Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Superliga, ja kalendari i ndeshjeve nė fazėn e tretė

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Superliga, ja kalendari i ndeshjeve nė fazėn e tretė

  Mesazh nga stilltoni prej Mon Mar 02 2009, 12:29

  Renditja nė pėrfundim tė fazės sė dytė ka pėrvijuar kėsisoji edhe kalendarin e fazės sė tretė tė kampionatit tė 70-tė kombėtar tė futbollit, Superliga. Sipas njė skeme paraprake, tė miratuar qė nė fillim tė sezonit nga FSHF-ja dhe klubet, duke u bazuar edhe nė renditjen e skuadrave nė fund tė ndeshjeve tė sotme, kalendari i ndeshjeve tė fazės sė tretė ėshtė si mė poshtė, bashkė me datat pėrkatėse. Sqarojmė kėtu se, pėr skuadrat me pikė tė barabarta, pėr pozicionimin e tyre nė renditje, pas dy fazave tė para, ndiqet kjo mėnyrė seleksionimi, i konfimruar zyrtarisht edhe nga shefi i sektorit tė garave nė FSHF, Ilir Shulku; Si fillim shikohet ndeshja direkte mes skuadrave me pikė tė barabarta, pastaj golaverazhi nė ndeshjet direkte mes tyre dhe nė fund merret nė konsideratė golaverazhi total i deritanishėm. Falė kėsaj skeme seleksionimi, Vllaznia renditet e para, Tirana e dyta, edhe pse me pikė tė barabarta, ashtu sikurse Partizani mban vendin e 7-tė, Elbasani tė 8-in dhe Flamurtari tė 9-in.

  JAVA 23 (07.03.09)


  VLLAZNIA - LUSHNJA

  TIRANA – BYLIS

  DINAMO – APOLONIA

  SHKUMBINI – FLAMURTARI

  BESA – ELBASANI

  TEUTA – PARTIZANI
  JAVA 24 (14.03.09)


  BYLIS – VLLAZNIA

  APOLONIA – TIRANA

  FLAMURTARI – DINAMO

  ELBASANI – SHKUMBINI

  PARTIZANI – BESA

  TEUTA – LUSHNJA
  JAVA 25 (21.03.09)


  VLLAZNIA – APOLONIA

  TIRANA – FLAMURTARI

  DINAMO – ELBASANI

  SHKUMBINI – PARTIZANI

  BESA – TEUTA

  LUSHNJA – BYLIS
  JAVA 26 (05.04.09)


  FLAMURTARI – VLLAZNIA

  ELBASANI – TIRANA

  PARTIZANI – DINAMO

  TEUTA – SHKUMBINI

  BESA- LUSHNJA

  APOLONIA –BYLIS
  JAVA 27 (11.04.09)


  VLLAZNIA – ELBASANI

  TIRANA – PARTIZANI

  DINAMO – TEUTA

  SHKUMBINI – BESA

  BYLIS – FLAMURTARI

  LUSHNJA – APOLONIA
  JAVA 28 (18.04.09)


  PARTIZANI – VLLAZNIA

  TEUTA – TIRANA

  BESA – DINAMO

  SHKUMBINI- LUSHNJA

  ELBASANI – BYLIS

  FLAMURTARI – APOLONIA

  JAVA 29 (25.04.09)


  VLLAZNIA- TEUTA

  TIRANA – BESA

  DINAMO – SHKUMBINI

  BYLIS – PARTIZANI

  APOLONIA – ELBASANI

  LUSHNJA – FLAMURTARI

  JAVA 30 (02.05.09)


  BESA – VLLAZNIA

  SHKUMBINI – TIRANA

  DINAMO – LUSHNJA

  TEUTA – BYLIS

  PARTIZANI – APOLONIA

  ELBASANI – FLAMURTARI


  JAVA 31 (09.05.09)


  VLLAZNIA – SHKUMBINI

  TIRANA – DINAMO

  BYLIS – BESA

  APOLONIA – TEUTA

  FLAMURTARI – PARTIZANI

  LUSHNJA – ELBASANI


  JAVA 32 (16.05.09)


  DINAMO – VLLAZNIA

  TIRANA – LUSHNJA

  SHKUMBINI – BYLIS

  BESA – APOLONIA

  TEUTA – FLAMURTARI

  PARTIZANI – ELBASANI


  JAVA 33 (23.05.09)


  VLLAZNIA – TIRANA

  BYLIS – DINAMO

  APOLONIA – SHKUMBINI

  FLAMURTARI – BESA

  ELBASANI – TEUTA

  LUSHNJA – PARTIZANI


  Sporti shqiptar

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 18:46