Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Shkumbini perqendrohet tek flamurtari

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Shkumbini perqendrohet tek flamurtari

  Mesazh nga stilltoni prej Sat Feb 28 2009, 13:00

  Peqinasit kanė lėnė pas ndeshjen e kupės me Besėn dhe kėrkojnė sėrish fitore nė kampionat
  Ekipi i Shkumbinit, dje pasdite, i ėshtė rikthyer normalisht stėrvitjes pėr takimin me Flamurtarin nė kampionat. Trajneri Magani kėrkon tė mos humbė kohė pėrpara kėtij takimi tė rėndėsishėm nė mbyllje tė fazės sė dytė, pėr tė lėnė pas ndeshjen e kupės me Besėn, qė u pėrfundoi nė barazim 1 1.
  Pėrpara fillimit tė seancės stėrvitore, Magani gjeti rast tė pėrgėzojė tė besuarit e tij pėr lojėn qė zhvilluan pėrballė Besės, pėr dėshirėn dhe grintėn e treguar, duke kėrkuar tė njėjtin vlerėsim e mobilizim edhe pėr ndeshjen e kampionatit me Flamurtarin.
  Magani ngulmoi pėr tė pasur edhe mė shumė pėrqendrim nė fushė, pėr tė mos humbur rastet qė krijohen gjatė 90 minutave, ashtu siē ndodhi nė ndeshjen e kupės me Besėn. Edhe pse nuk dėshiroi tė merrej me gjykimin, sekretari i klubit Astrit Isaj e ka tė pamundur tė mos shfaqė mendimin e vet dhe tė klubit qė ai pėrfaqėson nė adresė tė gjyqtarit.
  “Nuk mund tė rri pa e thėnė mendimin tim pėr gjyqtarin, pasi nė mėnyrė tė pėrsėritur kėrkon tė na dėmtojė. Ishin marrė tė gjitha masat e duhura dhe gjithēka shkoi mjaft mirė nė fushė e nė shkallėt e stadiumit, midis futbollistėve e tifozėve peqinas e kavajas, ndryshe nga sa flitej pėrpara takimit.
  Eshtė pėr tė ardhur keq qė me gjykim kėrkoi ta prishė bukurinė e kėtij takimi midis ekipeve tė dy qyteteve fqinj e miq me njėri tjetrin. Peqinasit ditėn tė tregojnė kulturė sportive, por kjo mesa duket nuk i pėlqeu dikujt, qė pėrsėri gjeti rastin pėr t’u hakmarrė ndaj klubit tė Shkumbinit”, deklaron sekretari Isaj, duke akuzuar gjyqtarin si shkaktar tė incidentit nė fundin e takimit, kur Magani pėr njė moment kėrkoi qė ta tėrhiqte ekipin nga fusha e lojės.
  Sekretari Isaj kėrkon qė ky takim me Besėn tė harrohet sa mė shpejt, pėr t’u pėrqendruar te ndeshjet e kampionatit, pasi e diela po afron dhe Shkumbini do tė presė nė fushėn e vet Flamurtarin. Synimi i ekipit tė Shkumbinit pėr kėtė takim qė mbyll edhe fazėn e dytė do tė jetė marrja e rezultatit pozitiv, pėr ta konsoliduar vendin e 4 ėt nė tabelėn e renditjes.
  Shkumbini vjen nė kėtė pėrballje pas fitores sė merituar me golin e bukur tė Norės, tė arritur ndaj njė ekipi si Apolonia, qė vinte pas disa rezultatesh pozitive. Sipas Isajt, ekipi i Shkumbinit po kalon njė gjendje tė mirė, qė dėshmohet nga tri fitoret me Vllazninė, me Partizanin nė Peqin e atė me Apoloninė nė Fier, prandaj dhe njė fitore e mundshme me Flamurtarin nė ndeshjen e radhės bėhet mė e domosdoshme, pėr tė plotėsuar idenė se Shkumbini ėshtė njė realitet nė kampionat dhe jo rastėsi.
  “Nė takimin e radhės me Flamurtarin vijmė pas fitores me Apoloninė nė Fier javėn e kaluar, qė ėshtė fitorja e dytė radhazi pas asaj me Partizanin nė Peqin. Shkumbini e ka siguruar vendin e 4 ėt njė javė pėrpara pėrfundimit tė fazės sė dytė dhe kjo na nxit edhe mė shumė pėr ta kėrkuar rezultatin pozitiv me ngulm, pėr tė qenė brenda objektivave tona nė kampionat.
  Pėrgatitjet pėr kėtė takim kanė filluar qė sot dhe nė ekip ekziston optimizmi i duhur. Tė gjithė e kanė tė qartė se pėrballė do tė kenė njė ekip si Flamurtari me mjaft traditė, njė ekip me futbollistė tė rinj e tė talentuar. Tė mos harrojmė se ky ekip gjithmonė nė Peqin ka ditur tė marrė edhe pikė, prandaj duhet tė dimė ta vlerėsojmė ashtu si duhet”, ka pėrfunduar sekretari Astrit Isaj.
  Sporti shqiptar

   Ora ėshtė Sat Nov 17 2018, 14:42