Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Tirana, skuadra me e urryer nga tifozet

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Tirana, skuadra me e urryer nga tifozet

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Mar 17 2009, 12:24

  Edhe pse ne mjedise te ndryshme peshperitej, nuk kishte ende deri me sot ndonje shifer konkrete qe mund ta argumentonte kete besim. Por ja qe tani nurmat flasin qarte dhe per sportdadhesit perdorues te internetit qe vizotojne adresen online te Sportit Shqiptar, Tirana eshte ekipi qe ata kane me inat ne kampionatin shqiptar te futbollit. Pra, ashtu sikurse Juventusi ne kohen e Moxhit dhe Interi sot ne Itali, Real Madridi ne Spanje, Bajerni i Mynihut ne Gjermani, Lioni ne France dhe Mancester Junajtid ne Angli, Tirana eshte skuadra me e urryer nga tifozet ne Shqiperi. Nje gje e tille u nuhat qe ne trendin e shfaqur nga sondazhi pararendes, ku qe serish Tirana ajo e cila u preferua me nofken «Minjte e Bashkise». Por kesaj here treguesit jane edhe me te qarte dhe te vertetuar nga 1,575 votuesit te cilet i jane pergjigjur sondazhit: Kush eshte skuadra qe keni me inat ne kampionatin shqiptar? Shumica e tyre, pra plot 637 (43% e totalit) votuan Tiranen si skuadren qe urrejne me shume, me nje diference te tejskajshme nga vendi i dyte qe u mbajt nga Shkumbini me 290 vota (18% te totalit). Rivalet e perjetshem te bardhebluve, ata te Partizanit, u renditen te tretet ne renditjen e antipative me 206 vota (13% e totalit). Ne vend te katert u klasifikuan kryesuesit aktuale te Superliges, pra Vllaznia. Ndersa per skuadra si Dinamo, Elbasani, Besa apo Teuta, shkalla e mospelqimit ka qene disi me e vogel.

  Ja cila ka qene renditja me ne detaj:

  Tirana (43%, 673 Vota)
  Shkumbini (18%, 290 Vota)
  Partizani (13%, 206 Vota)
  Vllaznia (7%, 108 Vota)
  Dinamo (6%, 102 Vota)
  Elbasani (6%, 98 Vota)
  Besa (4%, 58 Vota)
  Teuta (3%, 40 Vota)
  Votues ne total: 1,575.

  Data: 10/12/2008
  Sondazh i Sporti shqiptar
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: Tirana, skuadra me e urryer nga tifozet

  Mesazh nga polskaALB prej Tue Mar 17 2009, 15:53

  po jo er burre se ky ishte nje sondazh i organizu nga portishqiptar ku aty jan vetem morrat e kuq,hafijet e dinamos etj etj dmth plehrat komuniste...

  edhe neve na kan vene ne vend te 2...


  _________________

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 18:28