Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Peqinasit duan tė ndalin kryesuesit

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Peqinasit duan tė ndalin kryesuesit

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Jan 27 2009, 11:25

  Stafi peqinas shpreson te triumfi ndaj Vllaznisė nė ndeshjen e radhės
  Ekipi i Shkumbinit pas njė dite pushimi do t’u rikthehet seancave stėrvitore
  ditėn e sotme pėr t’u pėrgatitur pėr ndeshjen e javės, qė do ta
  zhvillojė me Vllazninė. Trajneri i dytė peqinas, Sokol Branica, u shpreh
  pėr “Panorama Sport” se, pėrgatitja e fundit peqinasve u zhvillua
  paraditen e sė shtunės nė Ulqin. “I gjithė grupi i lojtarėve ėshtė lėnė
  pushim jo vetėm pėr faktin e ngarkesės sė lartė, por edhe pėr tė
  takuar familjarėt, tė cilėt nuk i kishin parė pėr afro 10 ditė, pėr shkak
  tė qėndrimit nė tokėn malazeze. Kushtet nė tė cilat zhvilluam kėtė
  pėrgatitore ishin mjaft tė mira. Edhe pse ishin mjaft skuadra tė Superiores
  nė kėtė vend duke zhvilluar fazėn pėrgatitore, ne nuk e ndjemė
  aspak mbipopullimin, sepse hoteli ku qėndruam ishte i pajisur
  me disa fusha e terrene sportive”, u shpreh zėvendėstrajneri Sokol
  Branica. Shkumbini nė kėtė fazė pėrgatitore zhvilloi edhe tri takime
  miqėsore, njė me Lushnjen, qė e fitoi me rezultatin 3-0 dhe dy tjera
  me Bylisin, ku nė njėrėn barazuan me rrjeta tė paprekura dhe tjetrėn
  e fituan me rezultatin 2-1. Nė lidhje me kėto takime zv/trajneri u shpreh
  shumė entuziast pėr formėn qė treguan djemtė e tij nė fushėn e lojės
  si edhe pėr rezultatet pozitive. “Pėr ne e rėndėsishme ishte qė lojtarėt
  u rikthyen nė formėn mė e mirė, duke e gjetur kėshtu plot pesė herė
  rrugėn drejt rrjetės. Duke parė kėtė gjendje, pa frikė mund tė them se
  ndaj Vllaznisė do tė dalim triumfues nga fusha e lojės, duke pasur
  parasysh qė ndeshja zhvillohet nė fushėn tonė. Mendoj se qė tė dyja
  ekipet kanė potencialin e duhur dhe mundėsinė reale pėr ta fituar
  pėrballjen. Megjithatė, ne do tė mundohemi tė bllokojmė sulmuesit e
  tyre kryesorė Sinanin dhe Sukajn. Kėtė gjė e kemi kėrkuar me ngulm
  gjatė qėndrimit tonė nė Ulqin dhe kemi orientuar lojtarėt, qė tė luajnė
  nė grup e tė tregohen sa mė altruistė” , pėrfundon prononcimin e tij
  ndihmėsi i Maganit, Sokol Branica. Fatmir Ahmeti
  Panorama sport

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 15:58