Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  SHKUMBINI 1-0 Partizani

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  SHKUMBINI 1-0 Partizani

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Feb 13 2009, 21:42

  Tanush Latifi ėshtė “prokurori” i ndeshjes, ndoshta mė “problematike” tė kėsaj jave, parė dhe ecurinė pozitive te Partizanit nė ndeshjet e fundit, por dhe klimės jo shumė miqėsore qė ekziston nė Peqin ndaj tė kuqve. Shtatė ndeshje ka gjykuar kėtė sezon Latifi. Ēuditėrisht edhe nė fazėn e parė ka drejtuar ndeshjen Partizani-Shkumbini (0-2), nė tė vetmin rast kur ka drejtuar njėrin apo tjetrin ekip. Katėr kartonė tė verdhė dha Latifi nė atė takim tė vendosur nga golat e Rizvanollit (16’) e Norės (63’).


  Edituar pėr herė tė fundit nga polskaALB nė Mon Feb 16 2009, 16:59, edituar 1 herė gjithsej


  _________________

  paolo rossi

  Numri i postimeve : 42
  Registration date : 05/09/2007

  Re: SHKUMBINI 1-0 Partizani

  Mesazh nga paolo rossi prej Sat Feb 14 2009, 12:54

  SHKUMBINI KERKON RIVANSHIN PAS ASAJ HUMBJE TE TURPSHME 5 – 0 NE TIRANE !

  Spordashesit peqinas diten e diel do te jene te gjithe ne shkallet e stadiumit duke perkrahur squadren e tyre SHKUMBINI. Te gjithe jane te nje mendimi se nuk do te kete asnje tolerim ndaj Partizanit. Eshte e fresket ngjarja e fundit qe ka ndodhur ne Peqin dy vite me pare, (te nje incidenti provokues te z. Xhani) por sigurisht dhe ajo humbje e turpshme e peqinasve ne TIRANE 5 – 0, prandaj te gjithe jane pregatitur qe Shkumbini te marr rivanshin e atij rezultati. Si gjithmone prane ekipit si lojtar nr.12 do te jene tifosat e zjarrte qe do ta mbeshtesin ne ēdo minute Shkumbinin, por pa harruar edhe presidentin “ISMAIL ABRAMOVICH” ( – sic e quan “GAGACI” XHANI ), i cili fale mbeshtetjes se tij financare, Peqini ka arritur me merite te tregoje se vendi i peste ne klasifikim, nuk eshte nje rastesi , por puna e nje vazhdimesie te metejshme ne kampionat, e cila do te jete akoma me e ashper, duke realizuar ambicjet e vena ne fillim te kampionatit. Shpresojme qe tranjeri i pa lodhur Gugash Magani ta “impostoje” skuadren drejt fitores duke arritur qellimin e marrjes se tre pikeshve, e cila do te kenaqe dhe deshiren e te gjithe fansave qe ndodhen pertej Shqiperise, te cilet jane ne nje numer te konsiderueshem e qe ndjekin me emocione te papershkruara takimet e Shkumbinit.
  ME RESPEKT TE GJITHEVE - Rajmond Sufali - Bressanone - Itali. LUAN BARDHEKALTER  ASNJE TOLERIM NDAJ TE KUQVE

  Skumbini situata te tilla ka perjetuar e kaluar disa here, e asnje nga ekipet se ka ndihmuar. Perse ketij Partizani u dashkan hapur dyert e stadiumit e u dashka me i respektuar kaq shume? Mos valle fshihet dora e ndokujt, i cili nuk merr guzxmin e te dale hapur? Zoterijne nismetar eshte mire te mos imitoni te ndyrin A. Xhani, duke ardhur ne Peqin e pastaj te irritoni Peqinasit. Tifozat e Shkumbinit kudo ku kane shkuar, s'kane kerkuar ne asnje vend lemosh duke iu hapur dyert e stadiumeve, perkundrazi kane paguar bileten me shtrejnte se sa ka qene ēmimi. Marredheniet midis dy ekipeve asnjehere nuk kane qene te mira, perkundrazi Skumbini ka vuajtur denimet qeshrake te marra nga federata per shkak te provokimeve sé gagaēit A. Xhani. Skumbini kishte kohe qe e priste nje shanc, e kjo dite erdhi duke i kthyer reston te kuqve. Peqinasit gjalle a vdekur do ta fitojne ndeshjen duke e fundosur Partizanin akoma me shume, duke e ēuar drej "humneres". Diten e diel nuk do te kete asnje meshire ndaj "mercenareve, e te gjithe futbollistet Peqinas do te japin ne fushen e blerte 200 per qind te forcave te tyre, sepse do te jete me shume nje fitore per tifozerine e zjarrte Peqinase, e cila nuk meriton aludime e zhgenjime.

  Me respekt R.S Luan bardhekalter.

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 29
  Registration date : 15/10/2007

  Re: SHKUMBINI 1-0 Partizani

  Mesazh nga kliti prej Sat Feb 14 2009, 15:03

  ne kohen ku xhani irritoj tifozerin,shkumini ka qen nji kam nsop e nji kom ngropt,dhe me ate 6 janvsh denim qe na u dha u desh me na funos fare,dhe kur kena shku me pa peqinin me partizonin ntiron nuk na osht leju me zon ven tjeter vec tribunes,per tpagu bileten me te shtrenjt,gjo qe nuk osht pa me asnji ven kjo gjo,presidenti noshta nuk njihet me kto gjona,gjithsesi mbetet nje xhest qe duhet respektuar per anen humane te tij!gjithsesi do te ishte turp i modh me i lon pik komunistve se gjithmon kan lujt kuner nesh!shpresojn qe cunat tlujn me zemer sic i ka hije!
  PARA SHKUMBINI!

  paolo rossi

  Numri i postimeve : 42
  Registration date : 05/09/2007

  Fitorja e shume pritur ndaj Partizanit u realizua.

  Mesazh nga paolo rossi prej Sun Feb 15 2009, 21:59

  Ne nje dite dimri te ftohte ne stadiumin e Peqinit u perball legjenda e elites shqiptare Partizani, ktundrejt te pathyeshmit ne fushen e tij SHKUMBINIT te hekurt. Miqte e Partizanit udhetonin per ne Peqin bashke me tifosat e tyre ”e duam Partizanin” te cilet ishin rreth 200 veta, ku u sistemuan poshte tribunes ne krahun e djathte te saj. Ndeshja u zhvillua ne nje atmosfere te bukur, nen brohoritjen e te dyjave tifozerive. Pra me se fundi u mbyllen te gjitha gojat e ligta qe ne Peqin nuk mund te shkojne tifoza te skuadrave te tjera, per me qene me realist Shkumbini nuk eshte ai i viteve 90, por eshte nje qytet i cili nga dita ne dite jeton me futbollin duke e bere ate akoma me bashkekohor, i cili po perkrah futbollin emancipues., - siē thote dhe fjala e urte “me mire te dale syri se sa nami”….
  Ishte nje ndeshje me nje fair play te vertet, ku dhe ekipi i Parizanit mund te kishte barazuar. Skumbini realizoi golin e vetem me ane te futbollistit Peqinas Roland DERVISHI ne fund te pjeses se pare ne minuten 42. Ishte i vetmi gol qe i dha te gjithe tifozave peqiinas ate gezim te pa pershkruar, ku ne pjesen e pare Shkumbini mund ta kishte dyfishuar rezultatin. Partizani ne pjesen e dyte pas daljes me kartonin e kuq se mesfushorit peqinas Turdiu e rriti se tepermi lojen duke e vene here pas here ne veshtiresi Shkumbinin, por dhe Peqinasit paten raste ku njeri me flagrant ishte mos shfrytezimi i duhur nga sulmuesi Peqinas Rzvanolli.
  Megjithate rendesi kane tre piket e marra duke e renditur Shkumbinin ne vendin e 4 ne klasifikim me 30 pike. Ndersa Partizani qendron po ne vendin e 10 me 19 pike.
  SUKSESE TE METEJSHME SHKUMBINIT. R.S – Luan bardhekalter.

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 29
  Registration date : 15/10/2007

  Tolerancė zero nė Peqin. Partizani, vijon vuajtja

  Mesazh nga kliti prej Mon Feb 16 2009, 14:47

  42’ Nora me zgjuarsi jep njė asisit pėr Dėrvishin, i cili ka goditur nė gjysėm kthesė, 1-0
  Episodet:


  2’ Mustafai godet me tė majtėn nga distance, por pret Shehi.


  14’ Nė dy raste nė zonė, si Mustafai edhe Nora rrėzohen nga mbrojtėsit e Partizanit, por nė asnjė rast nuk ka 11metėrsh.


  20’ Shameti dhe Byzhyti tregohen konfuzė, duke mos shtyrė nė rrjetė topin qė kalon ngjitur me shtyllėn e majtė tė Shehit.


  22’ Ngjela provon me tė majtėn, por pret pa problem Llani.


  46’ Turdiu arrin tė ēlirohet nė zonė, godet dhe grushton portieri Shehi.


  55’ Ngjela gjendet pėrballė portierit Llani, por goditja e tij
  tė lė pėr tė dėshiruar, duke bėrė mė tė vėshtirėn dhe duke e nxjerė
  topin jashtė.


  70’ I vetėm nė zonė Rizvanolli nguron tė godasė, duke shpėrdoruar njė rast tė mirė pėr tė shėnuar.


  72’ Dėrvishi godet prirėt, por topi ndalet nga njė mbrojtės teksa po shkonte nė rrjetė.


  75’ Bega godet me kokė, por gjen tė gatshėm portjerin Llani.


  85’ Nora ekzekuton njė goditje dėnimi, por topi qeth vetėm tranversėn.
  Thanė pas ndeshjes


  Gugash Magani: I kėnaqur vetėm me rezultatin


  Kishim parashikuar njė ndeshje tė vėshtirė, pasi pėrballė
  kishim ekipin e partizanit, tė cilėt luftojnė pėr mbijetesė. Kishte dy
  tablo nė kėtė takim; pjesa e parė e mirė, ku ne imponuam nė lojė,
  ndėrsa kundėrshtari nuk na vizitoi asnjė herė. Nė pjesėn e dytė kartoni
  i kuq solli disa probleme nė fushėn e lojės, ku na u desh tė luajmė me
  njė futbollist mė pak. Mund tė them se nė pėrfundim jam i kėnaqur vetėm
  nga rezultati. Dy episodet e djemve tanė mendoj se do t’i analizojmė
  dhe do tė shohim edhe masat.  Shpėtim Duro: Do luftojmė nė ēdo takim


  Ishte njė ndeshje e vėshtirė dhe nė njė fushė tė vėshtirė.
  Takimi dhe ishte i ekulibruar dhe Shkumbini arriti tė shfrytėzojė
  rastin qė iu paraqit. Siē e kam thėnė edhe mė pėrpara, nuk kemi dalė
  ende nga situata e vėshtirė, ndaj dhe do tė luftojmė dhe shfrytėzojmė
  ēdo ndeshje, pėr tė marrė maksimumin nė ēdo takim.  Spikatėn


  Nora dhe Dėrvishi


  Nora i kudondodhur, me njė shpirt tė veēantė gare. Ky ishte
  mesfushori gjirokastrit i Peqinit. Nė pjesėn e parė ka qenė truri i
  lojės, por edhe lojtari qė gatoi golin nga ana e Dėrvishit. Nė pjesėn e
  dytė lojtari ka luajtur edhe mė i tėrhequr, duke ndihmuar edhe
  prapavijėn, pasi Shkumbini luajti me njė lojtar mė pak me daljen jashtė
  tė Turdiut.


  Dėrvishi nė pjesėn e parė ka vėnė nė siklet tė vazhdueshėm
  mbrojtjen kundėrshtare, me triblimet dhe hyrjet e rrezikshme nė zonėn e
  kundėrshtarit. Ka nuhatur shkėlqyeshėm rastin e golit. Fitorja dhe tre
  pikėt mbajnė firmėn e tij, i cili pikėrisht sot ka mbushur 27 vjeē dhe
  ka festuar nė mėnyrėn mė tė mirė tė mundshme.

  Sponsored content

  Re: SHKUMBINI 1-0 Partizani

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:23