Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Syla: Vllaznia, “katapulta” pėr nė Europė

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Syla: Vllaznia, “katapulta” pėr nė Europė

  Mesazh nga stilltoni prej Fri Jan 30 2009, 20:17

  Donatori i Shkumbinit, Petrit Syla, kėrkon nga skuadra mė shumė sesa “mesin e artė”

  Donatori i Shkumbinit, Petrit Syla, ėshtė optimist pėr tė ardhmen e Shkumbinit dhe beson shumė te puna qė ėshtė bėrė gjatė gjithė kohės, sidomos gjatė fazės pėrgatitore nė ekipin ku ai ka pjesėn e vet nė financim pėr kėtė sezon. Ai ėshtė i bindur qė fitues nė ndeshjen e sė shtunės nė pėrballjen me Vllazninė do tė jetė ekipi i tij, Shkumbini.

  Pėr Sylėn, fakti qė do tė luhet me kryesuesit e kampionatit, ėshtė njė nxitje mė shumė qė ekipi do tė jetė i mobilizuar si duhet, sepse gjithmonė nė ndeshje tė tilla tė rėndėsishme, Shkumbini ka ditur tė bėjė mė tė mirėn nė fushė dhe ėshtė shpėrblyer me rezultatin pozitiv, duke i kėnaqur edhe sportdashėsit e vet.

  Duke shprehur edhe mendimin e donatorėve tė tjerė e tė presidentit Ismaili, Syla kėrkon qė futbollistėt nė fushė tė tregojnė vlerat dhe shpirtin e garės, atė qė ka qenė e mbetet karakteristike nė kėtė ekip qė forcėn nuk e ka tek emrat e lojtarėve, por tek harmonia e grupit.

  “Luajmė nė Peqin pėrpara sportdashėsve tanė, me synimin pėr ta filluar mbarė 2009 ėn. Unė si financues dhe si dashamirės i Shkumbinit nuk kėrkoj gjė tjetėr, pėrveēse qė ekipi tė luajė me shpirt gare, duke i bėrė vlerėsimin e duhur kundėrshtarit. Ėshtė radha e futbollistėve pėr ta treguar veten pėr tė fituar e pėr tė qenė mė tė qetė nė realizimin e objektivave qė ka ekipi,”- deklaron donatori i Shkumbinit, Petrit Syla.

  Ėshtė fakt qė Syla e ndjek prej vitesh Shkumbinin, duke u bėrė tifoz i kėtij ekipi dhe duke vlerėsuar lojėn e fortė burrėrore e pa kompromis, qė zhvillon kjo skuadėr, e cila ka qenė vazhdimisht nė mes mė tė mirėve. Ishin kėto cilėsi qė e shtynė Sylėn nė kėtė sezon t’i bashkohej presidentit Ismaili pėr tė kontribuar nė mėnyrė tė drejtpėrdrejtė.

  “Jam optimist pėr ekipin pėr nė ndeshjen e radhės me Vllazninė, sepse besoj shumė te shpirti i garės qė kanė futbollistėt nė tė tilla ndeshje tė rėndėsishme, pa harruar edhe grupin qė ka Shkumbini.

  Para 4 5 vjetėsh e kam ndjekur Shkumbinin sa herė qė mė jepej rasti. Ishte kjo arsyeja qė pranova kėtė sezon pėr t’i bashkohem presidentit Ismaili pėr tė kontribuar nė kėtė ekip. Nuk jam afruar te Shkumbini qė ekipi tė qėndrojė nė superiore, sepse kėtė di ta realizojė edhe vetė kur ka pasur edhe nė vėshtirėsi financiare, por as edhe pėr njė vend nė mesin e tabelės.

  Ka ardhur momenti i duhur qė Shkumbini tė pretendojė mė shumė sepse e meriton dhe pėrvojėn e ka. Ne synojmė t’ia rrisim edhe mė shumė vlerat Shkumbinit nė kėtė drejtim dhe nuk jemi kursyer e nuk do tė kursehemi asnjėherė.

  I takon ekipit dhe gjithė tė tjerėve qė ta konkretizojmė kėtė objektiv dhe kjo pėr mua fillon qė nga ndeshja me Vllazninė tė shtunėn. Pėr mua, kjo ndeshje e parė pėr kėtė vit ka vlera mė shumė se tri pikė,”- ka pėrfunduar donatori i Shkumbinit, Petrit Syla.

  Kundėr Vllaznisė, me dyer tė hapura

  Pėr tė siguruar pėrkrahje edhe mė tė madhe nga sportdashėsit nė pėrballjen delikate me kryesuesen e kampionatit, Vllazninė, drejtuesit kanė vendosur tė hapin dyert e fushės sportive tė Peqinit, me pėrjashtim tė tribunės. Interesimi i tifozėrisė ėshtė shumė i madh, pasi pritet me shumė etje njė ndeshje futbolli pas mė shumė se njė muaji pushim.

  Sporti shqiptar

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:31