Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Pashja: Jemi mė pranė se kurrė ėndrrės evropiane

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Pashja: Jemi mė pranė se kurrė ėndrrės evropiane

  Mesazh nga stilltoni prej Thu Mar 05 2009, 12:39

  Pas fitores nė fundjavė ndaj Flamurtarit,
  qė u arrit vetėm nė
  pjesėn e dytė, duke pėrmbysur
  kėshtu avantazhin e pjesės sė
  parė tė miqve, i gjithė ekipi i Shkumbinit
  ka shijuar njė ditė tė plotė
  pushimi, pėr t’iu rikthyer sėrish
  seancave stėrvitore ditėn e
  djeshme. Trajneri Gugash Magani
  ka pasur nė dispozicion tė gjithė
  grupin e lojtarėve, pėrfshi kėtu
  edhe ata qė nuk luajtėn tė dielėn
  si pasojė e pezullimeve me kartonė.
  Nė njė gjendje mė tė mirė
  ėshtė edhe sulmuesi peqinas,
  Roland Dervishi, i cili ka njė frakturė
  tė hundės, pėsuar nė
  ndeshjen me Besėn pėr Kupė. Nė
  lidhje me ecurinė e Shkumbinit,
  ish-kapiteni Lorenc Pashja shprehet
  se ėshtė mjaft i kėnaqur qė
  ekipi po arrin tė shfaqet suksesshėm
  nė fushėn e lojės, duke
  marrė frytet e njė pune mjaft tė
  gjatė. “Skuadra jonė nė kėtė sezon
  vėrtet qė ka ndryshime nė
  cilėsi krahasuar me disa sezone
  mė parė, sepse qė nė fillim ne kemi
  pasur si objektiv konkurrimin pėr
  njė nga vendet qė tė ēojnė nė Kupat
  e Evropės. Nisur nga kjo, si
  dhe nga paraqitjet tona deri nė
  pėrfundim tė fazės sė dytė, mund
  tė them se jemi brenda objektivave
  tė vėna nga drejtuesit e klubit, qė
  nga ana e tyre kanė qenė mjaft
  korrektė e na kanė motivuar nė
  ēdo aspekt. Deri mė tani nė fushėn
  tonė kemi arritur plot 8 fitore
  dhe 2 barazime, me skuadra si
  Tirana dhe Dinamo qė njihen mirė
  pėr kualitetet e tyre. Tė vetmen
  humbje na e ka shkaktuar Lushnja,
  por kjo ėshtė e pranueshme
  pėr njė kampionat tė gjatė. Pa harruar
  pastaj sfidat tona nė transfertė,
  nė tė cilat jo vetėm jemi paraqitur
  denjėsisht ndaj ēdo kundėrshtari,
  por kemi arritur tė marrim
  dy fitore dhe plot katėr barazime,
  ku si mė tė bukurin do veēoja atė
  nė Shkodėr, 2-2. Pra, dua tė them
  se jemi tė kėnaqur qė ndodhemi
  nė vendin e katėrt me 36 pikė,
  vetėm 5 mė pak se dy kryesueset
  e kampionatit Tirana e Vllaznia”,
  thotė mbrojtėsi peqinas. Pashja
  flet mė tej edhe pėr impenjimin e
  radhės sė skuadrės sė tij, e cila
  do tė pėrballet pėrsėri me Flamurtarin
  e Vlorės, ekip qė e mposhtėn
  para tri ditėsh nė Peqin:
  “Strategjia jonė si skuadėr ėshtė
  qė tė harrojmė sa mė shpejt
  ndeshjet e kaluara dhe tė pėrqendrohemi
  te sfida e radhės, dhe
  nėse ėshtė pėrsėri Flamurtari, pėr
  ne ėshtė nė rregull. Pra, futemi nė
  fushė me mendimin pėr ta fituar
  takimin”, - pėrfundon prononcimin
  e tij mbrojtėsi peqinas, Lorenc
  Pashja. Fatmir Ahmeti
  Panorama sport

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:49