Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Ironia e kalendarit, sėrish pėrballė Flamurtarit

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Ironia e kalendarit, sėrish pėrballė Flamurtarit

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Mar 03 2009, 13:00

  Shkumbini ka vazhduar ritualin e fitoreve nė kampionat dhe “viktima”
  e radhės ishte Flamurtari i Vlorės, ndaj tė cilės mori njė sukses
  mjaft tė vėshtirė, duke pėrmbysur rezultatin e pjesės sė parė
  tė arritur nga miqtė. Trajneri Gugash Magani vinte nė kėtė pėrballje
  me katėr mungesa tė formacionit bazė siē ishin Byzhyti, Dervishi,
  Grami dhe Nora. Ky i fundit edhe pse e kishte marrė ndėshkimin
  me karton tė kuq gjatė ndeshjes pėr Kupė ndaj Besės, ēuditėrisht
  nuk ėshtė lejuar tė aktivizohet pėr kampionat si rezultat i njė vendimi
  tė dhėnė nga FSHF-ja, e cila i ka dhėnė njė ndėshkim qė bie
  ndesh me rregulloren e saj. Sipas rregullores sė FSHF-sė, kartonėt
  qė merren nė ndeshjet e Kupės janė tė vlefshme vetėm nė
  kėtė kompeticion dhe anasjelltas. Pra, i binte qė Arlind Nora tė mos
  luajė nė ndeshjen e kthimit pėr Kupė nė Kavajė. Gjithsesi, nė takimin
  e sė dielės, Magani ka hedhur nė fushė tre futbollistėt e rinj, tė cilėt
  janė aktivizuar mė pak se tė tjerėt siē ishin mbrojtėsi Ramazani dhe
  dy mesfushorėt Gjata dhe Gėrxho. Tė tre kėta futbollistė kishin
  mundėsi tė shprehnin vlerat e tyre nė fushė, mirėpo nė tė vėrtetė
  gjatė pjesės sė parė skuadra e Shkumbinit ka zhvilluar njė ndeshje
  jo tė mirė madje, duke u ndėshkuar nė fundin e pjesės sė parė nga
  djemtė e Memushit. Futja e Deliovskit nė pjesėn e dytė si dhe rritja
  e nivelit tė lojės sė bardhekaltėrve ka bėrė qė kėta tė rinj jo vetėm
  tė shėnojnė, por edhe tė pėrmbysin disavantazhin e pjesės sė
  parė. Nė lidhje me kėtė ndryshim psikologjik, qė u pa te djemtė e
  teknikut Magani gjatė pjesės sė dytė, vetė timonieri peqinas u
  shpreh se i kėrkoi skuadrės nė dhomat e zhveshjes tė luftonin fort
  dhe tė luanin me zemėr pėr tė arritur te suksesi. Kjo kėshillė ka
  rezultuar me tė vėrtetė e goditur, pasi lojtarėt bardhekaltėr nė
  pjesėn e dytė treguan dėshirė pėr ta fituar takimin dhe ia arritėn,
  duke pėrmbysur rezultatin e pjesės sė parė. Pas kėtij takimi tė
  fituar, skuadra peqinase konsolidoi pozicionin qė mbante, duke
  shkuar nė kuotėn e 36 pikėve. Pėr ironinė e fatit, sipas kalendarit
  tė fazės sė tretė qė do tė nisė njė javė mė pas, skuadra e Shkumbinit
  do tė ndeshet pėrsėri me Flamurtarin nė takimin e parė tė
  kėsaj faze. Fatmir Ahmeti
  Panorama sport

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:00