Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Mujdragiē, garancia e mbojtjes peqinase

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 29
  Registration date : 15/10/2007

  Mujdragiē, garancia e mbojtjes peqinase

  Mesazh nga kliti prej Sat Feb 28 2009, 14:31

  Ka rezultuar njė blerje mjaft e vlefshme pėr Shkumbinin ajo e e boshnjakut Ahmed Mujdragiē
  Shkumbini i ka bėrė njė nisje mjaft tė mirė vitit 2009, duke marrė
  nė 4 ndeshjet e zhvilluara 3 fitore (me Vllazninė, Partizanin dhe
  Apoloninė) dhe duke pėsuar vetėm njė humbje me Tiranėn nė kryeqytet.
  Kėto rezultate sigurisht qė nuk janė tė rastit, por pasojė e punės qė
  ėshtė bėrė qė nga fillimi i sezonit dhe qė e rendisin Shkumbinin nė
  vendin e 4 t nė tabelė. Pėr periudhėn e fundit, ekipi ėshtė konsoliduar
  edhe mė mirė, veēanėrisht reparti i mbrojtjes me ardhjen e serbo
  boshnjakut Ahmed Mujdragiē. Mbrojtėsi 23 vjeēar ėshtė aktivizuar nė tė
  gjitha ndeshjet, duke spikatur pėr vlerat qė ka, duke qenė garanci pėr
  ekipin nė mbylljen nė kohė tė hapėsirave pėr sulmuesit kundėrshtarė. Me
  Shkumbinin ka debutuar nė mėnyrė mė tė mirė nė ndeshjen me Vllazninė mė
  31 janar, duke u cilėsuar si lojtari mė i mirė nė fushė, pėr atė qė
  tregoi, pa harruar qė ishte edhe autori i golit tė vetėm qė i dha
  fitoren Shkumbinit nė atė takim. Mujdragiēit i mjaftuan vetėm 20 ditė
  stėrvitje me Shkumbinin pėr t’u pėrshtatur aq mirė, duke tė krijuar
  idenė se ka njė kohė tė gjatė me Shkumbinin. 23 vjeēari ėshtė njė
  mysliman i devotshėm, qė i bėn tė gjitha ritet e fesė sė tij, pa e
  penguar aspak punėn pėrgatitore qė bėn nė stėrvitje bashkė me ekipin.
  Shtatlarti serbo boshnjak luan nė qendėr tė mbrojtjes bardhekaltėr,
  duke qenė pėr ēdo rast tepėr i saktė nė ndėrhyrjet e tij, pa harruar tė
  organizojė si duhet mbrojtėsit e tjerė. Mujdragiē mund tė cilėsohet pa
  frikė si njė nga futbollistėt e huaj nga mė tė mirėt qė luajnė nė
  kampionatin shqiptar. Ai di tė pėrdorė mjaft mirė tė dy kėmbėt nė
  fushėn e lojės, pa harruar edhe aftėsinė e luftės nė ajėr, duke qenė
  vazhdimisht superior nė goditjet me kokė pėrballė kundėrshtarit. “Nuk e
  pata menduar kurrė mė parė qė do tė gjeja njė mjedis kaq tė ngrohtė e
  dashamirės. Kjo mė ka bėrė pėrshtypje dhe unė ndihem mjaft mirė te
  Shkumbini, ndihem i kėnaqur dhe i respektuar nga tė gjithė dhe kjo mė
  nxit t’ua shpėrblej nė fushėn e lojės. Jam pėrpjekur tė bėj mė tė
  mirėn, por jam i bindur se kam ende pėr tė dhėnė pėr Shkumbinin,” -
  shpreh kėnaqėsinė e tij plot ēiltėrsi mbrojtėsi Mujdragiē. Edhe
  pėrballė Apolonisė nė ndeshjen e fundit nė Fier, Mujdragiē rezultoi njė
  nga pikat mė tė forta tė Shkumbinit, duke qenė pėrcaktues nė fitoren e
  arritur, pėr mė tepėr qė mposhti ish-trajnerin e tij Karishik.
  Optimizmin ai e shpreh edhe pėr ndeshjen e radhės me Flamurtarin nė
  Peqin, duke shpresuar se ekipi do tė bėjė nė fushė ato qė janė parė nė
  takimet e tjera, pėrfshi edhe ndeshjen e kupės me Besėn, qetėsinė dhe
  shpirtin e garės. “Nuk e njoh kundėrshtarin e radhės, Flamurtarin, por
  jam informuar pėr grupin qė ata kanė me futbollistėt e rinj e tė
  talentuar e me njė traditė tė madhe nė futbollin shqiptar. Mua kaq mė
  mjaftojnė, sepse kjo do tė shihet mė mirė tė dielėn. Jam i bindur se i
  kemi tė gjitha mundėsitė pėr ta kaluar me sukses, duke arritur ta
  vlerėsojmė jo nga pozicioni, por nga tradita qė paska Flamurtari nė
  futbollin shqiptar,” - pėrfundon mbrojtėsi serbo boshnjak i Shkumbinit,
  Ahmed Mujdragiē.

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:00