Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Presidenti Ismaili motivon ekipin para Vllaznisė

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Presidenti Ismaili motivon ekipin para Vllaznisė

  Mesazh nga stilltoni prej Fri Jan 30 2009, 20:14

  Njė nga momentet mė tė veēanta nė rutinėn e stėrvitjes sė
  djeshme tė Shkumbinit ka qenė padyshim vizita qė i bėri presidenti
  i klubit, Xhavit Ismaili. Ai nuk harron asnjėherė qė nė
  prag tė sfidave tė rėndėsishme tė ndodhet pranė lojtarėve tė
  tij, pėr tė parė nga afėr gjendjen e tyre e pėr t’i inkurajuar nė
  sfidat e radhės. Vizita e kreut tė klubit nė kompleksin ku ekipi
  po zhvillon aktualisht stėrvitjen, padyshim qė ėshtė edhe njė
  mbėshtetje morale jo vetėm pėr lojtarėt, por edhe pėr stafin
  drejtues, qė ka besim tė plotė te ai. E kėtė besim ata pėrpiqen
  t’ia pėrcjellin edhe grupit tė
  futbollistėve. Sikundėr dihet,
  ndeshja me Vllazninė
  ėshtė mjaft e rėndėsishme
  nė lidhje me ecurinė e
  skuadrės dhe objektivave
  qė i ka vėnė vetes, prandaj
  presidenti Ismaili ka parė
  nga afėr edhe dy blerjet e
  reja tė kėsaj merkatoje,
  mesfushorin serb Igor Jaksimoviē
  dhe mbrojtėsin
  boshnjak, Ahmed Mojdrigiē.
  Mendohet qė kėta tė aktivizohen
  nė repartet ku ka pasur
  boshllėqe gjatė fazės
  sė parė tė kampionatit. Tė
  pyetur pėr ndonjė premio
  speciale nė prag tė kėtij
  takimi me kryesuesen e kampionatit,
  nga drejtuesit e
  klubit bėhet e qartė formula,
  e cila konsiston nė
  dhėnien e shpėrblimit
  vetėm nė rast se grumbullohen
  shtatė pikė nė
  katėr ndeshje. Prania e
  presidentit Ismaili nė stėrvitje
  duket se ka ngrohur
  edhe zemrat e futbollistėve,
  tė cilėt i kanė premtuar atij
  impenjim maksimal ndaj Vllaznisė, kur tė luajnė nė fushėn e
  tyre tė shtunėn. Tashmė, presidenti Xhavit Ismaili edhe pse
  ka vetėm dy vjet nė krye tė peqinasve ėshtė kthyer nė njė
  dashamirės tė futbollit, jo vetėm se ka investuar nė kėtė
  skuadėr, por edhe falė prezencės sė tij kudo, si nė sfidat e
  skuadrės edhe nė stėrvitjet e saj. Vetė kreu i klubit shkumbinas
  ėshtė larguar i kėnaqur, pasi ka marrė premtimin nga
  skuadra qė do tė zhvillojnė njė ndeshje dinjitoze dhe me shpirt
  tė lartė gare, pėr t’i dhuruar presidentit tė tyre njė fitore nė
  vitin e ri 2009. Fatmir Ahmeti

  Precedenti i fundit i peqinasve
  me shkodranėt ėshtė
  mjaft pozitiv dhe ėshtė
  ngulitur nė mendjet e tyre,
  pasi arritėn tė barazonin
  rezultatin e takimit, ndonėse
  u gjendėn dy herė nė disavantazh.
  Barazimi 2-2 i
  fazės sė parė ėshtė njė
  shtysė mė e madhe pėr futbollistėt
  peqinas, tė cilėt
  tashmė e konsiderojnė Vllazninė
  tė thyeshme, mirėpo
  i druhen “hakmarrjes”
  shkodrane, ndaj atij rezultati
  qė i morėn nė minutat
  shtesė. Njė gjė ėshtė e sigurt,
  qė spektakli nuk do tė
  mungojė ditėn e shtunė nė
  pėrballjen midis Shkumbinit
  e Vllaznisė, sepse kėto dy
  ekipe kanė dhuruar gjithmonė
  emocione tė mėdha
  nė fushėn e lojės.
  F. Ahmeti
  Panorama sport

   Ora ėshtė Sat Nov 17 2018, 14:05