Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Dasma e Salliut mbledh peqinasit

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Dasma e Salliut mbledh peqinasit

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Feb 03 2009, 14:17

  Dasma e Salliut mbledh peqinasit
  Edhe pse ditė pushimi, dita e djeshme i ka mbledhur pėrsėri dje pasdite futbollistėt e Shkumbinit. Shkak ėshtė bėrė ceremonia e martesės e njėrit prej futbollistėve peqinas, mesfushori Alfred Salliu. I gjithė ekipi ka qenė i ftuar nė kėtė gėzim pėr tė festuar deri vonė.
  Ka qenė ky shkaku qė maqedonasi Delioski dhe serbėt Jaksimoviē e Mujdragiē tė mos udhėtojnė drejt vendlindjes sė tyre pėr tė qenė pjesėtarė nė kėtė dasmė shqiptare.
  Paradite janė bashkuar tė gjithė peqinas e “jabanxhinj”, duke pasur tė drejtė tė gėzohen pėr martesėn e kolegut tė tyre, pėr mė tepėr qė kjo bėhet njė ditė pas fitores qė arriti Shkumbini pėrballė Vllaznisė nė Peqin.
  Sporti shqiptar

  Ekipi, i gjithi nė dasmėn e Salliut

  Duket se edhe pas fitores ndaj ekipit tė Vllaznisė, festa nė Peqin nuk ka mbaruar. Drejtuesit e skuadrės si dhe lojtarėt kanė qenė tė gjithė tė pranishėm nė drekėn e shtruar nga lojtari Alfred Salliu, i cili ėshtė martuar. Festa ka zgjatur deri nė orėt e pasdites, ēka i ka kėnaqur pa masė tė gjithė. Sot ekipi i rikthehet pėrgatitjeve, pasi tė mėrkurėn do tė udhėtojnė nė drejtim tė kryeqytetit, nė pėrballjen e javės sė 19?tė ndaj ekipit tė Tiranės.
  Sport ekspres

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:57