Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Boshnjaku Mojdragiē: Goli, pėr tifozėt

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Boshnjaku Mojdragiē: Goli, pėr tifozėt

  Mesazh nga stilltoni prej Mon Feb 02 2009, 13:46

  Nuk kishte se si tė niste mė
  mirė aventura e futbollistit
  boshnjak, Ahmet Mojdragiē,
  me fanellėn e Shkumbinit,
  teksa ka shėnuar nė tė 20’,
  golin e fitores nė portėn
  shkodrane. Pėrtej kėtij goli,
  Mojdragiē ėshtė pėrshtatur
  shumė mirė me skuadrėn,
  njėsoj sikur tė kishte
  vite qė luante me fanellėn
  peqinase. Njė gol me tė
  vėrtetė i rėndėsishėm, i cili
  rezultoi deciziv pėr bardhekaltrit
  e Maganit. Vetė
  trajneri peqinas, Gugash
  Magani, ka dhėnė pėlqimin
  pėr kėtė lojtar, tė cilin e
  kishte vėzhguar gjatė periudhės
  pėrgatitore tė zhvilluar
  nė Ulqin. Nė prag tė
  sfidės me kryesuesen e
  kampionatit, Vllazninė, Magani
  vendosi t’i jepte rolin e
  titullarit Mojdragiēit, teksa
  kishte parė dhe aftėsitė e
  mira si mbrojtės tė boshnjakut
  22-vjeēar. Vendimi i
  teknikut rezultoi mjaft i saktė,
  pasi Mojdragiē u bė i pakalueshėm
  nga sulmuesit
  shkodranė. Nė disa raste
  tė vėshtira, brenda zonės
  peqinase, largonte topat e
  lartė e nė ēdo rast fitonte
  duartrokitjet e tifozerisė. Nė
  fund tė pėrballjes me Vllazninė,
  Mojdragiē ka marrė
  falėnderimin e tė gjithė
  shokėve tė skuadrės, si
  dhe tė drejtuesve peqinas.
  Nė dhomat e zhveshjes sė
  bardhekaltėrve, mjaft i
  kėnaqur ėshtė parė edhe
  presidenti i klubit, Xhavit
  Ismaili, sė bashku me deputetin
  dhe zėvendėspresidentin
  Dashnor Sula. Ata
  e kanė pėrqafuar boshnjakun
  dhe i kanė kėrkuar
  njė gol edhe nė sfidėn me
  Tiranėn. Ahmed Mojdragiē
  u shpreh se ėshtė mjaft i
  kėnaqur me golin e shėnuar
  dhe i falėnderon tė gjithė
  pėr mbėshtetjen e zjarrtė.
  Mė pas shtoi se pėr fitoren
  me Vllazninė, merita nuk
  ishte vetėm e tija, por e tė
  gjithė skuadrės. E para se
  ta mbyllte, golin ia ka dedikuar
  tifozerisė sė zjarrtė
  peqinase. Mbrojtėsi boshnjak,
  i ardhur nė kėtė merkato
  dimri, pėrveēse njė
  futbollist i pėrgatitur, ėshtė
  edhe njė besimtar i madh e
  madje praktikant rregullt i
  fesė myslimane. Ai kryen
  ēdo ditė ritet fetare nė
  xhaminė e qytetit tė Peqinit.
  Fatmir Ahmeti
  Panorama sport

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:00