Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Branica: Humbėm, se ishim tė pakujdesshėm

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Branica: Humbėm, se ishim tė pakujdesshėm

  Mesazh nga stilltoni prej Sat Feb 07 2009, 12:57

  Nė harkun e pesė ditėve peqinasit kanė marrė njė fitore dhe kanė shėnuar edhe humbjen e parė pėr 2009. Njė javė mė parė, peqinasit thyen ekipin shkodran dhe skuadra udhėtoi tepėr e mobilizuar dhe me moral tė lartė drejt kryeqytetit. Por duket se edhe kėtė rradhė, peqinasit nuk kanė mundur tė thyejnė traditėn, teksa kanė qenė tė pafuqishėm ndaj ekipit tė Tiranės, i cili nė dy raste qė iu dhanė i shfrytėzoi ato mė sė miri, duke shkaktuar njė tjetėr humbje. Pėr teknikun Branica humbja ka ardhur si rezultat i dy pakujdesive, por edhe i mungesės sė mentalitetit fitues. “Nė tė vėrtetė ishim nisur nė drejtim tė kryeqytetit pėr njė rezultat pozitiv por qė nuk e arritėm dot. Sė pari, tė dy ekipet nuk kishin ndonjė rast dhe mundėsi mė tė artė sesa rastet e golave. Mė tej edhe golat kanė qenė si rezultat i pakujdesisė nga ana e lojtarėve tanė dhe mund tė neutralizoheshin. Ndoshta ende nuk ėshtė ngulitur tek ne mentaliteti i fituesit nė ēdo takim ndaj dhe kemi punė pėr tė bėrė nė kėtė drejtim. Pėr ne, ēdo gjė mbetet e hapur dhe do tė punojmė nė tė ardhmen pėr tė arritur objektivat tona pėr kėtė kampionat. Megjithatė, takimi ndaj Tiranės kishte vėshtirėsinė e vet, ndaj dhe na duhet tė rikthehemi punės pėr takimin e ardhshėm ndaj Partizanit. Mendoj se nuk ka vend pėr njė hap tė gabuar, kur flasim edhe pėr takime nė fushėn tonė, ndaj do t’i pėrkushtohemi punės pėr takimin e radhės. Sport ekspres

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:36