Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Ejani te gjithe ne stadium e te festojme se bashku Kavajas e Peqinas.

  Share

  paolo rossi

  Numri i postimeve : 42
  Registration date : 05/09/2007

  Ejani te gjithe ne stadium e te festojme se bashku Kavajas e Peqinas.

  Mesazh nga paolo rossi prej Tue Feb 24 2009, 21:45

  Ejani te gjithe ne stadium e te festojme se bashku Kavajas e Peqinas.
  Ne vendin tone vazhdohet akoma te luhet nje futboll ku ne fushe duhet te mbizoteroje ligji i forces.
  Ngjarjet jo sportive ne dy fushat e Ballshit e te Fierit nuk i lane nje shije te mire kesaj jave te kampionatit kombetar te futbollit. Ne te dyja stadiumet ka patur nje presion duke hedhur sende te forta e goditur respektivisht; ne Ballsh tranjerin e Teutes S. Starova, e ne Fier mbrojtesin e Shkumbinit. Eshte per tu theksuar se ne Fier ne fund te ndeshjes ne koridorin e dhomave te shveshjes futbollistet fierake kane ushtruar dhe kontakte fizike me lojtaret miq te Shkumbinit. Mendoj se edhe drejtuesit e disiplines nuk duhet ti kalojne ne heshtje keto sjellje rrugacerie, por duhet te marrin masa disiplinore kundrejt cdo qyteti apo skuadre qe do te shkele rregullat disiplinore te vendosura nga federata shqiptare.
  Po neser (sot) do te luhen ndeshjet per kupen e republikes, e njera nga ato te tensionuarat pritet te jete dhe ajo e fushes se Peqinit. Duke pare dhe ngjarjet e te dy takimeve midis tyre per kampionat te cilat u shoqeruan edhe me sjellje rrugacerie.
  Ne si tifose te Shkumbinit i bejme thirrje te gjithe tifosave Kavajas se jane te mirepritur ne Peqin, e te mos merremi me me te shkuaren, sepse jemi dy qytete me nje kultur e qyteterim te perbashket me nje largesi prej 30 km, e cila kjo largesi gjeografike ti beje akoma me te aferta keto dy qytete. Ejani te gjithe ne stadium e te festojme se bashku Kavajas e Peqinas.
  Me respekte nga tifosat Peqinas. R.S - Luan Bardhekalter !
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Re: Ejani te gjithe ne stadium e te festojme se bashku Kavajas e Peqinas.

  Mesazh nga stilltoni prej Wed Feb 25 2009, 16:11

  ti tregojme te gjitheve sic e kemi bere gjithmone se tifozeria e shkumbinit eshte krenaria e tifozerive shqiptare.
  le te fitoje me i miri.

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 18:28