Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  “Nė Peqin s’kanė qenė tė ngrohtė me mua, por unė vazhdoj pėr tifozėt”

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  “Nė Peqin s’kanė qenė tė ngrohtė me mua, por unė vazhdoj pėr tifozėt”

  Mesazh nga stilltoni prej Sat Jan 24 2009, 14:12

  24 Janar Shkumbini/ Presidenti Ismaili: “Respektoj tė gjitha kontratat qė kam nėnshkruar me lojtarėt”

  Duket se peqinasve u erdhi dita pėr t’u kthyer nė shtėpi dhe faza pėrgatitore thuhet se ka qenė e kėnaqshme. Mirėpo nė opinionin futbolldashės peqinas kanė qenė tė shumtė zėrat pėr njė largim apo tėrheqje tė presidentit Ismaili nga drejtimi i futbollit nė qytetin e vogėl tė Shqipėrisė sė Mesme. Prej kohėsh flitet se ka patur mosmarrėveshje midis presidentit tė klubit bardhekaltėr dhe kryetarit tė Bashkisė sė Peqinit, qė ndonėse vetė Ismaili mundohet t’i mbulojė, duket se ende ekzistojnė. Megjithatė vetė Ismaili mendon, se nė Peqin ka shumė arsye pėr tė qėndruar dhe pėr tė kontribuar. Sė pari tė qėnit njė tifoz do tė thotė tė kesh njė lidhje tė fortė tė brendshme dhe sė dyti, tifozėt peqinas tė cilėt i falin njė ndjesi tė madhe. “T’ju them tė vėrtetėn, ambjenti nuk ka qenė shumė i ngrohtė pėr mua. Kam menduar gjithnjė mė tė mirėn pėr sportin nė Peqin dhe kėtė do tė bėj edhe nė tė ardhmen pėr sportin nė kėtė qytet. Gjatė gjithė kėsaj kohe do tė qėndroj sėrisht pranė klubit dhe do tė kontribuoj me tė gjitha detyrimet karshi lojtarėve dhe vetė ekipit. Me donatorėt e ekipit kemi patur njė mardhenie tė mirė dhe jemi treguar mėse korrekt. Ju siguroj qė kjodo tė ndodhė edhe nė tė ardhmen, pėrderisa ne do tė qėndrojmė kėtu. Kemi bėrė njė fazė pėrgatitore tė kėnaqshme dhe unė e kam ndjekur para pak ditėsh nga afėr punėn e ekipit. Shpresoj qė ekipi do tė shprehė mė tė mirėn nė ndeshjen e parė tė kampionatit, duke kėnaqur mbėshtetėsit e shumtė. Kjo ndeshje na mban nė garė pėr vendin e tretė, prandaj pres njė rezultat pozitiv”, pėrfundon presidenti Ismaili.
  Sport ekspres

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:23