Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Nė Peqin fitojnė vetėm grushtat

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 29
  Registration date : 15/10/2007

  Nė Peqin fitojnė vetėm grushtat

  Mesazh nga kliti prej Thu Feb 26 2009, 13:49

  Njė
  takim tepėr i rėndėsishėėm pėr peqinasit, pasi kupa ishte padyshim njė
  objektiv pėr skuadrėn e Maganit. Padyshim qė nė takimin kundėr Besės,
  peqinasit janė pritur ashpėr dhe me shumė ofendime, por drejtuesit e
  klubit kishinbėrė njė punė tė madhe pėr tė pritur miqėsisht kavajasit.
  I kėtij mendimi nuk ka qenė vetėm kryesori Jemini, i cili ka nxitur mė
  kot zėnka dhe njė ndeshje tė tensionuar. Pjesa e parė ka qenė njė lojė
  tėrėsisht e kontrolluar nga peqinasit, ku rastet e njėpasnjėshme nė
  portėn e Duros mbajnė firmėn e Mustafait, Rizvanollit dhe Turdiut, por
  pa arritur tė shėnojė nė portėn e miqve.


  Pjesa e dytė ka nisur me njė shtyllė nga Dėrvishi por mė pas
  edhe e Norės. Njė lojė shumė tėrheqėse e tė riut Mustafai ka bėrė tė
  mundur qė tė shėnohet goli i parė nė minutėn e 64?t. Deri kėtu, ndeshja
  ka qenė tepėr normale dhe pa as mė tė voglin problem. Pak minuta mė
  tej, Jemini nuk ėshtė munduar aspak tė hedhė sytė nga njė ndėrhyrje e
  parregullt ndaj Gramit, duke mos akorduar njė 11 metėrsh. Kanė kaluar
  vetėm disa minuta dhe Haliti i sapo hyrė ka arritur tė shėnojė golin e
  barazimit, duke i hapur Besės njė dritare pozitive pėr kualifikimin e
  mėtejshėm nė turin e ardhshėm tė kupės. Pas pak minutash, nė mėnyrė tė
  pakuptimtė, kryesori Jemini ka dhėnė nė harkun e pesė minutave dy
  kartona tė kuq pėr Dėrvishin dhe Norėn, duke e lėnė Shkumbinin me 9
  lojtarė. Njė reagim i ashpėr ka ardhur nga pankina peqinase, ku
  trajneri Magani ka urdhėruar tė tijėt tėrheqjen nga fusha, por mė pas i
  ka lejuar tė pėrfundojnė takimin. Nė fundin e ndeshjes njė numėr i madh
  tifozėsh kanė pritur tė dalė kryesorin Jemini, por forcat e policisė
  kanė bėrė shpėrndarjen pa eksese tė tyre.

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:53