Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Dervishi, dy gėzime nė ditėn e 27-vjetorit

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Dervishi, dy gėzime nė ditėn e 27-vjetorit

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Feb 17 2009, 19:12

  Shkumbini ka vazhduar ecurinė e rezultateve pozitive,
  pasi ka arritur tė fitojė ndaj njė kundėrshtari si
  Partizani, qė nė Peqin zhvilloi njė futboll tė bukur, duke
  luftuar deri nė fund pėr tė marrė qoftė njė pikė. Fatin e
  sfidės e ka vendosur njė gol i bukur i sulmuesit tė talentuar
  peqinas Roland Dervishi, i cili ka festuar nė
  mėnyrėn mė tė mirė 27-vjetorin, duke i dhuruar
  skuadrės njė trepikėsh mjaft tė vyer. Nė fund tė takimit,
  sulmuesi ėshtė parė mjaft entuziast, nisur edhe nga
  paraqitja e mirė e skuadrės, nė tė cilėn ėshtė rritur dhe
  formuar si futbollist.
  Korrektėsia
  Bardhekaltrit kanė arritur dy fitore nė tre takime qė
  pas rinisjes sė kampionatit mė 31 janar, duke mposhtur
  me rezultate tė njėjta Vllazninė dhe Partizanin.
  Ndėrsa, humbjen e ka pėsuar ndaj Tiranės, ekip me tė
  cilin nuk ėshtė turp qė tė humbasėsh nisur nga forma e
  shfaqur prej bardhebluve. Fitorja ndaj Partizanit ka
  ngrohur edhe stafin teknik, teksa vetė trajneri Magani
  nė fund tė takimit ka pohuar se ishte arritur njė fitore e
  vėshtirė, por e merituar. Kundėrshtari i peqinasve gjatė
  tė dielės, nė fakt hyri nė ritmin e lojės vetėm nė pjesėn e
  dytė, duke kėrkuar me ngulm barazimin, por u ndesh
  pėrballė njė muri tė ngritur nga lojtarėt bardhekaltėr,
  qė nuk lejuan tė cenohej rrjeta e tyre. Teksa tė dyja ekipet
  zhvilluan njė lojė korrekte nė fushė, e njėjta gjė mund
  tė thuhet edhe pėr tifozeritė respektive, qė i kanė mbėshtetur
  skuadrat fuqishėm nė mėnyrė tė kulturuar, duke
  pranuar rezultatin. I vetmi tifoz i pėrhershėm i peqinasve
  qė mungoi nė kėtė takim ishte presidenti Ismaili,
  i cili kishte udhėtuar drejt Italisė pėr tė ndjekur derbin
  e Milanos midis Interit dhe Milanit.
  Aludimi
  Fitorja e sė dielės ndaj Partizanit pati vlera tė dyfishta
  pėr Shkumbinin, sepse jo vetėm qė e ngjiti nė vendin e
  katėrt, por njėkohėsiht i hodhi poshtė tė gjithė ato
  paragjykime tė sėmura tė individėve tė veēantė, tė cilėt
  gjatė javės patėn aluduar pėr njė tolerim ndaj tė kuqve.
  Sipas disa “gojėve tė liga”, skuadra vendėse mund tė
  bėnte ndonjė lėshim ndaj Partizanit. Por kėto mendime
  nuk patėn asnjė ndikim nė skuadėr, gjė u pa qartė nė atė
  qė u shpreh nė fushė, ku jo vetėm qė nuk toleroi, por dha
  shpirtin pėr tė arritur suksesin e merituar, qė ishte i shtati
  nė shtėpi, ku gjithashtu ka arritur dy barazime dhe
  njė humbje tė vetme, atė ndaj Lushnjės.
  Panorama-sport

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:40