Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Mujdragiē, blerja tripikėshe e Shkumbinit

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Mujdragiē, blerja tripikėshe e Shkumbinit

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Feb 03 2009, 14:15

  Mbrojtėsi serbo-boshnjak Ahmet Mujdragiē qė nė takimin e parė ka arritur tė shėnojė[/b]
  Tė shtunėn, nė takimin Shkumbini Vllaznia, qė u fitua nga ekipi bardhekaltėr, mbrojtėsi Ahmet Mujdragiē u cilėsua me tė drejtė njė nga futbollistėt mė tė mirė nė fushėn e lojės pėr tė dy ekipet. 23 vjeēari serbo boshnjak ishte pėrforcimi i fundit i Shkumbinit, duke u aktivizuar qė nga minuta e parė si titullar nė qendėr tė mbrojtjes.
  Pėrveē prezantimit mjaft tė mirė, kur diti tė thyejė sulmet e kundėrshtarit, Mujdragiē ka meritėn se ishte autori i golit tė vetėm tė Shkumbinit, qė i dha fitoren ekipit tė tij pėrballė Vllaznisė kryesueses sė kampionatit.
  Serbo boshnjaku ka ditur tė bėjė njė prezantim mbresėlėnės, duke rėnė nė sy qė nė takimin e parė, duke tė krijuar pėrshtypjen se kishte kohe qė luante me ekipin e tij tė ri, pėr mėnyrėn se si merrej vesh me mbrojtėsit e tjerė dhe pėr qetėsinė nė zgjidhjen e situatave tė vėshtira.
  Shtatlart dhe elegant, Mujdragiē binte nė sy pėr ndėrhyrjet e sakta me kėmbė, por edhe me kokė nė luftėn nė afėr, duke fituar menjėherė inkurajimin e sportdashėsve. Gėzimi i tij pas golit ishte i natyrshėm dhe pėrshėndetjet e para i drejtoi nga sportdashėsit.
  Pas ndeshjes, Mujdragiē ka marrė urime nga tė gjithė futbollistėt, drejtues e sportdashės dhe kjo i ka kėnaqur pa masė. “As vetė nuk e kisha menduar qė do tė bėja njė nisje tė tillė me ekipin e Shkumbinit, por fati e deshi qė tė shėnoja unė golin e fitores dhe kjo mė kėnaq e mė gėzon pa masė.
  I pata kėrkuar trajnerit qė ta ndihmoj ekipin nė raste tė tilla dhe kėtė unė dje e bėra disa herė. Merita pėr golin ėshtė nė fakt e gjithė ekipit dhe sidomos e Turdiut, qė pasoi aq bukur dhe unė shėnova. Eshtė goli im i parė me Shkumbinin dhe do tė doja qė kėtė gol t’ua kushtoj sportdashėsve tė Shkumbinit,” - shprehet mbrojtėsi i qendrės sė Shkumbinit, Ahmet Mujdragiē.
  Pėrforcimi mė i fundit i Shkumbinit kėrkon ta theksojė kėtė fakt pėr sportdashėsit, pasi ai ka mbetur mjaft i kėnaqur nga afrimiteti qė ka gjetur nė ditėt e qėndrimit nė Peqin.
  Ai pranon se i ka bėrė pėrshtypje pėr mirė qė nė kontaktet e para dhe kėtė kėrkon t’ia shpėrblejė nė fushėn e lojės. “Jam shumė i kėnaqur nga respekti qė po mė bėjnė sportdashėsit, por edhe futbollistėt, skuadėr qė nuk e di nėse do tė jem nė gjendje t’ua justifikoj me lojėn nė ekip nė ēdo ndeshje tė Shkumbinit,” - shton mė tej Mujdragiē.
  Duke folur pėr fitoren e fundit me Vllazninė, pėrforcimi mė i fundit i Shkumbinit, kėrkon tė veēojė si karakteristikė kryesore faktin qė ēdo futbollist e pati vlerėsuar si duhet kundėrshtarin, duke luajtur me shpirt gare. “E kam ndier veten shumė mirė kėto ditė te Shkumbini, kur jam vlerėsuar e respektuar nga sportdashėsit, por edhe nga ekipi e kjo mė ka ndihmuar pėr t’u pėrshtatur mė shpejt me lojėn e ekipit.
  Edhe tė shtunėn, nė ndeshjen e parė me Shkumbinin, gjeta njė atmosferė tė kėndshme nė stadium dhe tė gjithė futbollistėt pėr mua dhanė mė tė mirėn nė fushė. Fituam me meritė ndaj kryesueses sė kampionatit dhe kjo tregon se ekipi ynė ka mundėsi tė ecė mė tej e tė realizojė objektivat qė ka. Pėr mua nuk ka shumė rėndėsi se ku luan, nė fushėn tėnde apo tė kundėrshtarit dhe kėtė do tė kėrkoj ta realizoj qė nė ndeshjen e radhės,” - ka pėrfunduar Mujdragiē.


  Sporti shqiptar

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 15:58