Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  “S’kemi yje, por Shkumbini ėshtė skuadėr”

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 29
  Registration date : 15/10/2007

  “S’kemi yje, por Shkumbini ėshtė skuadėr”

  Mesazh nga kliti prej Wed Mar 04 2009, 12:01

  Lushnjari Byzhyti vlerėson ekipin e tij: “Jemi tė konsoliduar tashmė”

  Nė fazėn e tretė tė kampionatit, ekipi i Shkumbinit ka bėrė njė
  mbyllje shumė tė mirė. Nė tre takimet e fundit ka marrė pikė tė plota
  dhe ėshtė renditur nė vendin e katėrt nė klasifikim, duke qenė shumė
  pranė zonėsse objektivit tė vendosur nė fillim tė kampionatit. Padyshim
  qė duke parė edhe kalendarin e fazės sė tretė ėshtė mėse e qartė qė
  lojtarėt peqinas kanė tė drejtė tė shpresojnė nė kėtė fazė qė pėr ta
  duket tė jetė vendimtare. Sipas mesfushorit lushnjar tė Shkumbinit,
  prej tre vjetėsh njė prej titullarėve nė formacionin peqinas, Alban
  Byzhyti, ėshtė njė sukses qė peqinasit janė nė katėr ekipet mė tė mira,
  por ka ende shumė pėr t’u bėrė nė kėtė fazė tė tretė. “Padyshim qė
  mbyllja e fazės sė dytė ka qenė njė hap pozitiv pėr ne. Ka qenė njė
  punė e madhe e tė gjithėve, qė ka bėrė ta shohim veten si ndjekėsen mė
  tė afėrt tė ekipeve kryesore, Tiranės, Vllaznisė dhe Dinamos. Tashmė
  padyshim qė ne do tė jemi gjithmonė tė vėmendshėm tė pėrfitojmė nga
  ndonjė hap i gabuar, nė veēanti tė Dinamos, pėr t’u ngritur edhe njė
  shkallė nė klasifikim. Nė ekip – vazhdon Byzhyti - mungojnė emrat dhe
  yjet, por ajo qė ekziston ėshtė njė grup i konsoliduar djemsh, tė cilėt
  luajnė sė bashku pėr tė marrė mė tė mirėn pėr ekipin. Ndonėse me
  vėshtirėsi, padyshim qė fitorja ndaj Flamurtarit ka njė rėndėsi tė
  madhe, pasi tregon qartė se vazhdojmė tė jemi nė luftė pėr njė vend mes
  mė tė mirėve, qė do tė thotė njė mundėsi pėr nė Europė. Nuk e di, por
  rezultatet e fundit si dhe kalendari, na ka detyruar tė mendohemi edhe
  mė shumė pėr fazėn e tretė. Ndoshta kemi bėrė mirė pjesėn mė tė madhe
  tė punės, duke mos qenė shumė larg ekipeve tė kreut dhe padyshim qė do
  tė luftojmė dhe kėrkojmė deri nė fund tė pėrfitojmė. Presim sėrisht
  ekipin e Flamurtarit dhe mendoj se nuk do tė ketė ndonjė ndryshim tė
  madh, teksa ėshtė i njėjti ekip qė kemi mundur vetėm pak ditė mė parė.
  Padyshim qė respektojmė kėtė skuadėr, pasi ē’ėshtė e vėrteta na hapi
  punė nė takimin e pak ditėve mė parė, por megjithatė duke parė synimet
  tona, padyshim qė edhe kėtė ndeshje do ta vlerėsojmė drejt, duke synuar
  qė nė fund tė arrijmė njė tjetėr fitore”, pėrfundon mesfushori i
  Shkumbinit.

   Ora ėshtė Sat Nov 17 2018, 14:42