Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Presidenti i Shkumbinit, hyrje falas per tifozet e Partizanit

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Presidenti i Shkumbinit, hyrje falas per tifozet e Partizanit

  Mesazh nga stilltoni prej Fri Feb 13 2009, 13:18


  Diten e enjte, grupi nismėtar “I love Partizani” ka zhvilluar nje tubim
  tjeter promovues, para universitetit te Tiranes, ne sheshin “Nene
  Tereza”, ku kane marre pjese edhe tifoze te kuq. Ne kete tubim jane
  shperndare simbole te Partizanit,si logo “I love Partizani”, flamuj te
  vegjel dhe te mėdhenj te Partizanit, shalle te kėsaj skuadre, por edhe
  fanella te kuqe, ne te cilat ishte e shkruar logoja e nismes te
  ish-lojtareve dhe tifozėve te skuadres se kuqe, “I love Partizani”.
  Sipas pjesetareve te grupit nismėtar, ky takim kishte karakter
  sensibilizues, por edhe organizues per tifozet e Partizanit, qe te ikin
  te organizuar te dielen drejt Peqinit, ne mbėshtetje te skuadres ndaj
  Shkumbinit. Ocelli dhe Mance pohuan mes te tjerash se presidenti i
  Shkumbinit, Xhavit Ismaili, i ka dhene fjalen grupit nismėtar “I love
  Partizani” se per tifozet e kuq, hyrja ne stadiumin e Peqinit te dielen
  do te jete falas, shpenzime te cilat i merr persiper t’i paguaje vete
  presidenti i Shkumbinit ne arken e klubit te tij. Gjithashtu, Ismaili
  ka premtuar nje vend te veēante ne stadium, posaqerisht per tifozet e
  kuq. Nga ana e tij, grupi ne fjale, ka marre persiper te siguroje
  autobuse per tifozet e Partizanit, te cilet do te nisen ne menyre te
  organizuar nga Tirana per ne Peqin te dielen paradite, gje qe do te
  siguroje nje mbėshtetje morale dhe psikologjike per skuadren, ne nje
  transferte te veshtire, ne te cilen synohen piket, si e vetmja rruge e
  Partizanit per t’iu larguar rrezikut evident te renies nga kategoria.
  Nderkohe, skuadra ka vijuar normalisht pėrgatitjet per kete takim.
  Trajneri Duro, por edhe lojtare te tjere te Partizanit, jane shprehur
  optimiste se do te vijojne rezultatet pozitive edhe ne kete ndeshje,
  edhe pse pranojne veshtiresine maksimale te saj, referuar
  kundėrshtarit, Shkumbinit, qe ka nje grup mjaft cilėsor dhe qe nuk fal
  askend ne fushen e tij.
  Sporti shqiptar

   Ora ėshtė Sat Nov 17 2018, 13:59