Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Mojdragiē dhe Joksimoviē, prezantim i shkėlqyer nė Peqin/ Ekipi, i gjithi nė dasmėn e Salliut

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Mojdragiē dhe Joksimoviē, prezantim i shkėlqyer nė Peqin/ Ekipi, i gjithi nė dasmėn e Salliut

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Feb 03 2009, 14:12

  Kanė vetėm njė javė qė kanė ardhur nė peqin, por duket se janė shumė tė kėnaqur me kėtė startim nė takimin ndaj Vllaznisė. I pari ka qenė protogonist i padiskutueshėm, ndėrsa i dyti ka luajturvetėm pak minuta, por nė fund tė dy futbollistėt janė shprehur njėlloj pėr prezantimin e tyre tė parė te Shkumbini. “Jemi shumė tė kėnaqur – thotė Mojdragiē ? qė kemi qenė nė fushėn e lojės, si dhe qė kam shėnuar. Kėtu kemi gjetur kushte shumė tė mira dhe jemi akomoduar mė sė miri. Mendoj se pėr sa i pėrket prezantimit nuk ka se ku tė shkonte mė mirė, pasi kam bėrė njė lojė pėr tė cilėn kam marrė shumė vlerėsime. Shpresoj qė tė kem njė vazhdimėsi edhe nė takimet e tjera, duke i shėrbyer mė sė miri ekipit nė tė cilin po aktivizohem”. Sipas Igor Joksimoviē, ndonėse ėshtė aktivizuar pak nė kėtė takim, mendon se ka qenė njė prezantim i kėnaqshėm. “Mendoj se fitorja e ekipit ndaj ekipit tė vendit tė parė ka qenė njė nisje e mbarė edhe pėr ne. Mendoj se nė vazhdim do tė kem mė shumė hapėsira, pėr tė kontribuar dhe pėr tė dhėnė mė shumė”. “Kemi mbetur tė habitur – thonė tė dy futbollistėt ? kur ende pa u ambjentuar nė kėtė qytet, shoku ynė na ka ftuar nė gėzimin e tij familjar. Vėrtet kemi mbetur shumė tė kėnaqur por edhe disi tė habitur, qė nė Shqipėri ekzistojnė zakone shumė tė mira. Dėshirojmė tė urojmė nga zemra shokun tonė Alfred Salliu. Po ashtu duam tė falenderojmė presidentin dhe drejtuesit pėr afrimin dhe kujdesin pėr akomodimin tonė. Dhe sė fundi tifozėt, tė cilėt kanė qenė tepėr tė pėrzemėrt nė fund tė takimit ndaj Vllaznisė.  Ekipi, i gjithi nė dasmėn e Salliut

  Duket se edhe pas fitores ndaj ekipit tė Vllaznisė, festa nė Peqin nuk ka mbaruar. Drejtuesit e skuadrės si dhe lojtarėt kanė qenė tė gjithė tė pranishėm nė drekėn e shtruar nga lojtari Alfred Salliu, i cili ėshtė martuar. Festa ka zgjatur deri nė orėt e pasdites, ēka i ka kėnaqur pa masė tė gjithė. Sot ekipi i rikthehet pėrgatitjeve, pasi tė mėrkurėn do tė udhėtojnė nė drejtim tė kryeqytetit, nė pėrballjen e javės sė 19?tė ndaj ekipit tė Tiranės.

  Sporti ekspres

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:02