Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Shkumbini e pranon:Ndaj tė kuqve,ishte e vėshtirė

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Shkumbini e pranon:Ndaj tė kuqve,ishte e vėshtirė

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Feb 17 2009, 19:06

  17 Shkurt Ka qenė minuta e 12?tė kur mbrojtėsi peqinas ėshtė pėrplasur me njė mesfushor tė Partizanit dhe ka pėsuar njė dėmtim jo tė vogėl. Megjithatė ka marrė ndihmėn e parė, duke u fashuar dhe vazhduar lojėn normalisht, nė pjesėn e dytė i ka nisur njė hemoragji e dytė, ēka e ka detyruar teknikun tė bindė lojėtarin tė lėrė fushėn e lojės dhe tė zėvendėsohet. Tashmė lojtari ka bėrė dy qepje dhe duket se e ēara do t’i kalojė pėr njė afat tre katėr ditor. Pėr lojtarin, e rėndėsishme ka qenė fitorja ndaj Partizanit, ndonėse e pranon qė ka ardhur me shumė mund dhe sakrificė. “Padyshim qė java para kėsaj ndeshje ka qenė shumė e tensionuar dhe njė ferr i vėrtetė pėr ne. Kjo pėr arsye se kur kemi tė bėjmė me ndeshje tė tilla nė njė qytet tė vogėl ka fjalė nga mė tė ndryshmet. Tė gjitha kėto padyshim qė ndikonin negativisht nė psikologjinė tonė. Mirėpo ne treguam se jemi larg ēdo kompromisi, larg ēdo falsiteti dhe tė denjė tė luftojmė pėr njė vend nderi nė kėtė kampionat. Nuk mund tė them se fituam lehtėsisht, pasi ekipi kundėrshtar kishte ardhur me njė ide, tė merrte ētė mundte nė peqin. Nė pjesėn e parė ata luajtėn thuajse tė gjithė nė mbrojtje, duke u ruajtur njė goli tė shpejtė. Goli i Dėrvishit ishte njė konkluzion i rasteve tė panumėrta qė ne kishim para portės kundėrshtare. Nė pjesėn e dytė – vazhdon Grami ? ne luajtėm me inferioritet numerik, por shpirti i garės dhe impenjimi maksimal pėr takimin bėnė qė tė ruajmė deri nė fund kėtė fitore. Tashmė shohim edhe mė afėr ekipet si Dinamo, por pse jo dhe diku mė lart. Aktualisht duhet menduar pėr takimin e radhės, ku Apolonia ka treguar njė formė tė mirė dhe padyshim qė nuk duhet nėnvlerėsuar, por nė tė kundėrt duhet parė me syrin real. Ne do tė bėjmė ē’mos qė tė arrijmė edhe nė kėtė transfertė njė rezultat pozitiv, ndonėse asgjė nuk ėshtė e lehtė”, pėrfundon mbrojtėsi tiranas i Shkumbinit, Elton Grami.
  Sport ekspres

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 18:46