Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Peqinasit u konfirmuan si force e katert e superiores

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Peqinasit u konfirmuan si force e katert e superiores

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Mar 17 2009, 12:28

  Shkumbini ka arritur tė shėnojė dy gola nė derbin me Elbasanin,
  duke marrė njė barazim tė vyer nė rrugėn e realizimit tė objektivit
  drejt zonės sė Evropės. Tashmė, peqinasit e drejtuar nga Magani
  janė njė realitet i bukur nė futbollin shqiptar. Po shfaqen si
  njė skuadėr e suksesshme, jo vetėm nė rezultate, por edhe nė
  mėnyrėn e interpretimit tė pėrballjeve me kundėrshtarė tė fortė
  dhe qė luajnė pėr mbijetesė, duke treguar sidomos ndershmėri.
  Skuadra e Shkumbinit, pėrveēse nuk njeh mė tabu nė marrjen e
  pikėve nė transfertė, po kthehet nė njė kundėrshtar mjaft potent
  pėr ēdo skuadėr. Pėr kėtė, padyshim meritė ka stafi drejtues, qė
  ka ditur tė ndėrtojė njė grup
  me mentalitet fituesi. Nė
  takimin e fundit, bardhekaltėrit
  u gjendėn shumė
  shpejt nė disavantazh tė dy
  golave dhe u duk se ky takim
  mund tė pėrfundonte me fitoren
  e vendėsve, tė cilėt
  kishin nevojė urgjente pėr
  pikė tė plota. Mirėpo, siē ishte
  shprehur tekniku Magani,
  rezultatet nė derbi ėshtė
  vėshtirė t’i pėrcaktosh dhe
  mesa duket kishte tė drejtė.
  Nė fundin e pjesės sė parė,
  Arlind Nora shkurtoi diferencėn
  me njė nga perlat, qė
  vetėm ai di tė realizojė.
  Skuadra bardhekaltėr kishte
  shkuar me synimin pėr tė
  marrė tre pikė dhe qė me
  fillimin e pjesė sė dytė tentoi
  tė shėnojė sa mė shpejt ndaj
  Elbasanit, qė nė tė vėrtetė
  nuk ishte aspak nė ditė tė
  mirė. Mbėshtetja e tifozerisė peqinase, ku numėroheshin rreth
  200 vetė, i dha shtysė skuadrės sė Shkumbinit pėr tė luajtur fort,
  pa pasur frikė. Nuk kaloi shumė kohė dhe miqtė barazojnė shifrat
  me anė tė Roland Dervishit. Pas barazimit 2-2, skuadra pati mundėsi
  tė tjera pėr tė shėnuar. E nėse do t’i kishte shfrytėzuar mirė mund
  tė kishte sjellė kapitullimin e vendėsve. Gjithsesi, nė fund tė takimit
  njėshi i pankinės bardhekaltėr ėshtė shprehur i kėnaqur me pikėn
  e marrė, duke gjykuar ecurinė e takimit ndaj fqinjėve tė Elbasanit.
  Shkumbini ka shkuar nė kuotėn e 38 pikėve, duke iu afruar vendit
  tė tretė, Dinamos, qė u ndal nga Flamurtari. Gjithashtu nėse i referohemi
  statistikave pėr kėtė sezon nė pėrballjet me verdheblutė e
  Elbasanit, skuadra peqinase ėshtė mė e fituar, pasi ka arritur tė
  marrė plot pesė pikė ndaj vetėm dy qė kanė marrė elbasanasit.
  Saktėsisht, njė fitore ėshtė regjistruar nė shtėpi 2-1 dhe dy barazime
  nė “Ruzhdi Bizhuta”.


  Pushim mbas derbit.
  Dje skuadrės sė Shkumbinit i
  ėshtė dhėnė njė ditė totale
  pushimi dhe vetėm sot lojtarėt
  do t’i rikthehen stėrvitjes pėr
  takimin e radhės qė do ta luajnė
  pėrballė Partizanit. Nė
  takimin e fundit ndaj Elbasanit,
  golat pėr bardhekaltrit u
  shėnuan pikėrisht nga Nora
  dhe Dervishi. Si pėr koicidencė,
  tė dy kėta futbollistė
  vinin pas shlyerjes sė pezullimit
  2-javor tė dhėnė nga
  Komisioni i Disiplinės. Paraqitja
  e shkėlqyer e tyre nė Elbasan
  tregoi sėrish sesa tė
  vlefshėm janė kėta lojtarė pėr
  ekipin peqinas.
  F.Ahmeti

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:01