Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Shkumbini/ Pashaj:”Jemi makthi i “tė kuqve”

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Shkumbini/ Pashaj:”Jemi makthi i “tė kuqve”

  Mesazh nga stilltoni prej Fri Mar 20 2009, 17:57

  Vetėm njė takim ka humbur ekipi i Shkumbinit nė shtėpi ndaj Partizanit, ndėrsa nė 2-3 sezonet e fundit, peqinasit janė bėrė njė makth pėr tė kuqtė nga kryeqyteti. Kėtė vit nė tė dy pėrballjet e zhvilluara, peqinasit kanė qenė fituesit, duke i rrėmbyer gjashtė pikė kundėrshtarit, ku fitorja e fundit ka ardhur vetėm njė muaj mė parė, pikėrisht mė 15 shkurt 2009 me golin e Dėrvishit. Peqinasit mendojnė tė shfrytėzojnė nė maksimum edhe kėtė takim. Padyshim qė kontributit tė gjithė ekipit nuk mund t’i lihet pa pėrmendur edhe puna e njė ndėr lojtarėve mė stabėl tė Shkumbinit, mbrojtėsit Pashja, i cili pėr takimin e radhės shprehet: “Mendoj se nė ndeshjen ndaj Partizanit nuk do tė kėrkojmė tė konklavitim situatėn e mirė qė po kalojmė. Jemi pėrgatitur mė sė miri gjatė gjithė javės dhe mund tė them se gjendemi me njė moral shumė tė lartė. Padyshim qė pėrpara kemi njė ekip pėr t’u respektuar, pasi Partizani nė cilėndo gjendje tė jetė, sėrisht mbetet njė fanellė me peshė nė kampionatin shqiptar. Megjithatė, ne jemi tė mobilizuar nė kėtė takim, pėr tėvijuar me rezultatet pozitive dhepėr tė mos u shkėputur nga ekipet e tjera, qė gjenden lart nesh nė renditje. Po tė shohim nė kronikėn e viteve tė fundit kemi arritur vazhdimisht ta mundim Partizanin, ndaj mendoj se kemi fituar njė traditė tė mirė nė pėrbaljet me ta. Nuk duhet tė harrojmė se njė tjetėr fakt pozitiv pėr tė fituar ėshtė se takimi luhet nė fushėn tonė, pėrpara tifozėve tanė, tė cilėn na mbėshtesin dhe presin fitore nga ana jonė dhe ne nuk kemi pse t’i zhgėnjejmė”, ka pėrfunduar mbrojtėsi Pashja
  Sportekspres

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 15:59