuk pati as incidente nga tifozėt, tė cilėt u treguan shumė
  korrektė dhe gjakftohtė”, pėrfundoi Dashnor Sula. J. Memo
  Panorama sport

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 29
  Registration date : 15/10/2007

  Re: Sula: Nuk ndodhi asgjė e tmershme

  Mesazh nga kliti prej Mon Mar 23 2009, 23:05

  po na can mener koken kto!dita dites tuj gjet naj gjo t're per me thon,spaskan tmarume fantazit e ktyne ropve sot!

  Sponsored content

  Re: Sula: Nuk ndodhi asgjė e tmershme

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:56