Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Tifozet e Elbasanit djegin shallin bardheblu.

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Tifozet e Elbasanit djegin shallin bardheblu.

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Mar 17 2009, 12:49

  Sa turp te perfaqesohesh nga te tille tifoze dhe te tilla gazeta Kombetare...
  Tifoza Shqiptare... THIRRINI mendjes!!!
  Sa gjynah... Kush ka mbet me perfaqesuar Elbasanin e bukur te kenges e te luleve, te ballokumeve dhe te tradites... kush ka mbet me perfaqesuar nji qytet mik dhe mbi te gjitha Shqiperine e Mesme... keto funderrina te Shoqerise Shqiptare me shalla grek neper qafe, e me flamur qe shiten ne cdo cep te Tirones, i marrin me vete dhe i djegin neper parkingje lagjesh, si per te kaluar vet-orgazma.

  Me vjen keq vertete, qe nje here e nje kohe ekipi simpatik i Elbasanit perfaqesohet nga tifoza te tille, qe me sportin s'kane asgje te perbashket. Te dalesh nga stadiumi e te gjuash me gura duke rrezikuar jeten e tifozave te tjere bashk-atdhetar eshte nje gjest mjaft i ulet.

  Te shash ne korr nje ekip qe vjen te merr fitoren per 12minuta me 2 gola tregon sa inferior ndjehen tifozat e Elbasanit, qe nuk i gjejne problemet brenda ne ekip te tyre, por merren me supremacine e Tirones.
  Te krenohesh me ate ambient aq anti-sportiv duke filluar nga fjalori, gurat dhe sjellja anti-shqiptare eshte vertete turp dhe maskarallik, cfare tregon qarte pse niveli i Superliges tone eshte kthyher ne amatoresk.

  Nuk eshte degjuar ndonjehere neper stadiumet qe ka Kryeqyteti nje korr i atille me fjale "Elbasan te *** motren", as eshte degjuar e as ka per tu degjuar kurre sepse nuk bine tifozat e kryeqytetit ne ate nivel anti-sportiv. Por sjellje te tilla te shfaqura ne nje stadium me nje emer aq te bukur e te respektueshem si "Ruzhdi Bizhuta" nje legjende elbasanase duhen denuar nga opinioni publik ne rradhe te pare, nga opinoni gazetaresk, e mbi te gjitha nga FSHF, qe mos te merret duke pezulluar stadiume te vogla pa peshe si Delvina etj, por peshku qelbet nga koka e te merret me stadiumet e superliges, sepse lene vertete per te deshiruar.

  Turp qe kjo gazete me nje emer kaq historik, per kete gazete kane dhene djersen e tyre nder vite e dekada njerez te kombit nga me te shquarit e me te zgjuarit bie ne nivelin e ketyre pseudo-tifozave me shalla grek ne qafe duke frymezuar me shume gjeste te tilla anti-sportive ne vend qe t'i luftoje ato.

  Me vjen kaq keq, qe ne nje dite si 14 Marsi, nje feste karakteristike per Shqiperine e Mesme, ku Elbasani e ka pervetesuar me shume nga te gjithe dhe nje qytet i bukur i Myzyrit dhe plot artistave te tjere, bie kaq poshte e perfaqesohet me krime te tilla e sjellje anti-shqiptare.

  Pra sot me 14 Mars i uroj Shqiperise se Mesme gezuar Diten e Veres vllezer te nje krahine, te nje tradite e zakoni. Gezuar dhe ju tifoza anti-shqiptar qe fshiheni nen petkun elbasanlli. Ju sygjeroj te merrni ca klase edukate kulture elbasanase sepse do ngriheshit vertete si njerez ne jete. Sikur 0.01 % te kultures te qytetit elegant te Elbasanit te merrnit s'do silleshit keshtu. Por gjeni e beni sepse FSHF nuk merr masa per sjellje te tilla dhe per prishje te ambientit sportiv dhe keni Sportin Shqiptare, i cili ju ngrof krahet e ju nxit per me shume pislliqe te tilla.

  Respekte gjithe atyre Shqiptareve, qe e duan Shqiperine ne cdo milimeter te saj, e qe nuk mbajne shalla me te shkruar ne greqisht, e qe nuk nxisin fryme armike midis qyteteve e popullit.
  http://albsport.com/hyrja/showthread.php?s=3bfbf2c884736e54f4fea927ea18559e&t=1889
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: Tifozet e Elbasanit djegin shallin bardheblu.

  Mesazh nga polskaALB prej Tue Mar 17 2009, 15:58

  ky eshte degjenerimi me i madh i atyre qe e mbajn veten per tigrat verdheblu qe shajn ngjyrat e triones si greke,kur vete mbajne shalle me shkronja greke...

  une besoj qe nuk eshte normale qe te djegesh nje shall ku mund ta blesh ne cdo pike shitje...nese macet verdheblu duan te hiqen si trima te ikin te marrin ato banderola qe i kan lene peng ne tirone...


  _________________
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Re: Tifozet e Elbasanit djegin shallin bardheblu.

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Mar 17 2009, 16:28


  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 29
  Registration date : 15/10/2007

  Re: Tifozet e Elbasanit djegin shallin bardheblu.

  Mesazh nga kliti prej Wed Mar 18 2009, 01:57

  osht i gjest shum i rond se djegia e shallit tregon urrejte dhe smire,cka nuk ka fjal me e pershkrujt,turp per ato qe e kan bo ket gjest.sbesoj se ka me u duk mo kom elbasonlliu stadium t'tirones!
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Re: Tifozet e Elbasanit djegin shallin bardheblu.

  Mesazh nga stilltoni prej Thu Mar 19 2009, 16:09

  mire qe s kan djeg shallin tone se i kishim djeg si qytet pastaj Smile

  Sponsored content

  Re: Tifozet e Elbasanit djegin shallin bardheblu.

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:17