Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Rizvanolli: Jam edhe unė ndaj Partizanit!

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Rizvanolli: Jam edhe unė ndaj Partizanit!

  Mesazh nga stilltoni prej Fri Feb 13 2009, 13:21


  Sulmuesi i Shkumbinit, Erion Rizvanolli, pritet tė jetė vendimtar tė dielėn nė Peqin
  U bė njė kohė e gjatė qė sulmuesi i Shkumbinit, Erion Rizvanolli,
  ėshtė ndalur nė kuotėn e 6 golave nė kampionat pėr Shkumbinin. Dėmtimi
  i pėsuar nė kavilje nė ndeshjen me Bylisin nė Ballsh nė javėn e parė tė
  fazės sė dytė e detyroi tė qėndronte pėr shumė javė jashtė fushės sė
  lojės.
  Ka qenė ndeshja me Apoloninė nė Peqin, nė javėn e 10 tė mė 10 nėntor
  tė vitit tė kaluar, kur Riza, siē e thėrrasin tė gjithė sulmuesin
  tiranas tė Shkumbinit, shėnoi golin e fundit, qė ishte i 6 ti pėr tė me
  fanellėn bardhekaltėr. Duke mos dashur tė rrezikojė, sulmuesi 28 vjeēar
  i Shkumbinit nuk ėshtė nxituar tė futet nė fushėn e lojės, edhe pse e
  ndiente veten mė mirė. Nė ndeshjen e fundit me Tiranėn nė kryeqytet,
  kur Shkumbini humbi 2 0, Rizvanolli u aktivizua nė fillim tė pjesės sė
  dytė, duke zėvendėsuar peqinasin Dervishi.
  Me gjithė dėshirėn qė pati, nuk arriti ta gjente rrugėn e rrjetės,
  pėr shkak edhe tė mbulimit nga afėr nga futbollistėt kundėrshtarė.
  Rehabilitimin e plotė tė sulmuesit Rizvanolli e konfirmon edhe mjeku i
  ekipit, G.Spahiu, por e pranon vetė edhe golashėnuesi mė i mirė i
  Shkumbinit, me dėshirėn pėr tė shėnuar gola tė tjerė pėr ekipin e vet.
  “E kam lėnė pas pėrfundimisht dėmtimin e pėsuar nė kavilje dhe mund tė
  them se jam i gatshėm e nė dispozicion tė trajnerit pėr ndeshjen e
  radhės me Partizanin,” - deklaron sulmuesi tiranas Rizvanolli, me
  dėshirėn pėr tė qenė plotėsisht i gatshėm pėr kėtė takim.
  Mė shumė sesa pėr tė gjetur golin qė i mungon prej kohėsh, Riza
  kėrkon tė kontribuojė pėr ekipin e vet, falė edhe pėrvojės qė ka pėr tė
  marrė tri pikėt, pasi pėr tė, po fitoi Shkumbini, kanė fituar tė
  gjithė, edhe ai personalisht. Ai di tė vlerėsojė pjesėtarėt e tjerė tė
  ekipit, pėr kolektivitetin dhe harmoninė, sepse pėr Rizėn ka qenė loja
  e tyre qė ia ka bėrė mė tė lehtė pėr ta dėrguar topin nė rrjetė.
  “Nėse kam kontribuar me shėnimin e golave pėr Shkumbinin, merita
  kryesore nuk ėshtė imja, por e gjithė ekipit dhe e harmonisė qė ka
  Shkumbini, qė me lojėn qė zhvillon mė ka lehtėsuar pėr ta dėrguar topin
  nė rrjetė,” - shton mė tej sulmuesi i Shkumbinit.
  Tiranasi qė ka luajtur mė parė edhe me disa nga ekipet me emėr nė
  Shqipėri, por edhe nė Kroaci, pranon se e ndien veten mirė te
  Shkumbini, duke qenė kjo njė pėrgjigje e plotė pėr refuzimin e
  kėrkesave qė pati nė tregun e janarit. Ai kėrkon ta ndihmojė ekipin e
  vet dhe, falė pėrvojės sė gjatė qė ka si futbollist, kėrkon qė ndeshja
  e radhės me Partizanin tė dielėn nė Peqin tė vlerėsohet realisht, sepse
  vetėm nė kėtė mėnyrė mund tė arrihet rezultati i dėshiruar, fitorja.
  Riza nėnvizon se Shkumbini pėrballė do tė ketė njė kundėrshtar qė
  duhet marrė shumė nė konsideratė, sepse nė tri javėt e fundit ka ditur
  me meritė tė marrė pikėt e plota. “Ndeshja me Partizanin ėshtė shumė e
  rėndėsishme pėr ne, prandaj duhet ta vlerėsojmė si duhet. Nuk duhet tė
  bazohemi te problemet qė ka kundėrshtari, sepse ai ka ditur t’i
  tejkalojė me rezultatet qė ka arritur, duke fituar 3 javė resht dhe pėr
  mė tepėr pėrballė Dinamos kampione.
  Me tė njėjtin synim ai pritet tė vijė edhe me ne tė dielėn, prandaj
  duhet tė pėrgatitemi si duhet pėr ta vlerėsuar njėlloj si takimin me
  Vllazninė. Eshtė njė mundėsi e mirė pėr ekipin tonė pėr tė mos iu
  larguar skuadrave tė kreut, pa harruar qė do tė luajmė nė fushėn tonė,
  pėrpara sportdashėsve tė zjarrtė peqinas,” - ka pėrfunduar Erion
  Rizvanolli.
  Ali Hallulli
  Sporti shqiptar

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:40