Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Nje fitore si dhurate per festen e nenes.

  Share

  paolo rossi

  Numri i postimeve : 42
  Registration date : 05/09/2007

  Nje fitore si dhurate per festen e nenes.

  Mesazh nga paolo rossi prej Fri Mar 06 2009, 19:22

  Fillimi i ketij viti ka qene shume i suksesshem per ekipin e Shkumbinit, i cili ka marre pothuajse maksimumin e pikeve. Ne pese takimet e fundit ka arritur 4 – fitore e nje humbje ne Tirane me vendasit. Keto rezultate nuk kane shume nevoje per elozhe e komplimente, jane faktet qe tregojne se Shkumbini eshte nje skuader e forte dhe e mirorganizuar, duke patur nga pas presidentin e pa kursyer z. XH. Ismaili, i cili di, ti stimuloi futbollistet me shperblimet e vena sipas rregullave ne fillim te kampionatit., te cilat kane qene shume te dobishme per skuadren. E me sa duket kjo metode i pelqen dhe lojtareve duke dhene ne fushen e blerte maksimumun e tyre, me ne krye timonierin e pa lodhur Gugash Magani, i cili po e gersheton me se miri eksperiencen e tij futbollistike me futbollin bashkekohor. Peqinasit te shtunen do te kene mysafir perseri Flamurtarin e lavdishem te viteve 80. Duke pare dhe pregatitjet stervitore te Peqinasve gjate ketyre diteve eshte per tu permendur serioziteti i perkushtuar per per nje pregatitje psiko fiziko e taktiko, duke ditur dhe pozicionin e veshtire qe mbajne Vlonjatet, te cilet siē jane shprehur do te vijne ne Peqin per nje fitore. Spordashesit e shumte Peqinas do ta mbeshtesin si asnjehere tjeter ekipin e tyre te zemres, duke e filluar fazen e trete si perfundimi I fazes se dyte, pra vetm me nje fitore. Kjo do te jete per te gjithe tifozat e Shkumbinit edhe si nje dhurate per te gjitha nenat ne prag te festes se 8 MARSIT.

  Urime Shkumbinit nga Bar stacioni - Hekri e tifosat perreth tij.

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 19:14