Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Nė Peqin mendojnė qė tani pėr shkodranėt

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Nė Peqin mendojnė qė tani pėr shkodranėt

  Mesazh nga stilltoni prej Wed Jan 21 2009, 13:10

  21 Janar Shameti: Duhet ta nisim mbarė qė me Vllazninė, gjithēka pėr ti mundur

  Pėrgatitores sė Ulqinit po i vjen fundi dhe nė fundjavė ekipi bardhekaltėr do tė kthehet nė shtėpi. Duket se peqinasit kanė patur kushte tė mira, si dhe kanė kryer njė punė tė kėnaqshme, gjė tė cilėn na e shprehin edhe lojtarėt peqinas nė bisedat me ta. Mbrojtėsi gjirokastrit Ylli Shameti ėshtė njė ndėr tė ardhurit nė merkaton e verės dhe duket se puna me ekipin edhe nė kėtė fazė tė dytė ėshtė shumė domethėnėse, pasi rruga qė i ka mbetur pėr tė pėrshkuar ėshtė ende shumė e gjatė. Pėr tė rėndėsi ka nisja e mbarė nė fushėn e Peqinit, ku pėrballja e parė do tė jetė ndaj Vllaznisė sė kurorėzuar si kampionia e dimrit. Vetė lojtari shprehet: “Nė kėtė fazė pėrgatitore mund tė them se kemi punuar me pėrkushtim dhe me seriozitetin e duhur. Kjo ėshtė faza e dytė pėrgatitore qė bėj me kėtė ekip dhe kam parė njė punė mėse serioze. Pėr t’u falnderuar ėshtė edhe kontributi e pėrkushtimi i drejtuesve tė klubit, tė cilėt na kanė plotėsuar kėto kushte tepėr tė mira stėrvitjeje, si dhe kanė qenė mėse korrekt me ne nė tė gjitha drejtimet. Shpresojmė – vazhdon Shameti ? qė tė vazhdojmė tė kemi kėtė bashkėpunim tė frutshėm edhe nė vazhdim. Pėr sa i pėrket ecurisė nė vazhdim mund tė them se dėshira jonė ėshtė tė bėjmė njė paraqitje sa mė tė mirė dhe dinjitoze, duke filluar qė tek ndeshja e fundjavės tjetėr kundėr ekipit tė Vllanisė. E gjithė puna jonė ėshtė nė funksion tė pjesės sė mbetur tė kampionatit, ku ne do tė kėrkojmė tė bėjmė mė tė mirėn tonė. Sė fundi mendoj, se ndonjė afrim i mundshėm do tė ishte tepėr i dobishėm pėr ekipin. Secili ka vendin e vet, si dhe kontributin e tij pėr tė dhėnė, ndaj edhe e shoh me sy shumė pozitiv faktin, qė konkurenca rrit cilėsinė dhe nuk shkakton probleme pėrsa i pėrket aktivizimit tė lojtarėve. Shpresojmė qė tė arrijmė njė vend sa mė tė mirė, duke parė se midis ekipeve nuk ka ndonjė ndryshim shumė tė madh”, pėrfundon mbrojtėsi shtatlartė Shameti  Kryebashkiaku, edhe ai nė Ulqin

  Nė drejtim tė Ulqin ka udhėtuar sot edhe kreu i Bashkisė sė Peqinit Ilir Rrushi. Ai ka dėshiruar tė shohė nga afėr pėrgatitjet e ekipit, si dhe nė pozicionin e donatorit, ai ka dėshiruar tė vėzhgojė edhe lojtarėt serb, tė cilėt janė afruar sė fundmi nė ekip, nė ndeshjen miqėsore qė peqinasit do tė zhvillojnė kundėr ekipit tė Bylisit, i vendour pak ditė mė parė nė rezidencėn ku ndodhet dhe ekipi peqinas

  Sport ekspres

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:44