Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Maqedonasi Delijovski: Shpresoj tė jem titullar

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Maqedonasi Delijovski: Shpresoj tė jem titullar

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Jan 17 2009, 01:25

  Maqedonasi Delijovski: Shpresoj tė jem titullar
  16 Janar Tashmė peqinasit do tė kenė dy lojtarė tė huaj nė pėrbėrjen e tyre dhe tė dy vinė nga ish federata jugosllave. I pari ėshtė Cvete Delijovski, i cili ka ardhur qė nė merkaton e verės dhe i dyti ėshtė Igor Jaksimoviē serbi i porsa bashkuar me ekipin. Pėr sa i pėrket futbollistit serb, nuk ka asnjė eksperiencė shqiptare dhe Shkumbini ėshtė ekipi i parė i superligės shqiptare ku ai debuton. Ndėrsa mesfushori maqedonas ėshtė aktivizuar mė parė nė Fier me ekipin e Apolonisė dhe tashmė ka veshur fanellėn bardhekaltėr tė peqinasve, qė nė fillim tė kėtij edicioni. Pėr sa i pėrket fazės sė parė lojtari ka luajtur pak takime, pasi pėr njė periudhė tė gjatė ka vuajtur edhe njė dėmtim nė gjurin e djathtė. Por duket se me pėrfundimin e fazės sė parė, lojtari ėshtė pėrmirėsuar ndjeshėm edhe pas disa seancave fizio﷓terapike dhe tashmė gjendja e tij ėshtė e mirė dhe Delijovski po pėrgatitet bashkė me pjesėn tjetėr tė ekipit, pa patur ndonjė shqetėsim. �Padyshim qė faza e parė nuk ka qenė shumė pozitive pėr mua, teksa nė ēdo takim kam ndjekur lojėn e shokėve tė mi. I pėrgėzoj shokėt, tė cilėt e kanė renditur Shkumbinin nė pesė ekipet e para dhe padyshim qė kanė shumė mundėsi pėr t�u ngritur edhe mė shumė. Shpresoj qė dėmtimi i fazės sė parė tė mos pėrsėritet mė, pasi dėshira ime ėshtė tė luaj. Shpresoj qė tė arrijė njė formė sa mė optimale, pėr tė patur mė shumė mundėsi aktivizimi.Gjurin e kam mė mirė dhe jam duke u stėrvitur me tė njėjtin ritėm me shokėt. Deshiroj tė jem i gatshėm pėr trajnerin qė nė takimin e radhės�, ka pėrfunduar mesfushori maqedonas Delijovski.

  Pas Jaksimoviē pritet tjetėr serb

  Duket se nuk ėshtė vetėm stėrvitja e ekipit objektivi i peqinasve, por edhe merkatoja. Pas Igor Jaksimoviē, njė tjetėr lojtar serb pritet t�i bashkohet Shkumbinit nė ditėt nė vazhdim. Ende nuk ėshtė bėrė i ditur indentiteti dhe CV﷓ja e lojtarit, por mėsohet se ai mund tė jetė njė qendėrmbrojtės. Mė par﷓__ė afruar njė mesfushor me tipare sulmuese dhe tashmė pėrforcimi i radhės pėr peqinasit mund tė jetė mbrojtja. Ashtu sikurse edhe ishte lajmėruar nga drejtuesit e klubit bardhekaltėr, afrimi i lojtarėve vendas nga kampionati ynė do tė ishte i vėshtirė pasi ka pak lojtarė tė lirė, ndaj edhe duhet tė shihej mundėsia e tėrheqjes sė lojtarėve tė huaj dhe duket se nėse bėhet afrimi i lojtarit tė dytė serb, atėherė peqinasit do tė kenė tre tė huaj nė gjirin e tyre, ēka i kanė patur gjashtė sezone mė parė, kur me uniformėn e Shkumbinit ishin dy futbollistė nigerianė dhe njė brazilian.

  Nga sportekspres


  _________________

   Ora ėshtė Mon Dec 10 2018, 22:43