Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Ekipi i Shkumbinit nesėr i jep fund aventurės nė Ulqin

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Ekipi i Shkumbinit nesėr i jep fund aventurės nė Ulqin

  Mesazh nga stilltoni prej Sat Jan 24 2009, 14:17

  Ekipi i Shkumbinit nesėr i jep fund aventurės nė Ulqin, por pėrpara kthimit nė Peqin, ėshtė menduar edhe pėr njė miqėsore tjetėr. Nuk dihet nėse ėshtė e fundit, pasi ėshtė hedhur ideja pėr njė tė tillė edhe nė fushėn sportive tė Peqinit me ndonjė rival inferior, kjo pėr t’u ambientuar, sepse mė 31 janar Shkumbini do tė ndeshet nė fushėn e vet me Vllazninė kryesuese.

  Ndėrkohė, kundėrshtari i nesėrm do tė jetė ekipi vendės Otrant, i cili ėshtė ndeshur kėto ditė edhe mė Vllazninė dhe Lushnjėn. Kujtojmė qė bardhekaltėrit kanė zhvilluar dy takime miqėsore gjatė kėsaj periudhe, njė me Lushnjėn, tė fituar 3-0, dhe njė me Bylisin, qė pėrfundoi nė barazim pa gola.

  Miqėsorja e nesėrme do tė jetė edhe testi pėrfundimtar pėr serbin e dytė tė ardhur nė ekip. Pas ndeshjes miqėsore me Otrant, Shkumbini do tė niset menjėherė pėr nė Peqin, ku do tė jetė tė dielėn pushim, pėr tė vazhduar tė hėnėn sėrish nė stėrvitje, ku vėmendja do tė pėrqendrohet totalisht pėr javėn e parė tė kėtij viti, te ndeshja me Vllazninė.
  Ali Hallulli
  Sporti shqiptar

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 15:58