Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Magani kėrkon pikė nė kryeqytet

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Magani kėrkon pikė nė kryeqytet

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Feb 03 2009, 14:09

  Shkumbini/Trajneri beson nė rezultat pozitiv ndaj Tiranės
  Atmosfera e fitores me Vllazninė ka vazhduar gjatė nė Peqin, pasi
  Shkumbini jo vetėm mposhti skuadrėn qė kryeson kampionatin, por bėri
  njė paraqitje tė shkėlqyer pėrballė publikut tė saj. E kėnaqur nga kjo
  fitore padyshim qė ishte edhe kryesia e klubit, sė bashku me trajnerėt
  Magani e Branica, tė cilėt pas takimit janė ftuar nga futbollisti i skuadrės,
  Alfred Salliu, nė ceremoninė e tij tė dasmės. Mesa duket, fitorja ndaj
  shkodranėve ka qenė dhurata mė e kėndshme qė mund t’i bėnin shokėt
  Salliut nė kėtė ditė tė shėnuar. Futbollistėt
  kanė pasur njė ditė pushim
  dhe dje i janė kthyer stėrvitjes. Siē
  dihet, tė mėrkurėn peqinasit do tė
  kenė njė tjetėr sfidė tė vėshtirė,
  teksa do tė pėrballen me Tiranėn e
  Agustin Kolės nė kryeqytet. Nė
  sfidėn e parė midis kėtyre dy
  skuadrave, Shkumbini zhvilloi njė
  ndeshje dinjitoze, duke arritur t’i
  frenonte bardheblutė me njė barazim
  pa gola. Mirėpo, nisur nga takimi
  i sė mėrkurės, vėshtirėsia paraqitet mė e madhe pėr vetė faktin se
  ekipi kryeqytetas ėshtė nė superformė, gjė qė e tregoi edhe ndaj
  Dinamos. Pikėrisht kėsaj i druhet edhe trajneri Magani. “Mendoj se
  fitorja me Vllazninė tashmė ėshtė harruar plotėsisht dhe e gjithė vėmendja
  jonė ėshtė pėrqendruar te sfida e radhės. Normalisht qė kjo
  ndeshje ka specifikėn e vet, pasi dihen vlerat e Tiranės. Mendoj se
  Tirana ka shumė futbollistė qė dinė tė bėjnė diferencėn, por kjo s’do tė
  thotė qė ne i druhemi asaj, pasi mjaft
  herė e kemi surprizuar brenda ne
  fushėn e saj”. Magani i referohet
  barazimeve fantastike 2-2 dhe 4-4
  tė arritura disa sezone mė parė nė
  kryeqytet. “U kam kėrkuar futbollistėve
  tė mi tė jenė tė pėrqendruar.
  Rezultatin ia lėmė fushės. Unė i pėrmbahem
  metodės sime tė punės dhe
  kėrkoj qė ndeshjet tė merren njė nga
  njė”, pėrfundon kreu i pankinės sė
  Shkumbinit, peqinasi Magani.
  Futbollistėt e Shkumbinit do tė kenė njė motiv mė shumė pėr t’u mobilizuar
  maksimalisht ndaj Tiranės, pasi dje atyre u janė shpėrndarė sipas
  kontratės tė gjitha kėstet e dyta. Mesa duket, kryesia e klubit ka mbetur
  mjaft e kėnaqur nga paraqitja e lojtarėve dhe sidomos nga fitorja me
  Vllazninė. Presidenca e klubit peqinas ėshtė nga mė korrektet nė lidhje
  me shlyerjet e detyrimeve ndaj lojtarėve dhe nė disa raste janė vėnė
  nė dispozicion tė tyre edhe premio sipas objektivave. F.Ahmeti
  Panorama sport

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:45