Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Ismaili "Shkumbini im fitoi edhe nė shkallėt e stadiumit"

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Ismaili "Shkumbini im fitoi edhe nė shkallėt e stadiumit"

  Mesazh nga stilltoni prej Thu Feb 19 2009, 13:13

  Presidenti Ismaili: Xhani e ka akuzuar shpesh Peqinin, por tė dielėn mungoi vetėm ai
  Ekipi i Shkumbinit ka fituar sėrisht tė djelėn ndaj ekipit tė Partizanit duke i marrė gjashtė pikė tė plota ekipit kryeqytetas nė dy ndeshjet e para. Me tė kuqtė u thye njė tabu. Drejtuesit e Partizanit vazhdimisht janė shprehur ashpėr ndaj ekipit tė Shkumbinit dhe tifozėve peqinas duke ilustruar se nė Peqin mbretėron dhuna dhe se tifozėt imponojnė fitoren e ekipit vendas. Por ndonėse presidenti i tė kuqve nuk ka qenė vetė tė shohė ekipin nė Peqin, njė numėr i madh tifozėsh tė kuq e kanė ndjekur ekipin e tyre kanė brohoritur dhe madje kanė vendosur pranė tribunės ku ishin vendosur njė flamur tė madh tė "Demave tė Kuq". Pėrpara tribunės kryesore njė numėr u madh makinash me stemėn "I Love Partizani" janė akomoduar pa asnjė problem. Vetėm tre sezone mė parė mė 14 tetor 2007, peqinasit dėnoheshin gjashtė ndeshje jashtė fushės sė Shkumbinit pėr disa parregullsi dhe pėr sjellje tė pahijshme tė tifozėve peqinas, megjithatė dukej sikur nė Peqin nuk ekzistonte aspak ndjenja e hakmarjes pėr dicka qė ka ndodhur tre vite tė shkuara.Tė gjitha kėto treguan se peqinasit e mirėpritėn ekipin mik si dhe nė fushėn e lojės fitoi ekipi qė dha mė tė mirėn, pa patur asnjė lloj trysnie dhe influence nga jashtė. Presidenti Ismaili shprehet tepėr i kėnaqur jo vetėm nga fitorja nė fushė por mė sė shumti nga fitorja nė shkallėt e stadiumit, ku tifozėt treguan pjekuri dhe qytetari. Dėshiroj ti pėrgėzoj djemtė pėr fitoren? shprehet Ismaili i kėnaqur,? Padyshim qė me kėtė fitore treguam se nuk flitet kurrė pėr kompromis me asnjė ekip tė Superligės as edhe me Partizanin. Ne jemi tė destinuar qė tė zhvillojmė gjithmonė njė futboll tė denjė dhe korrekt, tė cilin do tė dėshirojmė ta ēojmė deri nė fundin e kompeticionit duke parė edhe objektivat tona kėtė vit. Po ashtu, nuk mund tė le pa i falenderuar edhe tifozėt tanė tė cilėt treguan kulturė dhe qytetari teksa kanė pritur dhe kanė respektuar tifozėt qė kishin udhėtuar nga kryeqyteti pėr tė ndjekur ekipin e tyre. Nė kėtė takim i kemi treguar presidentit Xhani, tifozėve tė kuq por edhe tifozėrive tė kujdo ekipi tjetėr se jeni tė mirėpritur gjithmonė tė ndiqni ekipin tuaj nė Peqin. Padyshim qė kėtu mikpritja dhe respekti do tė jetė pėr cdo kėnd qė vjen si mik dhe na respekton", ka pėrfnduar presidenti Ismaili
  Sport ekspres

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:41