Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  GUGASH MAGANI

  Share

  Sondazh

  SI JU DUKET DORHEQA E PAREVOKUESHME E DHENE NGA MAGANI

  [ 1 ]
  25% [25%] 
  [ 2 ]
  50% [50%] 
  [ 1 ]
  25% [25%] 

  Totali i votave: 4
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  GUGASH MAGANI

  Mesazh nga polskaALB prej Tue Aug 21 2007, 21:01

  TRAJNER


  Edituar pėr herė tė fundit nga nė Thu Jan 31 2008, 13:46, edituar 3 herė gjithsej


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: GUGASH MAGANI

  Mesazh nga polskaALB prej Tue Oct 30 2007, 16:47

  Gugash Magani, trajneri qė vazhdon studimet e larta

  Njeriu me ambicje dhe jashtė sferės sė futbollit


  Ish kapiteni i Shkumbinit dhe aktualisht trajner i saj Gugash Magani pėrveēse njė njeri i apasionuar pas futbollit ėshtė dhe njė student i cili i ndjek rregullisht leksionet. Futbolli e ka mbajtur larg studimeve pėr shkollėn e lartė,por pas tėrheqjes si lojtar ka patur mė shumė hapėsira dhe kohė dhe sipas fjalės sė urtė popullore “me mire vone se kurre”, ai i ka filluar studimet dhe ėshtė njė student i Universitetit tė Elbasanit nė degėn Histori-Gjeografi me kohė tė pjesėshme. Shumė student habiten kur nė shkallėt e Universitetit Aleksandėr Xhuvani shohin ish kapitenin legjedar tė Peqint nė shkollė. Ai ėshtė njė student si gjithė tė tjerėt, pėr tė mos thėnė qė ėshtė njė nga mė tė rregullit nė frenkuetimin e shkollės me gjithė preokupimet e mėdha qė ka. Maganin shumė njerėz e njohin si futbollistė, por ai ėshtė dhe njė mekanik i mirė. Po tė shkosh nė Peqin, servisi i tij njihet dhe falė shėrbimeve cilėsore qė tė ofron. Shumė njerėz qė Magani siē ka qenė kapiten nė futboll ashtu ėshtė dhe nė riparimin e makinave. Kur shikon njė njeri tė tillė dhe shumė ambicioz atehere mendon e thua: "Ja pse ky njeri ka luajtur futboll deri nė moshėn 40-vjeēare. Shumė pak veta e dinė tė vėrtetėn pse Gugash Magani e la futbollin. Ajo qė njerzit e thjesht dinė ėshtė qė ai vajti nė njė moshė tė madhe dhe nuk mund tė luante dot mė, por jo kjo sėshtė e vėrtetė. Nėse do flisnim pėr rezistencė dhe pėr pėrgatitje fizike te Magani nuk do mungonin, sepse kur bėhej fala pėr seanca stėrvitore ai ishte serioz dhe ishte njė profesionistė i vėrtetė. E vėrteta qė e largoi atė nga futbolli ishte njė problem qė ai pati me zemrėn dhe mjekėt e kėshilluan tė mos luante mė nėse e donte jetėn e tij. Atė sezon kishin mbetur e katėr javė dhe Shkumbini rrezikonte kategorinė dhe njė kapiten nuk mund ti lejė vetėm ushtarėt e tij nė betejė dhe Gugash Magani nuk u tėrhoqė por luajti dhe ja arriti qėllimit tė shpėtonte skuadrėn e zemrės. Ndeshja e luajtur nė Elbasan nė sezonin 2005-2006 ka qenė dhe takimi i fundit i luajtur prej tij nė fushat e futbollit Shqiptar. Stadiumi i Elbasanit, Ruzhdi Bizhuta i mbushur plot e pėrplot pasi shpallej kampion ekipi vendas, kur ėshtė zėvendėsuar Magani nga trajneri Sejdini nė minutat e fundit tė pjesė se dytė ėshtė ngritur i tėri nė kėmbė duke duartrokitur dhe duke brohėritur emrin e tij. Njė veprim i tillė atehere ka ngjallė shumė habi pasi ndėrmjet dy kampeve ishte njė luftė e ftohtė midis tifozėrive dhe vetė skuadrave, por kur flitet pėr njė futbollist si Gugash Magani tė imponohet respekt.


  _________________
  avatar
  akaliptos

  Male Numri i postimeve : 13
  Age : 33
  Registration date : 22/09/2007

  Re: GUGASH MAGANI

  Mesazh nga akaliptos prej Sun Dec 02 2007, 07:58

  Gugash Magani jep dorėheqjen nga Shkumbini

  Java e 13-tė kulmon me debutime (Mile, Teuta e Velo, Skėnderbeu) , por edhe me dorėheqje e largime. Pas Dumitreskut tė vetėlarguar

  nga Besa para fillimit tė takimit Besa-Teuta, Gugash Magani ka dhėnė dorėheqjen pas humbjes me Tiranėn nė shtėpi. Tekniku peqinas dha dorėheqjen e parevokueshme pas thirrjeve nė kor na ana e tifozerisė, e cila filloi qė nė gjysmėn e pjesės sė dytė tė kontestojė lojėn e skuadrės. “E shitėt, e shitėt!”. Emri i pasuesit tė tij mund tė jetė, Sulejman Demollari i cili edhe nė tė shkuarėn e ka drejtuar kėtė skuadėr
  avatar
  akaliptos

  Male Numri i postimeve : 13
  Age : 33
  Registration date : 22/09/2007

  Re: GUGASH MAGANI

  Mesazh nga akaliptos prej Sun Dec 02 2007, 08:04

  • Magani qėndronė jashtė kėtij pazari dhe mė vjen keq qė ka dhėnė dorėheqjen


  Presidenti i Shkumbinit Xhavit Ismaili i ftuar nė Tv Alsat nė emisionin Skaner Futboll ka lėshuar njė deklaratė bombė. 5 gjeneralė sot shitėn ndeshjen me Tiranėn. Ato shitėn dhe u tallėn me fanellėn e Shkumbinit dhe me ndjenjat e atyre tifozėve qė vijnė nė shkallėt e stadiumit. Unė si presidentė do marrė masa dhe ditėn e hėnė do e merrni veshė kush janė kėta lojtarė. Sa pėr dorėheqjen e Maganit mė vjen shumė keq, sepse ai ishte shumė i pėrkushtuar dhe ishte njeriu adap pėr Peqinin, pasi kjo skuadėr ka nevojė pėr njė trajner qė ti injektojė gjakun dhe dėshirėn e futbollit dhe mendoi se Magani e ka bėrė mė sė miri deri tani. Dua ti kėrkojė tė falur tifozėve tė cilėt me tė drejtė sot bėrtisnin e shitėt e shitėt dhe u japė fjalėn qė do marrė masa drastike nė skuadėr. Sot dua tė jepja unė dorėheqjen e jo trajneri, por un nuk dua tė tėrhiqem para momenteve tė vėshtira dhe pėlqeva tė qėndrojė dhe tė kalojė sėbashku me tifozėt kėtė momentė tė vėshtirė qė ka mbuluar Shkumbinin
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: GUGASH MAGANI

  Mesazh nga polskaALB prej Sun Dec 02 2007, 16:09

  SHUUUUME GJYNAH ME VJEN PER MAGANIN AI KA QEN SIMBOL I KESAJ SKUADRE....
  SHPRESOJ MOS JENE LOJTARE TEK TE CILET KEMI BESIM ....

  FOOOORCA SHKUMBINI

  TIFOZERIA PEQINASE RRINE PA BUKE VETEM E VETEM PER TE PARE NDESHJET E SHKUMBINIT....PO KESHTU ESHTE KUR DISA DEGJENERATA NUK KANE PIKEN E NDJENJES DHE SEDREN


  _________________
  avatar
  akaliptos

  Male Numri i postimeve : 13
  Age : 33
  Registration date : 22/09/2007

  Re: GUGASH MAGANI

  Mesazh nga akaliptos prej Sun Dec 02 2007, 19:45

  mo vlla jane lojtare te bleme dhe nuk ju ndien fare per fanellen per skuadren thjeshte dojne te mbushin xhepin e tyre.
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: GUGASH MAGANI

  Mesazh nga polskaALB prej Mon Dec 03 2007, 00:41

  Gugash Magani jep dorėheqjen nga ShkumbiniJava e 13-tė kulmon me debutime (Mile, Teuta e Velo, Skėnderbeu) , por edhe me dorėheqje e largime. Pas Dumitreskut tė vetėlarguar

  nga Besa para fillimit tė takimit Besa-Teuta, Gugash Magani ka dhėnė dorėheqjen pas humbjes me Tiranėn nė shtėpi. Tekniku peqinas dha dorėheqjen e parevokueshme pas thirrjeve nė kor na ana e tifozerisė, e cila filloi qė nė gjysmėn e pjesės sė dytė tė kontestojė lojėn e skuadrės. “E shitėt, e shitėt!”. Emri i pasuesit tė tij mund tė jetė, Sulejman Demollari i cili edhe nė tė shkuarėn e ka drejtuar kėtė skuadėr.


  _________________
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: GUGASH MAGANI

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Mon Dec 03 2007, 11:49

  ME VJEN SHUUUME KEQ PER GASHIN ,POR SKE CA ME I BO KUR KEMI CA PLEHRA SI PATUSHI NE EKIP....


  _________________

  REAL
  Tifoz Nderi
  Tifoz Nderi

  Numri i postimeve : 37
  Registration date : 02/10/2007

  Re: GUGASH MAGANI

  Mesazh nga REAL prej Tue Dec 04 2007, 16:07

  ska me keq ku magani nje figure e njohur ne superlige detyrohet te largohet sepse ka njerez te tile si patusha qe ste len te punosh.
  superliga duhet ndaluar pasi keshtu ne tifozet e shkrete lodhemi kot
  ne cdo rreth te shqiperisejam i sigurte se tifozet lene familjen pa buke e shkojne ne stadium per te pare futboll
  po per fatin e keq shohin teater
  shpresoj te rikthehet magani

  Edmond-cela

  Numri i postimeve : 9
  Registration date : 03/02/2008

  Re: GUGASH MAGANI

  Mesazh nga Edmond-cela prej Mon Feb 04 2008, 02:34

  edhe mu me ka ardh keq per magani. se asht burr florini

  Sponsored content

  Re: GUGASH MAGANI

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 02:50