Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  “Luani si kundėr Gjermanisė”

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 29
  Registration date : 15/10/2007

  “Luani si kundėr Gjermanisė”

  Mesazh nga kliti prej Sun Mar 15 2009, 14:13

  Elbasani/ Trajneri Sejdini, thirrje ekipit: “Tė japim gjithēka, duhen pikė”

  Trajneri i Elbasanit, para seancės sė fundit stėrvitore, nė
  prag tė ndeshjes derbi me Shkumbinin, u ka dhėnė porosi futbollistėve
  verdheblu tė luajnė me kujdes dhe me moral tė lartė pėrballė
  kundėrshtarit, pavarėsisht se vijnė pas disa dėshtimeve rradhazi. Sipas
  Sejdinit, verdheblutė duhet tė luajnė me pėrgjegjėsi dhe me vullnet pėr
  tė marrė maksimumin e kėsaj ndeshjeje. “Kemi zhvilluar ndeshje me
  ekipet mė tė mira tė superligės, por me Shkumbinin vėshtirėsitė janė mė
  serioze. Vėrtet kundėrshtari ynė nuk ka shumė emra tė mėdhenj, por luan
  njė futboll cilėsor. Peqinasit janė njė nga ekipet qė rreshtohen shumė
  mirė nė fushė dhe janė ndėr tė paktat ekipe tė superligės, ku
  futbollistėt i zbatojnė me pėrpikmėri detyrat qė u ngarkohen nga
  trajneri. Ata janė kualifikuar nė kupėn e Shqipėrisė me meritė dhe
  ndihen nė vendet e kreut tė renditjes, falė punės serioze nė stėrvitje
  dhe pėrkushtimit qė kanė gjatė gjithė ndeshjeve qė zhvillojnė nė fushėn
  e tyre dhe jashtė sa
  j. Nisur nga kėto cilėsi qė ka kundėrshtari ynė i
  kėsaj tė diele, mendoj se Elbasani nė kėtė situatė ku ndodhet, e ndien
  veten sikur do tė luajė pėrballė Gjermanisė
  . Megjithatė mendoj, se
  ekipi i Elbasanit do tė dijė tė dalė nga gjendja e vėshtirė ku ndodhet,
  nė mėnyrė aspak tė meritur. Nė derbin e kėsaj fundjave – vazhdon
  trajneri Sejdini - besoj se futbollistėt e Elbasanit do tė gjejnė
  forca, pėr tė luajtur njė futboll tė bukur dhe pėr tė marrė njė
  rezultat sa mė pozitiv. Nė kėtė gjendje qė jemi nė renditje edhe
  maksimumi i pikėve nė ēdo ndeshje ėshtė pak pėr verdheblutė. Dėmtimet
  masive, pėrfshirja nga gjendja gripale e mjaft futbollistėve, sigurisht
  qė kanė ndikuar, por asnjėherė nė atė masė, qė ky ndikim tė reflektohet
  nė rezultatin e ndeshjes. Derbi shpresoj tė jetė sa mė i bukur dhe me
  njė futboll qė tė kėnaqė mbi tė gjitha dėshirat e sportėdashėsve
  elbasanas”, pėrfundon prononcimin e tij, trajneri Faruk Sejdini.

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:01