Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Pėrcaktohen ēerekfinalet e “Champions”-it

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Pėrcaktohen ēerekfinalet e “Champions”-it

  Mesazh nga stilltoni prej Fri Mar 20 2009, 18:01

  UEFA hodhi tė premten nė mesditė shortin e cerekfinaleve tė Ligės sė kampioneve, sezoni 2008-2009, ku mbajtėsit e kėtij trofeu, Mancester Junajtid, do tė ndeshen me portugezėt e FC Porto ndėrsa Chelsea dhe FC Liverpool janė pėrplasur pėrsėri nė kėtė tur tė “Champions”-it. Shorti I h3edhur nė mesditėn e sė pre,mtes nė nion tė Zvicrės ka pėrcaktuar edhe ciftet e tjera, konkretisht Villarreal- Arsenal, dhe Barcelona-Bayern München.

  Datrat e cerekfinaleve tė Ligės sė kampioneve do tė jenė: ndeshjet e para mė 7 dhe 8 prill 2009, ndėrsa ndeshjet e kthimit mė 14 dhe 15 prill. Kujtopjmė se ndeshjet gjysmėfinale do tė luhen mė 28 dhe 29 prill, ato vajtje, ndėrsa ndeshjet e kthimit mė 5 dhe 6 maj. Finalja e sivjetme e Ligės sė Kampioneve do tė luhet nė Stadiumin “Olimpico” tė Romės, tė mėrkurėn e 27 majit 2009, nė orėn 20.45. Sa u takon ndeshjeve gjysmėfinale, skema ėshtė e paracaktuar: Kėshtu, fituesja e ciftit Villareal-Arsenal do tė ndeshet me fituesen e ciftit Manchester United-FC Porto, ndėrsa fituesja e ciftit Livepool-Chelsea do tė ndeshet me fituesen e ciftit Barcelona-Bayern Munchen.  Cerekfinalet e Ligės sė Kampioneve

  Villarreal CF (ESP) - Arsenal FC (ENG)

  Manchester United (ENG) - FC Porto (POR)

  Liverpool (ENG) - Chelsea FC (ENG)

  FC Barcelona (ESP) - FC Bayern München (GER)

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 18:32