Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Nė Peqin, Europa ėshtė ende mundėsi

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Nė Peqin, Europa ėshtė ende mundėsi

  Mesazh nga polskaALB prej Sun Jan 18 2009, 23:16

  Zv.presidenti Syla konfirmon: Nuk heqim dorė nga synimet

  Ekipi i Shkumbinit ka vazhduar kėto ditė i qetė punėn e tij nė Ulqin, ku po zhvillonė fazėn pėrgatitore. Gjithēka ėshtė duke shkuar mė sė miri dhe presidenca peqinase pritet qė t�i bėjė njė vizitė ekipit kėto ditė. Zv/presidenti Syla, ka deklaruar se pėrgatitorja nė Ulqin ėshtė tepėr e dobishme pėr ekipin qė drejton dhe veē kėsaj ai tregon se ekipi i tij do tė bėjė ndonjė pėrforcim nė ditėt nė vazhdim dhe Shkumbini do tė jetė vazhdojė tė ndjekė objektivat e shpallur nė fillimit tė sezonit, pjesmarrjen nė kupat e europės. Pėr �Sporti Ekspres�, ai shprehet: �Mendoj se gjatė fazės sė parė duhet tė ishim treguar disi mė tė kujdeshėm, pasi mundėsitė kanė qenė tė mėdha pėr tė marrė mė shumė pikė dhe pėr tu renditur edhe mė lart nė tabelėn e klasifikimit. Megjithatė, tashmė jemi tė pėrqėndruar nė punėn pėrgatitore tė kėsaj periudhe dhe me rifillimin e kampionatit do tė tregojmė qė jemi njė ekip me pretendime. Gjatė kėsaj periudhe ne si staf drejtues i kemi qėndruar pran- ekipit dhe e kemi mbėshtetur fuqishėm dhe shpresoj tė marrim shpėrblimin e duhur. Kemi afruar disa lojtarė gjatė kėsaj peridhe merkato tė cilėt po i teston stafi teknik qė mė pas do tė japė verdiktin nėse do tė qėndrojnė apo jo. Pėr momentin janė tre lojtarė serbė, qė po provohen me ekipin nė Ulqin. Na u vetėofruan edhe dy lojtarė afrikanė, por nuk u bindėm pėr cilėsinė e tyre. Padyshim qė ende nuk kemi mbyllur asgjė, pasi po shqyrtojmė dhe disa mundėsi tė tjera pėr tė cilat do t�iu njoftojmė nė ditėt nė vazhdim. Ekipit i duhet tė shfrytėzojė kohėn nė dispozicion nė kėtė pjesė tė rėndėsishme, cka shpresojmė tė na reflektohet pozitivisht nė pjesėn tjetėr tė kampionatit. Kam bindjen qė ky ekip do tė bėjė diēka tė mirė deri nė pėrfundim tė kampionatit dhe do tė arrijė objektivin pėr pjesmarrje nė njė nga kupat e europės. Uroj qė gabimet e pjesės sė parė tė kampionatit tė mos pėrsėriten dhe gjėrat tė ecin nė rrjedhėn e duhur. Gjithashtu edhe nė kupėn e republikės duhet tė bėjmė njė pėrformancė sa mė tė mirė pėr tė shkuar sa mė larg tė jetė e mundur dhe nėse gjėrat ecin mirė pse jo tė mos prentendojmė Nga ana jonė, nuk do tė mungojė as mbėshtetja dhe as stimujt materialė, nėse ekipi do tė arrijė kėtė objektiv� ka pėrfunduar zv/presidenti Syla.

  Nga sportekspres


  _________________

   Ora ėshtė Tue Apr 24 2018, 05:33