Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Sulmi, “dhimbje koke” pėr Maganin

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Sulmi, “dhimbje koke” pėr Maganin

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Mar 10 2009, 13:14

  Shkumbini, Nora dhe Dervishi do tė mungojė kundėr Besės
  Nė prag tė ndeshjes sė kthimit
  me Besėn pėr turin ēerekfinal,
  Shkumbini, pėrveē rezultatit jo tė
  favorshėm nė sfidėn e parė (1-
  1), tashmė duhet tė bėjė llogaritė
  edhe pa dy lojtarėt kryesorė.
  Kėshtu, tė mėrkurėn do tė mungojnė
  Arlind Nora dhe Roland
  Dervishi. Kėta tė fundit u ndėshkuan
  nė ndeshjen e parė me karton
  tė kuq dhe nė kėtė mėnyrė nė
  kėtė pėrballje mjaft tė rėndėsishme
  nuk do tė jenė. Trajnerit
  Gugash Magani, i cili ėshtė
  shprehur pas ndeshjes sė parė
  tepėr i zhgėnjyer pėr vendimet e
  gjyqtarit Lorenc Jemini, tashmė i
  duhet tė projektojė njė formacion
  sa mė dinjitoz. “Megjithatė, gjithēka
  do tė pėrcaktohet nė Kavajė
  dhe ne shpresojmė”, ka thėnė
  Magani, edhe pse ėshtė i
  ndėrgjegjshėm qė do ta ketė
  shumė tė vėshtirė. Kupa e Shqipėrisė
  ėshtė njė mundėsi pėr
  t’u pėrfaqėsuar nė Kupat e
  Evropės dhe peqinasit kanė qenė
  ambiciozė qė nė fillim pėr kėtė
  objektiv. Pavarėsisht mungesave
  tė Norės dhe Dervishit, shto kėtu
  edhe dyshimin pėr aktivizimin e
  Erion Rizvanollit tė dėmtuar, ekipi
  bardhekaltėr do tė kėrkojė tė bėjė
  mė tė mirėn kundėr Besės. Pėr
  t’u kualifikuar nevojitet goli, por
  qė ndaj kavajasve, reparti ofensiv
  i Shkumbinit ka tė gatshėm
  vetėm talentin Erion Mustafaj.
  Duke parė kėto probleme nė
  vijėn e parė, trajneri Magani me
  shumė mundėsi do tė vendosė
  si sulmues tė mirėfilltė tė riun
  Mustafaj, i cili po kalon njė formė
  tė mirė. 20-vjeēari ka shėnuar
  nė ndeshjen e parė ndaj Besės,
  ndėrkohė qė tė shtunėn realizoi
  nė barazimin me Flamurtarin.
  Gjithsesi, njė variant tjetėr pėr
  Shkumbinin ėshtė edhe kalimi nė
  sulm i mesfushorit tė majtė, Erald
  Turdiu. Ky i fundit mund tė
  jetė nė mbėshtetje tė Mustafait.
  Njė vendosje tė tillė, trajneri peqinas
  e provoi nė ndeshjen e
  fundit tė fazės sė dytė, pikėrisht
  kundėr vlonjatėve. Madje,
  Turdiu realizoi golin e fitores, 2-
  1. Ndėrkohė, dje Shkumbini
  ėshtė stėrvitur rregullisht nėn
  urdhrat e Maganit. Nė njė
  ndeshje kaq tė rėndėsishme, si
  ajo me Besėn, nė kampin peqinas
  shpresohet qė ekipi tė dijė
  tė marrė mė tė mirėn. Fakti qė
  njė barazim pa gola nuk i intereson
  Shkumbinit, e detyron qė tė
  kėrkojė me ngulm golin nė portėn
  kavajase. Fatmir Ahmeti

  Rizvanolli, ende nė dyshim
  Sikur tė mos mjaftonin mungesat e Arlind Norės dhe Roland Dervishit,
  trajneri Gugash Magani pritet tė mos ketė tė gatshėm pėr
  ndeshjen e rėndėsishme pėr Kupė ndaj Besė, edhe sulmuesin Erion
  Rizvanolli. Golashėnuesi mė i mirė i peqinasve nė kėtė sezon
  vuan nga njė dėmtim nė kavilje dhe prania e tij nė ndeshjen me
  Besėn ėshtė e dyshimtė. Sot pritet tė vendoset nėse “Riza” do tė
  jetė apo jo nė Kavajė. Nėse ai mungon, atėherė Shkumbini do tė
  ketė nė dispozicion vetėm sulmuesin e ri, Erion Mustafaj. F.A.
  Panoramasport

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:40