Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Serbi Ahmed Mojdrigiē firmos pėr peqinasit

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Serbi Ahmed Mojdrigiē firmos pėr peqinasit

  Mesazh nga stilltoni prej Sat Jan 24 2009, 14:27

  Ekipi i Shkumbinit po i vijon pėrgatitjet me ngarkesė tė lartė,
  duke zhvilluar nga dy seanca stėrvitore nė ditė. Drejtuesit e
  klubit i gėzohen faktit se nga kjo fazė, lojtarėt pėrveēse kanė
  marrė formėn e duhur sportive, nė dy takimet miqėsore tė
  zhvilluara nė Ulqin pėrballė Lushnjes dhe Bylisit, nuk ka pasur
  asnjė tė dėmtuar. Madje, nga dita nė ditė grupi po konsolidohet
  dhe futbollistėt kanė rifituar formėn e tyre mė tė mirė. Ata qė
  nė pėr pjesėn e mbetur tė sezonit pretendojnė vendin e titullarit
  janė shtuar. Kėtu pėrfshihen edhe tė rikuperuarit nga
  dėmtimet si Rizvanolli dhe maqedonasi Deliovski, gjithashtu
  Roland Dervishi dhe Erion Mustafaraj. Qė tė dy kėta lojtarė
  kanė bėrė paraqitje tė mira nė dy sfidat miqėsore. Nėse nė
  portė pozicioni i Ervin Llanit nuk diskutohet, reparti mė i mbipopulluar
  ėshtė mesfusha ku trajneri Magani duket se ka mjaft
  alternativa si Shenaj, Turdiu, Bizhyti, Deliovski, Gjata, Salliu
  dhe mesfushori serb Jaksimovic,
  i afruar gjatė
  kėsaj merkatoje dimėrore.
  Pėrsa i pėrket repartit tė
  mbrojtjes, ėshtė arritur
  akordi me mbrojtėsin serb,
  i cili kishte ardhur pėr
  provė te shkumbinasit.
  Teknikėt peqinas Magani
  dhe Branica kanė dhėnė
  viston e tyre pėr ta pasur
  pjesė tė skuadrės kėtė
  lojtar deri nė qershor. Ky
  ėshtė futbollisti i dytė qė
  nėnshkruan me peqinasit
  sė bashku me serbin tjetėr
  Jaksimoviē. Nė prag tė
  sfidės me Vllazninė, e cila
  do tė startojė mė 31 janar
  duket se teknikut Magani i
  rikthehet buzėqeshja, pasi do tė ketė nė dispozicionin tė gjithė
  formacionin. Pėrballja do tė jetė mjaft e rėndėsishme pėr ecurinė
  e skuadrės nė kampionat, pasi peqinasit dėshirojnė tė rikthehen
  nė vendet e para tė klasifikimit, ku qėndruan pėr shumė
  javė. Sfida me kuqeblutė po pritet me mjaft interes edhe nga
  tifozeria peqinase, e cila do ta mbėshtesė fuqishėm skuadrėn.
  Afrimi
  Nga burime pranė klubit mėsojmė se drejtuesit peqinas i kanė
  dhėnė “OK”-in mbrojtėsit serb, Ahmed Mojdrigiē. Ky i fundit,
  mesa duket i ka bindur drejtuesit pėr tė qenė pjesė e shkumbinasve
  nė kėtė gjysmėsezon tė mbetur. Mbrojtėsi pritet tė rikthehet
  sė bashku me pjesėn tjetėr tė grupit qė tė firmosė kontratėn
  e tij me klubin peqinas. Kėshtu, numri i futbollistėve tė
  huaj tė cilėt do tė luajnė nė kėtė gjysmėsezon tė mbetur me
  Shkumbinin shkon nė tre.
  Panorama Sport
  Fatmir Ahmeti

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:34