Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Vllaznia, edhe kundėr bilanceve nė Peqin

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 29
  Registration date : 15/10/2007

  Vllaznia, edhe kundėr bilanceve nė Peqin

  Mesazh nga kliti prej Wed Jan 28 2009, 14:33

  Shkodranėt ndaj Shkumbinit, sidomos nė transfertė, kanė pasur gjithmonė vėshtirėsi
  Pėrveē skuadrės peqinase nė fushė, Vllaznia tė shtunėn qė vjen do
  ketė kundėr edhe bilancet e ndeshjeve tė zhvilluar nė Peqin. Themi
  kėshtu, duke iu referuar 18 ndeshjeve qė kėto dy skuadra kanė zhvilluar
  nė kėtė qytet qė prej 11 marsit tė vitit 1995, kur janė takuar pėr herė
  tė parė. Atėherė, ndonėse Shkumbini ishte debutues nė kategorinė mė tė
  lartė tė futbollit shqiptar, arriti t’i mposhtė shkodranėt me
  rezultatin 1 0.
  Kjo situatė vazhdoi edhe pėr disa kohė tė tjera, teksa vendėsit
  deri nė shkurt tė vitit 2002 do tė fitonin radhazi plot 8 ndeshje.
  Vllaznia asnjė, madje as barazim. Nuk e bėri kėtė as nė vitin 1998 apo
  2001, kur do dilte kampione. Nė Peqin pėr ta fitorja ishte njė tabu. Me
  kalimin e viteve, ngjarjet do fillonin tė rrokulliseshin.
  Nga dhjetori i vitit 2002 dhe deri nė nėntor 2005 bilancet mes
  kėtyre dy skuadrave do flisnin vetėm “shkodranēe”. Ata kanė arritur 5
  fitore radhazi dhe 1 barazim, duke mos humbur nė kėtė fushė pėr 3 vjet
  mė radhė. Me kėto rezultate u duk se gjėrat do fillonin tė
  rregulloheshin nė bilancin e pėrgjithshėm, por do tė jetė sėrish
  Shkumbini ai qė nuk do tė pranonte disfatėn nė fushėn e tij.
  Pėr kėtė arsye, Vllaznia bėn gati katėr vjet qė nuk njeh fitoren nė
  fushėn e vėshtirė tė Peqinit. Natyrisht, shumė pėr njė skuadėr, qė
  gjithnjė ėshtė konsideruar pretendente. Por sfida tė tilla kanė qenė
  gjithnjė tė vėshtira pėr kuqeblutė. Ata madje kanė humbur edhe 4 0 nė
  atė fushė, ku do luajnė edhe kėtė tė shtunė.
  Megjithatė, bilancet nuk janė gjithēka nė njė ndeshje futbolli. Ato
  nuk vendosin nė fatin e njė ndeshjeje dhe kėtė drejtuesit e Vllaznisė e
  kanė tė qartė. Madje trajneri i saj, Agim Canaj, nuk e di fare se
  skuadra qė ai drejton sot ka kėtė bilanc negativ nė fushėn e
  Shkumbinit. Ai po mundohet ta pėrgatisė siē duhet skuadrėn e tij pėr tė
  arritur njė rezultat sa mė tė mirė kėtė fundjavė, pėr ta nisur mbarė
  vitin 2009.
  Kuptohet qė detyra ėshtė e vėshtirė pėr ta ruajtur vendin e parė,
  por jo e pamundur. Lėvizjet e fundit nė merkaton e dimrit, apo dhe
  rikuperimi i disa lojtarėve qė kanė pasur probleme me dėmtimet, e ka
  rritur organikėn nė dispozicion tė stafit drejtues kuqeblu. Tashmė
  pritet pėr t’u parė se si do tė reagojė skuadra nė fushė. Sigurisht qė
  lojtarėt nuk do ta kenė mendjen te ndeshjet e mėparshme, ato qė nė mė
  tė shumtėn e rasteve janė humbur.
  Kjo nisur edhe nga fakti tjetėr se edhe Shkumbini pėrgjithėsisht ka
  bilanc negativ nė ndeshjet qė ka zhvilluar nė Shkodėr, por nė fazėn e
  parė ka arritur tė barazojė 2 2 nė “Loro Boriēi”. Njė rezultat ky i
  hidhur pėr kuqeblutė, por qė nė fund iu nėnshtruan golave tė
  Rizvanollit. Ēfarė do tė ngjajė kėtė herė nė Peqin?
  Kjo mbetet pėr t’u parė, por mbi tė gjitha ajo ēfarė ka rėndėsi
  ėshtė se pritet tė zhvillohet njė ndeshje shumė e bukur, ku secila
  skuadėr do kėrkojė fitoren dhe fituesi nuk dihet cili do tė jetė deri
  nė fund tė 90 minutave.
  Shiu, kundėrshtari i madh i shkodranėve
  Vllaznia nuk po pėrgatitet si duhet pėr ndeshjen e radhės me
  Shkumbinin. Themi kėshtu, sepse kushtet atmosferike tė ditėve tė fundit
  i kanė penguar ata tė stėrviten nė mėnyrėn e duhur. Shirat e shumta qė
  kanė rėnė prej njė jave nė Shkodėr dhe qė vazhdojnė tė bien sėrish, i
  kanė bėrė tė gjitha fushat stėrvitore tė pamundura pėr tė qenė nė
  dispozicion tė kėtij ekipi.
  Nėse tė hėnėn ėshtė provuar tė stėrvitet nė fushėn e Shtojit, nuk
  ka ndodhur e njėjta gjė dje, prandaj kuqeblutė janė stėrvitur nė
  ambiente tė mbyllura. Trajneri Canaj ėshtė dukur shumė i shqetėsuar nga
  kjo situatė atmosferike, sepse nė kushte tė tilla nuk ka qenė nė
  gjendje tė aplikojė asnjė skemė taktike apo lojė nė fushė pėr t’u
  pėrgatitur siē duhet pėr ndeshjen e sė shtunės me Shkumbinin.

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:01