Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Superliga, Vllaznia shkaterrohet ne Durres

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 29
  Registration date : 15/10/2007

  Superliga, Vllaznia shkaterrohet ne Durres

  Mesazh nga kliti prej Sun Mar 01 2009, 19:41

  Vllaznia ka humbur 4-0 ne Durres nga
  Teuta duke ndare ne kete menyre kreun e Superliges me Tiranen e cila ka
  barazuar pa gola me Lushnjen.

  Golat per durrsaket jane shenuar nga Vila (26’), Mile (78’), Hysa (88’) dhe Ahmeti (90’). Dinamo
  e Shkelqim Muces vijon serine e fitoreve duke mundur me nje rezultat te
  thelle 5-1 Bylisin. E para ne avantazh ka kaluar skuadra kryeqytetase
  me ane te Plakut ne minuten e 6-te te takimit, por ka qene Dalipi per
  skuadren e Ballshit qe ka barazuar ne 1-1 ne minuten e 42-te. Gezimi i
  barazimit ka zgjatur vetem ne 45 minutat e para, pasi ne pjesen e dyte
  Dinamo ka shenuar kater here me ane te Sefes (49’, 80’), Bakaj (50’)
  dhe Plaku (88’). Me kete fitore i afrohet edhe me shume kreut
  vetem me tre pike diference nga dy skuadrat e vendit te pare. Shkumbini
  ka fituar 2-1 me Flamurtarin e Vlores pas dy golave te Deliovskit (61’,
  76’), edhe pse te paret ne avantazh kane kaluar miqte me Galicen (42’).
  Me te njejtin rezultat 2-1, ka fituar edhe Besa e Kavajes kunder
  Apolonise. Hadjibulic ka qene i pari qe ka shenuar per fieraket ne
  minuten e 76-te, por Nana ne minuten e 84-te dhe Fortuna ne te 86-en i
  kane dhene vendasve fitoren.

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 19:02