Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Magani, ka njė pėrgjigje sllave kundėr Karishikut

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 29
  Registration date : 15/10/2007

  Magani, ka njė pėrgjigje sllave kundėr Karishikut

  Mesazh nga kliti prej Sat Feb 21 2009, 14:54

  Trajneri peqinas do tė hedhė nė fushė tre sllavė kundėr kolegut boshnjak tė Apolonisė

  “Kurrė mos thuaj kurrė”, kjo ėshtė motoja qė e shtyn trajnerin
  Magani, tė ideojė strategjinė pėr takimin e radhės kundėr ekipit tė
  Apolonisė. Padyshim qė transfertat mbeten njė defekt mė vete pėr
  peqinasit dhe Apolonia mbetet njė ekip i vėshtirė pėr peqinasit,
  megjithėse njė ndeshje e tillė i ka brenda tė tre rezultatet.
  Bardhekaltėrtit, pas fitores me tė kuqtė kanė marrė pėrkohėsisht vendin
  e katėrt dhe tashmė rivalėt qė ndodhen mė lart nuk i duken tė
  paarritshėm. Por qė tė ndodhė kjo, duhen edhe pikė nė transfertė.
  Trajneri Magani vlerėson ekipin kundėrshtar, por mendon qė nė kėtė
  takim tė shkėpusė njė rezultat pozitiv. “Mendoj se ekipi i Apolonisė
  ėshtė njė ekip i fortė dhe nėn drejtimin e trajnerit Karishik ka
  arritur tė marrė rezultate tė larta. Kjo e vėshtirėson disi transfertėn
  tonė nė Fier. Padyshim qė ne vimė pas njė fitore tė rėndėsishme dhe kjo
  na mobilizon pėr tė kėrkuar vazhdimėsinė. Kemi ngjitur njė shkallė dhe
  do tė mundohemi tė kemi njė bazament tė fortė, nėse do tė kėrkojmė qė
  tė shkojmė mė lart. Pėrveē fitores, padyshim qė nė ekip ēdo gjė po
  shkon shumė mir?_ojtarėve nuk u ka munguar mbėshtetja e drejtuesve tanė
  dhe kjo u pa edhe kėtė mesjavė, ku futbollistėt, sipas tė gjitha
  marrveshjeve kanė marrė pagat dhe premiot. Ky seriozitet dhe kjo
  mbėshtetje nga ana e presidentit Ismaili, padyshim qė kėrkon mė shumė
  punė nga ana e tė gjithėve ne, pėr tė arritur tė marrim mė tė mirėn nė
  ēdo takim. Nuk mund ta fsheh se nė Fier do tė kėrkojmė tė jemi tė
  barabartė me vendasit, duke mos stimuluar lojėn e mbyllur nė mbrojtje.
  Ne do tė luajmė si nė shtėpi, duke shpresuar tė kemi edhe pak fat, pėr
  tė marrė mė tė mirėn nė Fier”, pėrfundon trajneri Magani.

  Mungesat ? Nė takimin ndaj Apolonisė, peqinasit do tė
  udhėtojnė me dy mungesa. Kėshtu do tė mungojė mesfushori Turdiu, i cili
  nė takimin ndaj Partizanit ka marrė njė karton tė kuq. Po ashtu do tė
  mungojė edhe sulmuesi i talentuar Mustafai, i cili do tė vuajė
  pezullimin me tre kartona tė verdhė. I pyetur rreth kėsaj gjendje,
  trajneri Magani ėshtė pėrgjigjur i qetė: “Padyshim qė arma jonė kėtė
  sezon ėshtė se kemi lojtarė, tė cilėt mund tė plotėsojnė ēdo hapėsirė
  nė raste tė tilla. Padyshim qė mungesat janė tė rėndėsishme, por ndodh
  qė kemi lojtarė tė cilėt mund tė japin maksimumin. Nė vend tė tyre
  pritet qė tė aktivizohen fieraku Gėrxho dhe maqedonasi Delijovski, por
  njė vend nė formacion mund t’i besohet edhe lojtarit serb Jaksimoviē.

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:26