Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Maqedonasi Deliovski: Peqini, shtėpia ime e dytė

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Maqedonasi Deliovski: Peqini, shtėpia ime e dytė

  Mesazh nga stilltoni prej Mon Feb 09 2009, 14:06

  Zvete Deliovski ėshtė futbollisti i parė i huaj, tė cilin Shkumbini
  e kishte marrė nė skuadėr qė me fillimin e sezonit futbollistik
  2008-2009, kur erdhi nga Apolonia e Fierit me tė cilėn kishte
  kaluar dy sezone. Vetė trajneri i peqinasve Gugash Magani
  kėrkoi me ngulm qė maqedonasi Deliovski tė aktivizohej nė
  repartin e mesfushės tė skuadrės qė drejtonte dhe ardhja e tij
  u bė me konsensusin e klubit fierak. Nė sfidat e para tė kėtij
  kampionati, Deliovski ėshtė aktivizuar nė tė gjithė takimet, duke
  treguar njė formė tė mirė sportive me shpejtėsinė e tij nė organizimin
  e aksioneve sulmuese, madje duke shėnuar edhe njė
  gol nė sfidėn e parė ndaj Bylisit. Nė fund tė muajit nėntor,
  maqedonasi do tė dėmtohej nė gjurin e djathtė, gjė qė e mbajti
  jashtė fushave pėr gati pesė javė. Ndėrprerja pėr pushimet e
  dimrit i shėrbeu mė sė miri Deliovskit pėr tė rifituar formėn e
  humbur dhe besimin e trajnerit Magani, nė mėnyrė qė ta aktivizonte
  pėrsėri nė skuadėr. Nė njė prononcim tė shkurtėr pėr
  “Panorama Sport”, vetė Deliovski shprehet se ndjehet shumė
  mirė nė Peqin dhe tashmė ėshtė ambientuar plotėsisht nė kėtė
  qytet. Duke qenė se mesfushori maqedonas ka dy vjet qė
  qėndron nė Shqiperi, ai ka mėsuar tė flasė shqip dhe tashmė
  me tė mund tė komunikohet lirshėm. Ndėr tė tjera, Deliovski flet
  pėr aventurėn nė skuadrėn peqinase, qė ka nisur plot para
  pesė muajsh, duke theksuar se nė Peqin ka gjetur njė ambient
  futbolldashės dhe mikpritės. “Njerėzit nė rrugė mė pėrshėndesin,
  pasi e dinė qė unė flas shqip. Pėr kėtė ndihem i lumtur, por
  edhe i respektuar”, shprehet Deliovski. Ndėrsa pėrsa i pėrket
  pyetjes nėse ėshtė i kėnaqur nga paraqitjet e tij dhe nga ecuria
  e deritanishme e Shkumbinit, maqedonasi shton: “Mė vjen
  keq qė dėmtimi mė mbajti larg fushave pėr njė kohė tė gjatė,
  pa arritur tė kontribuoj pėr skuadrėn nė ato javė”. Ndėrsa,
  nė lidhje me ecurinė e peqinasve, Deliovski shprehet se
  skuadra e Shkumbinit meritonte tė ishte mė lart nė renditje,
  pasi mundėsitė i ka pasur pėr tė marrė mė shumė nė disa
  sfida. Maqedonasi ka edhe njė detyrė tjetėr nė skuadėr,
  pasi me ardhjen e dy futbollistėve tė rinj nė janar, konkretisht
  tė serbit Igor Joksimovic dhe tė boshnjakut Ahmed
  Mojdragiē, ai shėrben edhe si pėrkthyes i tyre pėr stafin
  peqinas. Madje jo vetėm kaq, por Deliovski u mėson atyre
  edhe ndonjė fjalė shqip, sidomos ato qė nevojiten gjatė
  stėrvitjeve dhe gjatė zhvillimit tė ndeshjeve. Nė lidhje me
  takimin e ardhshėm qė peqinasit do ta luajnė pėrballė Partizanit,
  mesfushori maqedonas shprehet se ky ekip po kalon
  njė periudhė tė mirė dhe kėrkon vėmendjen e duhur nga tė
  gjithė. “Tashmė ēdo ekip i Superiores po luan fort dhe tė
  gjithė po kėrkojnė tė marrin pikė nė ēdo qytet ku luajnė. Prandaj
  edhe Partizani duhet vlerėsuar drejtė, nė mėnyrė qė tė
  dalim vetėm me tre pikė nga kjo sfidė”, pėrfundon prononcimin
  e tij maqedonasi Deliovski. Fatmir Ahmeti
  Panorama sport

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:00