Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  SHKUMBINI 1-0 Vllaznia

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  SHKUMBINI 1-0 Vllaznia

  Mesazh nga polskaALB prej Wed Jan 28 2009, 23:55

  Te shtunen ndeshemi me kryesuesen e kampionatit tone...eshte nje ndeshje e veshtire por duhet te dime qe me shkodrranet ne peqin kemi dale shuuuume here triumfatore...eshte koha ti tregojm t gjithve se kush eshte Shkumbini...

  P.S. ME GJITH RESPEKTIN QE KAM PER SHKODRANET ME VJEN KEQ QE DISA "SHKODRAN" NUK DEBATOJN PER SPORTIN POR KALOJN NE LLOJ LLOJ OFENDIMESH NE KOMENTET QE LENE TEK FAQE E GAZETES SPORTISHQIPTAR....


  Edituar pėr herė tė fundit nga polskaALB nė Mon Feb 02 2009, 15:42, edituar 1 herė gjithsej


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: SHKUMBINI 1-0 Vllaznia

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Jan 30 2009, 15:53

  SHKUMBINI – VLLAZNIA
  Gjyqtarėt: Mentor Sopjani


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Shkumbini-Vllaznia 1-0, vendos Muigradiē

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Jan 31 2009, 20:40

  Shkumbini me kėtė fitore, e 7-ta sezonale, u ngjit nė kuotėn e 27 pikėve, duke mbajtur sėrish vendin e 5-tė. Vllaznia mbetet ende nė vendin e parė me 34 pikė.


  Shkumbini i Gugash Maganit i bėri njė rinisje tė bukur pjesės sė dytė tė kampionatit (Java 18 ), duke mposhtur 1-0 Vllazninė kryesuese nė Peqin. Golin e vetėm tė takimit e realizoi me kokė mbrojtėsi serbi-boshnjak 23-vjeēar Ahmet Muigradiē nė minutėn e 17-tė.

  Blerja dimėrore e peqinasve ishte dhe lojtari mė i mirė nė fushė, duke debutuar me gol qė nė ndeshjen e parė me skuadrėn e presidentit Xhavit Ismaili. Goli i Muigradiēit, lojtarit tė tretė tė huaj te Shkumbini, ishte dhe goli i 50-tė historik i peqinasve nė 38 takime historike kundėr shkodranėve.

  Pėr Vllazninė kjo ishte humbja e dytė rresht pas asaj me Dinamon nė “Loro Boriēi”. Njė sinjal jo i mirė pėr trajnerin Agim Canaj, edhe pse presidenti Fushaj nėnshkroi me katėr lojtarė nė merkaton dimėrore. Kjo ishte fitorja e 14-tė e Shkumbinit nė 38-tė takime historike me Vllazninė (18 fitore, 6 barazime).

  Shkumbini me kėtė fitore, e 7-ta sezonale, u ngjit nė kuotėn e 27 pikėve, duke mbajtur sėrish vendin e 5-tė. Vllaznia mbetet ende nė vendin e parė me 34 pikė.

  Nga Albania-Sport.com


  _________________

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 29
  Registration date : 15/10/2007

  Re: SHKUMBINI 1-0 Vllaznia

  Mesazh nga kliti prej Sat Jan 31 2009, 20:48

  bravo cunave!
  para shkumbini!
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: SHKUMBINI 1-0 Vllaznia

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Jan 31 2009, 21:03

  me duket se e nisen me kome te mare cunat...
  hajde inshallah t lujm ne kupat Europiane ket vit...


  _________________
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Re: SHKUMBINI 1-0 Vllaznia

  Mesazh nga stilltoni prej Sun Feb 01 2009, 19:37

  Skuadra e Shkumbinit
  e ka nisur nė mėnyrėn
  mė perfekte vitin
  2009, teksa ka thyer nė shtėpi
  Vllazninė e Shkodrės me rezultatin
  minimal 1-0. Peqinasit
  kanė triumfuar ndaj ekipit
  kampion tė dimrit, pasi kanė
  luajtur me shpirt tė lartė gare,
  duke treguar karakter nė fushėn
  e lojės, madje duke mos i
  lėnė asnjė mundėsi kundėrshtarit,
  i cili nga ana e vet bėri
  shumė pak pėr tė fituar, duke
  mos treguar asgjė nga repertori
  i tij. Shkumbini mban
  kėshtu premtimin e dhėnė nė
  prag tė takimit pėr tė marrė njė
  fitore, duke qenė i vetėdijshėm
  mbi forcėn e kundėrshtarit
  dhe vėshtirėsinė qė paraqiste
  ky takim. Fishekzjarrėt dhe
  duartrokitjet e publikut kanė
  qenė nisja mė e bukur e kėsaj
  sfide midis dy skuadrave me
  objektiva tė ndryshme nė kėtė
  sezon. Shkumbini, me synimin
  e pjesėmarrjes nė Kupat
  e Evropės, ndėrsa Vllaznia pėr
  tė fituar kampionatin. Tė dy
  trajnerėt hedhin nė fushėn e
  blertė formacionet e tyre mė tė
  mira tė mundshme. Magani
  aktivizon nė sulm dyshen
  Mustafaj-Dervishi, ashtu si
  edhe ishte parashikuar, ndėrsa
  Canaj luan me tredhėmbėshin
  Sukaj-Sinani dhe korēarin
  Dhėmbi, tė mbėshtetur
  nga mesfushori Boadu.

  Kronika
  Takimi do tė nisė me ritėm
  tė lartė dhe janė miqtė nga
  Shkodra, qė rrezikojnė tė
  parėt nė portėn e Llanit, qė
  nė minutėn e parė me anė tė
  sulmuesit tė rikthyer, Sukaj.
  Me kalimin e minutave,
  skuadra e Maganit do tė marrė
  nė dorė frenat e lojės, ku
  promotori i aksioneve
  vendėse bėhet gjirokastriti i
  Shkumbinit, Arlind Nora, njė
  nga mė tė mirėt nė fushė.
  Pikėrisht ky mesfushor nė
  minutėn e 11-tė do t’i vidhet
  mbrojtjes shkodrane, duke
  tentuar tė kalojė edhe portierin
  Grima, mirėpo ky i fundit
  e pengon nė zonė nė
  mėnyrė tė parregullt. Kur
  mendohej pėr njė penallti nė
  favor tė Shkumbinit, kryesori
  Sopjani e ndėshkon gjirokastritin
  me tė verdhė pėr simulim.
  Skuadra e Maganit bėn
  presion tė vazhdueshėm pėr
  tė shkuar te goli, i cili nuk do
  tė vonojė. Mbrojtėsi boshnjak
  i Shkumbinit, Ahmed Mojdrigiē,
  i ardhur nė skuadėr
  gjatė merkatos sė janarit do
  tė shėnojė njė gol tė bukur me
  kokė pas krosit tė dhėnė nga
  goditja e dėnimit. Pjesa e parė
  do tė mbyllej me avantazhin
  e vendėsve, tė cilėt zhvilluan
  njė 45-minutėsh tė pėrkryer
  dhe tė koordinuar mirė nė tė
  gjitha repartet. Me fillimin e
  pjesės sė dytė, tė dy trajnerėt
  vendosin t’i besojnė 11-shes
  sė pjesės sė parė, duke mos
  kryer asnjė ndėrrim. Nė kėtė
  pjesė pritej edhe reagimi i
  skuadrės sė Canajt, qė tenton
  tė barazojė shifrat, por si
  Sukaj, ashtu edhe Sinani,
  nuk janė nė ditėn e tyre mė
  tė mirė. Nė min e 48-tė Sukaj
  ėshtė i pafat me goditjen e tij
  me kokė, qė mrekullisht neutralizohet
  nga Llani pranė
  vijės fatale. Pjesa e dytė bėhet
  akoma mė interesante, pasi
  skuadra e Shkumbinit iu
  pėrgjigj lojės sė shpejtė shkodrane,
  qė sa vjen e rrit presionin
  nė portėn peqinase. Nė
  fraksionin e dytė tė lojės tė dy
  trajnerėt do t’i kryejnė tė tria
  zėvendėsimet, qė kanė nė dispozicion,
  duke hedhur nė
  fushė lojtarė tė freskėt me
  synimin pėr tė ndryshuar
  rrjedhėn e lojės. Mirėpo gjithēka
  do tė fliste pėr skuadrėn e
  Shkumbinit, e cila jo vetėm
  mbrohet me kujdes, por edhe
  tenton tė dyfishojė rezultatin.
  Duhet thėnė se skuadra shkodrane
  nuk tregoi tė njėjtėn
  “fytyrė” si nė vitin 2008 dhe
  nė mjaft raste lojtarėt e saj u
  dukėn tė lodhur edhe nė ato
  pak tentativa drejt portės peqinase.
  Nga ana tjetėr, u pa
  njė Shkumbin qė diti ta vlerėsonte
  si duhet kundėrshtarin,
  ta godiste nė befasi dhe
  tė merrte njė fitore mė se tė
  merituar.
  Panorama Sport


  Edituar pėr herė tė fundit nga stilltoni nė Sun Feb 01 2009, 19:38, edituar 1 herė gjithsej
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Re: SHKUMBINI 1-0 Vllaznia

  Mesazh nga stilltoni prej Sun Feb 01 2009, 19:38

  SHKUMBINI VLLAZNIA
  1 0
  GOLAT
  Mojdrigiē 20’
  FORMACIONET
  SHKUMBINI: Llani, Shameti, Pashja, Mojdrigiē, Grami, Bizhyti (73’
  Deliovski), Turdiu, Shenaj, Nora (85’ Jaksimoviē), Mustafai (63’
  Rizvanolli), Dervishi.
  Trajner: Gugash Magani
  VLLAZNIA: Grima, Smajli, Plantiē, Belisha (64’ Shtubina), Sukaj,
  Sinani, Boadu, Bashiē, Nallbani (69’ Osja), Dhėmbi (85’ Kaēi),
  Beqiri.
  Trajner: Agim Canaj
  KARTONĖ TĖ VERDHĖ: Nora, Dervishi/Smajli
  MINUTAT
  GJYQTARET
  M. Sopjani, E. Miho, F. Elezi.
  1’ Sukaj godet prirazi duke dhėnė sinjalin e parė.
  11’ Nora i vidhet mbrojtjes shkodrane, tenton tė shmangė edhe Grimėn qė
  e ndalon nė mėnyrė tė parregullt, Sopjani mendon ndryshe dhe ndėshkon
  me karton tė verdhė pėr simulim gjirokastritin.
  20’ Goditje dėnimi nga krahu i djathtė i i sulmit peqinas, pas krosit nė zonė
  boshnjaku Mojdrigiē kėrcen fuqishėm, duke shėnuar nė portėn shkodrane
  (1-0).
  35’ Kundėrpėrgjigjen shkodranėt. Belisha kroson nė zonė, godet kroati
  Plantiē dhe ēuditėrisht topi pėrfundon nė duart e Llanit.
  39’ Pas krosit nė zonėn peqinase Sukaj kėrcen me kokė mbi mbrojtjen
  peqinase, por nuk gjen dot kuadratin e portės.
  45’ Nora ekzekuton njė goditje tė lirė, duke gjuatur fort, pret me vėshtirėsi
  portieri Grima.
  45’+2’ Provon edhe kroti Plantiē nga goditja e dėnimit, jashtė kuadratit tė
  portės peqinase.
  48’ Sukaj vė nė rrezik portėn e Shkumbinit dhe pėr pak mund tė kishte
  barazuar shifrat, por shpėton portėn e tij tiranasi Llani.
  48’ Kundėrpėrgjigje e Norės me njė goditje ballore.
  53’ Sinani provon nga njė goditje nga 18 m, por topi pėrplaset nė barrikadė.
  55’ Mustafaj jep njė asist tė bukur pėr Norėn qė vė nė vėshtirėsi portierin
  veteran tė Vllaznisė, Grima.
  57’ Shkumbini shumė pranė dyfishimit tė rezultatit, pėrsėri me mbrojtėsin
  boshnjak Mojdrigiē.
  65’ Gjuajtje e Smajlit qė tenton portėn, por jashtė.
  72ė Sukaj godet tokazi, topi pėrfundon paksa ngjitur me shtyllėn pingule.
  80’ – 90’ Tė dyja skuadrat bėjnė tentativat e tyre tė fundit por pa
  sukses.
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Re: SHKUMBINI 1-0 Vllaznia

  Mesazh nga stilltoni prej Sun Feb 01 2009, 19:39


  veēanta
  �� Atmosferė festive nė
  prag tė takimit, fishekzjarrė
  dhe rreth 4000 tifozė nė stadium.
  �� Nė tribunėn VIP tė pranishėm
  ishin presidenti Xhavit
  Ismaili i Shkumbinit, homologu i
  tij, Valter Fushaj, deputeti
  Dashnor Sula dhe kryebashkiaku
  Ilir Rrusha.
  �� Ndeshjen e ndoqi aktori i
  mirėnjohur i humorit shkodran,
  Edmond Halili.
  �� Fjalėt mė tė mira mund tė
  thuhen edhe pėr tifozerinė
  vendėse dhe atė mike nga
  Shkodra, tė cilat treguan kulturė
  dhe mbėshtetėn skuadrat
  e tyre tė zemrės me duartrokitje.
  �� Nė pjesėn e dytė tė lojės,
  sulmuesit tė Vllaznisė, Sinani,
  i mungonte shiriti i kapitenit, qė
  e mbante gjatė pjesės sė parė.
  Panorama sport
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Re: SHKUMBINI 1-0 Vllaznia

  Mesazh nga stilltoni prej Sun Feb 01 2009, 19:40

  Magani: E kemi merituar
  plotėsisht suksesin
  Trajneri i Shkumbinit, Gugash Magani, ishte mjaft entuziast
  pas fitores me Vllazninė dhe tha vetėm fjalė tė mirė pėr ekipin e
  tij. “Vinim nė kėtė pėrballje pas njė faze pėrgatitore mjaft frytdhėnėse
  nė Ulqin, ku bėmė edhe dy blerje tė reja. Dua tė them se
  kemi marrė njė fitore mėse tė merituar dhe tė pastėr. Ishte njė nga
  takimet mė korrekt nga tė dyja kampet, dhe futbollistėt e mi i
  zbatuan me meritė detyrat e dhėna. Pavarėsisht se luanim pėrballė
  ekipit, qė me meritė kryeson kampionatin, ne e merituam
  fitoren. Tė dyja skuadrat kanė dhėnė njė shembull tė denjė Fair-
  Play. E falėnderoj ekipin e Vllaznisė dhe gjithashtu, tifozerinė e
  mrekullueshme qė na mbėshteti”, pėrfundoi Gugash Magani.
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Shkumbini-Vllaznisė: Mos tė hyftė vetja nė qejf!

  Mesazh nga stilltoni prej Mon Feb 02 2009, 13:50

  Shkumbini - Vllaznia 1-0

  Shėnues: Mujdragiē 15′  Shkumbini: Llani, Grami, Shameti, Mujdragiē, Pashja, Turdiu, Shenaj, Bizhyti (Delioski 81′), Nora (Jaksimoviē 88′), Dervishi, Mustafaj (Rizvanolli 64′). Trajner: G.Magani.

  Vllaznia: Grima, Smajli, Sukaj, Belisha (Shtubina 67′), Boadu, Plantiē, Bashiē, Nallbani (Osja 72′), Beqiri, Dhėmbi (Kaēi 88′), Sinani. Trajner: A.Canaj.

  Gjyqtarė: M.Sopjani, F.Elezi, E.Miho (Durrės)

  Kartonė tė verdhė: Smajli, Nora, Dervishi  “Radiografia”

  5′‑ Nora ka mundėsi tė kalojė ekipin nė avantazh, pas topit tė Dervishit, por Plantiē arrin ta devijojė gjuajtjen e tij nė momentin e fundit.

  15′‑ Mujdragiē ka ditur tė pėrfitojė nga hezitimi i mbrojtjes sė Vllaznisė, ka kėrcyer, duke u treguar i saktė dhe duke shėnuar. 1‑0 pėr Shkumbinin.

  29′‑ Plantiē, nga e majta e sulmit, ka ditur tė shmangė Pashjen pėr tė shėrbyer pėr Sinanin, qė gjuan me kokė, por Llani nė pozicion pret me siguri.

  33′‑ Sinani shėrben pėr Dhėmbin, qė vonon dhe topi pėrfundon jashtė, pa asnjė rrezik pėr Llanin.

  37′‑ Mbrojtėsi Smajli ka ditur ta largojė rrezikun, duke larguar topin e gjuajtur nga Bizhyti.

  48′‑ Pas njė goditjeje kėndi, ka pėrfituar Sukaj, i cili gjuan me kokė, ndėrsa Llani pret nė dy kohė.

  55′‑ Mustafaj shėrben saktė pėr Norėn, i cili gjuan tokazi dhe Grima pret me vėshtirėsi.

  57′‑ Grima bėn mrekullinė, duke grushtuar gjuajtjen me kokė tė Norės.

  61′‑ Dervishi shpėrdoron njė rast shumė tė mirė, kur i vetėm pėrballė portierit Grima, gjuan dobėt, ndėrsa portieri arrin tė grushtojė.

  69′‑ Smajli kėrkon tė rrezikojė me njė gjuajtje nga distanca, por pa e gjetur kuadratin e portės.

  77′‑ Sukaj ka mbyllur njė nga sulmet e Vllaznisė, por gjuajtja e tij pėrfundon jashtė portės sė mbrojtur nga Llani.  Komenti

  E ka nisur nė mėnyrėn mė tė mirė tė mundshme Shkumbini vitin 2009, duke fituar pėrballė ekipin kryesues dhe duke fituar terren ndaj ekipve mė lart nė tabelėn e klasifikimit, si Besa dhe Dinamo, apo edhe vetė Vllaznisė. Peqinasit e drejtuar me mjeshtėri nga trajneri Magani, kanė ditur tė shfaqin grintėn qė i karakterizon nė fushėn sportive tė Peqinit, e mbėshtetur kjo edhe nga tifozėt e shumtė peqinas, tė cilėt ishin tė shumtė edhe pas hyrjes sė lirė qė kishte bėrė bashkia me nė krye presidentin Ismaili. Edhe pse pėrballė njė Vllaznie kryesuese, djemtė peqinas nuk kanė hyrė me ndrojtje nė fushėn e lojės dhe kjo ėshtė dukur nė thjeshtėsinė e lojės sė tyre, teksa kanė marrė inkursione menjėherė. Ndėrsa nė krahun tjetėr, miqtė kishin hyrė nė fushėn e lojės me njė vetėkėnaqėsi mė tė tepruar se zakonisht, kur dihej forca e Shkumbinit. Dhe si pėr t’u vėrtetuar kjo, ka qenė serbo-boshnjaku Ahmet Mujdragiē qė ka ndėshkuar nė minutėn e 15-tė ekipin shkodran. Ka qenė njė goditje dėnimi afėr zonės sė portės shkodrane dhe aty Nora ka futur njė top nė zonė, ku pas njė devijimi tė Shenajt, Mujdragiē ka goditur me kokė, duke e gjetur tė papėrgatitur portierin Grima. Miqtė shtangen dhe fillojnė tė organizohen. Trajneri Canaj sposton Boadunė nga krahu i djathtė nė tė majtin dhe rezultatet e punės sė tij ndihen menjėherė. Por duhet thėnė qė edhe Plantiē, kroati i ardhur sė fundi, u ka dhėnė njė dorė mė shumė shkodranve. Megjithatė, rastet pėr shkodranėt nuk janė tė shumta, pavarėsisht volumit mė tė madh tė lojės. Sinani pėr pak sa nuk shėnon dhe ndoshta ky ishte rasti mė ideal pėr Vllazninė, pas sulmuesi tjetėr, Xhevahir Sukaj, tė paktėn nė pjesėn e parė, ėshtė dukur nė hije, duke mos treguar klasin e tij tė zakonshėm. Me avantazhin e njė goli pėr peqinasit mbyllet pjesa e parė.

  E dyta fillon me iniciativėn menjėherė tė miqve, por qė nuk shfaqėn rrezikshėm pėrpara portės sė Llanit, i cili nė ato pak momente qė ka pasur ėshtė treguar i sigurt. Lėvizjen e parė nga stoli e bėn trajneri Magani, i cili fut nė lojė Rizvanollin. Njė zėvendėsim mė se i drejtė ky nga ana e trajnerit, pasi Mustafaj, qė lė fushėn, ishte shumė larg formės sė tij. Por Rizvanolli nuk furnizohet siē duhet me topa dhe pėr kėtė Magani fut nė fushė maqedonasin Delioski, qė edhe nė fazėn mbrojtėse tregohet mė i saktė. Nga krahu tjetėr edhe trajneri Canaj bėn lėvizjet e veta, teksa hyn nė fushė Shtubina dhe Osja, duke dashur t’i japė mė shumė forcė sulmit, por rastet nuk janė tė shumta dhe jo shumė tė rrezikshme. Nė fund shkodranėt do tė pajtoheshin edhe me njė barazim, por nuk mundeshin kurrsesi ta arrinin atė pas ngjeshjes nė mbrojtje tė peqinasve. Fiton me meritė Shkumbini, qė ngjitet nė kuotėn e 27 pikėve, dy pikė mė pak se Besa dhe Dinamo, pėrkatėsisht nė vend tė katėrt dhe tė tretė. Por java e ardhshme rezervon njė ndeshje mė tė vėshtirė, pse jo mė e vėshtira, ndaj Tiranės sė vendit tė dytė, e cila tashmė ėshtė vetėm njė pikė mė pak se Vllaznia. Gjithsesi, peqinasit besojnė se mund tė marrin njė rezultat pozitiv nė Tiranė. Nė krahun tjetėr, Vllaznia humbet shumė terren nė pozitat e saj kryesuese, teksa diferenca nga ndjekėsja mė e afėrt shkon nė 1 pikė, nga 7 qė ishte nė dhjetor. Javėn e ardhshme shkodranėt rikthehen nė shtėpi, duke pritur Besėn dhe ndoshta ėshtė shansi pėr tė rifilluar ngjitjen.

  Deklarojnė:

  Gugash Magani, trajner i Shkumbinit:

  “E patėm vlerėsuar siē duhet kundėrshtarin, duke u shpėrblyer nė pėrfundim me fitore. Pėrballė Vllaznisė ishte njė fitore e vėshtirė, por plotėsisht e merituar. Me paraqitjen qė bėri ekipi sot, mendoj se do ta vazhdojmė rrugėn tonė pėr tė realizuar objektivat qė kemi. Ajo qė pati mė shumė rėndėsi ėshtė qė fitorja u arrit pas njė ndeshjeje tepėr korrekte nga ana e dy ekipeve, pėrballė njė publiku tė kulturuar e entuziast. Jam i bindur se, nėse do tė dimė t’i vlerėsojmė tė gjitha takimet nė kėtė mėnyrė, do ta kemi mė tė lehtė.”  Agim Canaj, trajner i Vllaznisė:

  “Humbėn njė ndeshje qė mund tė na kushtojė shumė nė tė ardhmen. Ishte njė takim delikat e kėtė e patėm pranuar gjatė javės. Ndikoi nė nivelin e lojės terreni i rėnduar, qė u shfrytėzua nga vendėsit, qė nė 15 minutat e para ditėn tė pėrshtaten mė mirė e tė shėnojmė golin qė vendosi rezultatin. Pas golit e rritėm gradualisht lojėn, por pa qenė nė gjendje tė shėnonim. Duke mos i mohuar meritat e kundėrshtarit, mendoj se ishte njė ndeshje ku nuk morėm e nuk dhamė atė qė prisnim nga ekipi. Mbase pas njė muaji pėrgatitjeje futbollistėt tanė, sidomos tė ardhurit, nuk kanė arritur formėn e duhur e nuk janė pėrshtatur si duhet. Ēdo humbje ka koston e vet dhe ne do tė kėrkojmė nė ndeshjet e tjera tė bėjmė maksimumin pėr tė fituar.”
  Ali Hallulli
  Sporti Shqiptar

  Sponsored content

  Re: SHKUMBINI 1-0 Vllaznia

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:10