Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Ismaili do dhuratė kualifikimin,Por vetė ndjek Manēester-Inter

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Ismaili do dhuratė kualifikimin,Por vetė ndjek Manēester-Inter

  Mesazh nga stilltoni prej Thu Mar 12 2009, 11:29

  Ndodhet nėe Manēester pėr tė parė takimin e Champions League, por ėshtėi vėmendshė me dhe pėr zhvillimet te ekipi i tij, qė pėrballet sot me ekipin e Besės pėr kupėn e Shqipėrisė. Pa vėnė ndonjė faj pėr takimin nė kampionat kundėr Flamurtarit Ismaili bėn njė rezyme tė asaj ēka e ka pasuar ecurinė e peqinasve, deri nė javėn e parė tė fazės sė tretė tė kampionatit. “Mendoj se kemi bėrė njė punė tė mirė deri tani. Padyshim qė ka ende punė pėr tė bėrė. Ne kemi objektiva pėr tė qenė ndėr ekipet e kreut dhe do tė bėjmė ē’ėshtė e mundur deri nė takimin e fundit. Ndeshja kundėr vlonjatėve mund tė ishte mbyllur qė me fundin e pjesės sė parė, nėse do tė ishte akorduar njė gol i rregullt nė portėn e Flamurtarit. Por ja qė edhe kėto ndodhin dhe sigurisht, qė mendja njerėzore sigurisht qė nuk ėshtė e pagabueshme. Nga ana e tyre, lojtarėt tanė duhet tė ishin treguar edhe mė tė kujdesshėm, pėr ta mbrojtur rezultatin qė kishim arritur nė pjesėn e parė. Tashmė nuk ka vlerė t’i rikthehemi asaj qė kaloi. Kuptohet qė janė pikėrisht kėto gabime, qė sot kemi tė paktėn shtatė pikė mė pak, sesa duhet tė kishim marrė. Tani kemi pėrpara dy takime tė rėndėsishme, ku primar ėshtė ai i kupės. Padyshim – vazhdon komentin e tij Ismaili - qė nuk do tė jem i pranishėm, por do tė kėnaqesha pa masė nėse do tė merja njė dhuratė tė kėndshme… atė tė kualifikimit. Futbollistėt e dinė mirė qė i gjithė synimi ėshtė tė luajnė si tė barabartė, pa asnjė ngurrim nė Kavajė dhe pse jo tė shpresojnė deri nė fund kualifikimin. Ndonėse do tė jem nė Angli, mendjen e kam aty me ekipin. Mė tej do tė shohim edhe pėr takimin e derbit qė na pret nė fundjavė, por gjithsesi vėmendja mė mbetet tek takimi i kupės”, ka pėrfunduar kreu i klubit bardhekaltėr, nėpėrmjet njė bisede telefonike.
  Sport ekspres

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:12