Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Krenaria e Ismailit: Sukses, edhe pa mua nė tribunė

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Krenaria e Ismailit: Sukses, edhe pa mua nė tribunė

  Mesazh nga stilltoni prej Thu Feb 19 2009, 13:11

  Pas fitores sė ditės sė dielė nė kampionat, ku Shkumbini
  fitoi 1-0 ndaj Partizanit, tė gjithė futbollistėve iu akordua
  njė ditė pushim nė mėnyrė qė tė jenė sa mė tė freskėt pėr
  impenjimin e radhės. Edhe stafi i klubit ka mbetur i kėnaqur
  nga paraqitja e lojtarėve dhe sidomos nga shpirti i lartė i
  treguar nė fushė, duke arritur njė fitore tė vėshtirė pėrballė
  njė kundėrshtari qė luftoi deri nė fund pėr tė arritur te barazimi.
  E vetmja "mangėsi" nė kėtė sfidė delikate ishte mosprania
  e presidentit tė skuadrės Xhavit Ismaili. Por pasi
  ėshtė kthyer nga Italia, ai ka mbetur mjaft i kėnaqur, kur
  ėshtė informuar pėr suksesin e skuadrės, nė tė cilėn investon.
  Dje, nė njė mbledhje tė shkurtėr nė ambientet e
  stadiumit, vetė njėshi i klubit peqinas ka pėrgėzuar tė
  gjithė futbollistėt, duke u shprehur mjaft entuziast pėr
  arritjen e fitores nga bardhekaltėrit. "Prania ime nė stadium
  ka qenė gjithmonė fatsjellėse pėr skuadrėn, por edhe
  kėsaj here qė nuk munda tė isha prezent mė duhet tė
  falenderoj tė gjithė futbollistėt, tė cilėt kanė luajtur me
  zemėr ndaj Partizanit, sidomos nė pjesėn e dytė, kur ekipi
  mbeti me 10 futbollistė", ėshtė shprehur presidenti i
  skuadrės, pėrsa i takon fitores sė tė dielės nė kampionat,
  atėherė kur ai kishte udhėtuar nė Milano pėr tė ndjekur
  derbin Inter-Milan. Mė tej, Ismaili ka shtuar se gjithashtu
  prania e tij ka pėr qėllim qė tė motivojė lojtarėt pėr tė vazhduar
  rrugėn e tyre nė realizimin e objektivave, pasi mbėshtetja
  financiare do tė jetė konstante dhe nė raport me arritjet
  e skuadrės. Nė kėtė drejtim duhet theksuar se njėshi i
  klubit bardhekaltėr ka qenė gjithmonė korrekt, si nė lidhje
  me pagesat e futbolistėve sipas kėsteve, ashtu edhe nė
  dhėnien e premiove nė rastet kur janė premtuar ato. Nė
  skuadrėn peqinase vazhdon tė funksionojė e njėjta formulė,
  sipas sė cilės futbollistėt shpėrblehen me premio
  nė rast se arrijnė tė marrin 7 pikė nė 4 ndeshje (dy fitore
  dhe njė barazim). Nėse arrihen mė shumė pikė, jo vetėm
  qė premio ėshtė e siguruar, por ato mblidhen pėr javėt nė
  vazhdim, sipas tė njėjtės formulė. Rikthimi dhe fjalėt e
  presidentit kanė ngrohur tė gjithė futbollistėt, tė cilėt i
  kanė premtuar atij vazhdimėsinė e rezultateve pozitive.
  Pas javės sė 20-tė, skuadra e Shkumbinit e gjen veten nė
  kuotėn e 30 pikėve, duke u pozicionuar nė vendin e katėrt,
  njė pikė mė shumė sesa Besa e vendit tė pestė. Tė gjithė nė
  Peqin i gėzohen suksesit tė skuadrės sė tyre dhe janė tė
  vetėdijshėm se tani duhet tė luftohet fort, pėr tė ruajtur
  kėtė pozicion komod. Fatmir Ahmeti
  Panorama sport

   Ora ėshtė Sat Nov 17 2018, 13:58