Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Karēev e njė sulmues u bėnė tapė para derbit. E gdhijnė duke pirė alkool, ishin titullarė me Shkumbinin

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Karēev e njė sulmues u bėnė tapė para derbit. E gdhijnė duke pirė alkool, ishin titullarė me Shkumbinin

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Mar 17 2009, 12:31

  Nikola Karēev kishte pirė aq shumė alkool njė ditė
  pėrpara ndeshjes ndaj Shkumbinit, sa qė njė nga
  shokėt e skuadrės e kishte marrė prej krahu pėr
  ta shoqėruar me makinėn e tij drejt apartamentit qė maqedonasi
  ka nė lagjen “Dyli Haxhire” nė qytetin e Elbasanit.
  Gjithēka ėshtė konfirmuar nga burime tė gazetės “Panorama
  Sport”, qė kanė konfirmuar se Nikola Karēev kishte
  qenė nėn shoqėrinė e njėrit prej sulmuesve kryesorė tė
  Elbasanit mė datė 14 mars nė njė lokal nė zonėn e universitetit,
  qė ėshtė i preferuar nga shumė tė rinj. Aty
  maqedonasi, bashkė me sulmuesin ende misterioz, nuk
  ėshtė kursyer, duke pirė pije alkoolike. Sipas informacioneve
  tė sakta, nė tavolinėn ku ka qenė Karēev ishte
  e tejmbushur nga gotat e uiskit, qė janė konsumuar
  deri nė orėt e para tė mėngjesit nga lojtari i Elbasanit
  dhe njė futbollist tjetėr qė ishte nė fushė tė dielėn nė
  ndeshjen kundėr Shkumbinit.
  Lojtari i tretė
  Nė fakt, ka pasur informacione
  edhe pėr njė
  lojtar tė tretė verdheblu, i
  cili mė datė 14 mars ka
  qenė gjithashtu tej mase i
  pirė, por emri i tij nuk
  bėhet publik, sepse do tė
  rrezikonte qė skandali nė
  klubin elbasanas tė merrte
  pėrmasa edhe mė tė
  mėdha. Ndėrkohė trajneri
  i ekipit tė Elbasanit, Faruk
  Sejdini, e mohoi nė mėnyrė
  kategorike qė djemtė e tij
  tė kenė konsumuar alkool
  pėrpara ndeshjes. “Xhaxhi”
  u shpreh se nuk ka informacion
  nė lidhje mė kėtė
  hipotezė dhe se tė gjithė sė
  bashku kishin konsumuar
  pėrpara ndeshjes, siē do
  natė, ushqimin nė restorant,
  mė pas ishin akomoduar nė
  dhomat e konviktit.
  Asnjė reagim
  Ndėrkohė qė nga ana e
  drejtuesve tė klubit verdheblu
  nuk ka pasur asnjė
  reagim zyrtar nė lidhje
  me kėtė ēėshtje, ndonėse
  njė i tillė duhej, pėr vetė
  faktin se ėshtė pikėrisht
  konsumimi i pijeve alkoolike, qė ka sjellė edhe barazimin
  kundėr Shkumbinit. Normalisht ndaj lojtarėve
  duhen tė merren masa ekstreme, pasi ata janė tallur
  me fanellėn dhe paratė qė marrin nga kontratat
  shumėmilionėshe tė nėnshkruara me aksionerėt e
  ekipit tė Elbasanit kėtė sezon.
  Vendimi
  Nė fakt, ky problem nuk do tė kalojė kaq lehtė, pasi
  drejtuesit e klubit verdheblu dhe konkretisht aksionerėt
  e Elbasanit, pritet qė ditėn e sotme tė marrin njė
  vendim nė lidhje me veprimet qė do ndėrmerren me
  lojtarėt, tė cilėt kanė qenė tė dehur 24 pėrpara takimit.
  Gjithsesi, ajo ēka ka kaluar, tashmė nuk kthehet mbrapa,
  por e rėndėsishme ėshtė qė ky veprim tė mos
  pėrsėritet.
  Panorama sport

   Ora ėshtė Sat Nov 17 2018, 14:17